MusicMeter logo menu
MusicMeter logo
poster

Revenant - Prophecies of a Dying World (1991)

mijn stem
3,67 (12)
12 stemmen

Verenigde Staten
Metal
Label: Nuclear Blast

  1. Prophecy of a Dying World (6:14)
  2. Spawn (5:21)
  3. Ancestral Shadows (6:50)
  4. The Unearthly (A Quest) (4:45)
  5. In the Dark of the Psychic Unknown * (5:50)
  6. Asphyxiated Times (7:55)
  7. Distant Eyes (7:15)
  8. Valedictions (7:29)
  9. Degeneration * (4:29)
toon 2 bonustracks
totale tijdsduur: 45:49 (56:08)
zoeken in:
avatar van Ferry
5,0
Even het gemiddelde qua stemmen opkrikken hoor. Wie deze plaat slechts een 2 heeft gegeven, zal hem niet de aandacht hebben gegeven die hij verdient. Maar aan de andere kant, smaken verschillen nou eenmaal. Begin jaren '90 is er heel wat moois uitgebracht via Nuclear Blast en andere labels als Earache. Deze is nét een tikkeltje anders: bruut maar technisch hoogstaand. Soms rechttoe-rechtaan beukwerk maar niet continu. Een klassieker en tegenwoordig zeldzaam, heb ik me laten vertellen.

avatar van Edwynn
4,0
Van de meest obscure thrashbands vliegen de re-releases je om de oren. Eén essentiële mist nog. Prophecies Of A Dying World. Revenant brengt een kolkende poel van technische death/thrash uit de goede oude tijd. Niks rechttoe rechtaan, hoewel Revenant niet zo druk is als Atheist. De nummers barsten uit hun post-apocalyptische voegen met Inventieve, bloedagressieve riffs, onverwachte breaks en ultrascherpe solo's.

Mijn grijsgedraaide cassette is hard aan vervanging toe. Dus als Nuclear Blast eens een dagje niet denkt aan al die huidige hardverkopende metalacts uit haar stal, kan ze misschien eens denken aan al dat oude moois wat het label ooit uitbracht. Ik beloof plechtig dat ik deze in ieder geval direct zal kopen.

avatar van Sir Spamalot
3,5
Sir Spamalot (crew)
Deze week het Metal Album van de Week: klik.

avatar van Sir Spamalot
3,5
Sir Spamalot (crew)
Afwisselend is het zeker, technisch is het meer dan in orde alleen mis ik hier en daar een beetje speelsheid, ook denk ik dat de nummers zelfs iets korter korten. Het titelnummer heeft een voor mijn smaak minder middenstuk, Spawn is directer maar bij Ancestral Shadows beginnen de nekspieren te tintelen. De zang en het drumwerk bij de rappe gedeelten doen mij soms aan het Europese Thrashwerk van een Kreator denken. Hier en daar wel vette grooves (Asphyxiated Time, Distant Eyes) maar het overtuigt me nog niet.

Ik heb een correctie ingediend voor tracks vijf en negen omdat deze volgens Metal Archives niet op alle versies staan: beide nummers zouden enkel op de cassette- en de cd-versie staan, wat Discogs ook bevestigt.

avatar van The_CrY
3,5
Een lekkere bak herrie. Death metal is niet echt mijn genre, maar ik hoor wel dat Revenant zeer degelijk spul maakt. Hoger dan een 3,5 zal ik echter niet gauw komen.

avatar van wizard
3,0
Wat Sir Spamalot schrijft, zou ik ook geschreven kunnen hebben. Hoewel de muziekstijl en ook de zang me wel ligt, lukt het me maar niet om echt van dit album te genieten. Voor een paar nummers klinkt het lekker, maar 56 minuten is teveel van het goede.

avatar

Gast
geplaatst: vandaag om 17:38 uur

avatar

geplaatst: vandaag om 17:38 uur

Let op: In verband met copyright is het op MusicMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.