wouter8 schreef:
Meest geniale moment op de EP is misschien wel het laatste stuk van Sowilo Rune, waar een man begint te praten. Het hele nummer is heerlijk ingetogen, om vervolgens tot perfectie te komen met een beschouwend stukje. Dit gaat door in Summerisle Reprise, waar de man nog een keer iets verteld.
Dit is eigenlijk wel het meest typerende stukje van het album. Het straalt namelijk een moment van reflectie uit. Bij het luisteren kom je tot rust en denk je na, over van alles. Wat is er nu mis gegaan, wat ging er goed? Even een pas op de plaats en even een heroverweging, dat straalt dit album uit.
Dat zijn stukjes uit "The Wickerman", die vaak tussen Christopher Lee en wijlen Edward Woodward gaan. Niet voor niks heet het nummer "Summerisle Reprise", ook een duidelijke hint naar de film.
Ik vergelijk dit album met Damnation van Opeth. Het is een rustpunt in het oeuvre van de bands. Maar waar bij Opeth mijn voorkeur gaat naar een album als Blackwater Park, waarbij toch de grunts overheersen, is dit hier niet het geval. De grunts van Agalloch hebben me nooit kunnen bekoren, en onder andere door de afwezigheid daarvan op deze plaat, komt een prachtig stukje muziek naar boven drijven.
Zou ik niet doen. Opeth had een duidelijk doel met hun Damnation/Deliverance release, hun meest extreme en meest rustige vorm op te zoeken, en Agalloch maakt met hun Ep's een duidelijk andere statement: Het is absoluut niet representatief voor de band zelf, daarom ook dat de Ep's altijd schaars zijn, en puur voor de liefhebbers.
Ik ben het ermee eens dat Agalloch in zo'n Ep nog weleens hun allerbeste kant laten zien.