MusicMeter logo menu
MusicMeter logo
poster

Iron Maiden - Somewhere Back in Time (2008)

Alternatieve titel: The Best Of: 1980-1989

mijn stem
3,85 (57)
57 stemmen

Verenigd Koninkrijk
Metal
Label: EMI

  1. Churchill Speech (0:49)
  2. Aces High [Live] (4:36)
  3. 2 Minutes to Midnight (6:00)
  4. The Trooper (4:11)
  5. Wasted Years (5:06)
  6. Children of the Damned (4:35)
  7. The Number of the Beast (4:53)
  8. Run to the Hills (3:53)
  9. Phantom of the Opera [Live] (7:21)
  10. The Evil That Men Do (4:34)
  11. Wrathchild [Live] (3:07)
  12. Can I Play with Madness (3:31)
  13. Powerslave (6:47)
  14. Hallowed Be Thy Name (7:12)
  15. Iron Maiden [Live] (4:50)
totale tijdsduur: 1:11:25
zoeken in:
avatar van Dexter
2,0
De tracks zijn natuurlijk ijzersterk, maar mij gaat het ook om de vorm, intentie van een verzamelaar. Zit er iets extra's bij? Dat is hier absoluut niet het geval. Ok, de nummerkeuze is goed te noemen, vandaar dat ik geen dikke onvoldoende kan uitdelen. Maar vergeleken met andere verzamelaars (zie vorige post) is deze toch redelijk zinloos en 'saai'.

avatar van Sir Spamalot
4,0
Sir Spamalot (crew)
Als ik de tracklist bekijk in functie van de albumtitel, dan zeg ik: "mooie verzamelaar". Als ik de tracklist bekijk in functie van hun loopbaan, dan zeg ik: "mooie verzamelaar, maar compleet overbodig".
Het zijn maar al te bekende versies, niets nieuws onder de zon, oude wijn in nieuwe zakken, de nieuwe kleren van de keizer etc. Toch een vier uit verdienste, maar deze komt enkel Slot Spamalot binnen mits een duidelijke korting op de eenheidsprijs, anders mogen ze hem houden.
De periode 1980 t/m 1989 is natuurlijk interessant: tot en met Seventh Son of a Seventh Son, de periode waarin de ze de wereld veroverden. Mijn favoriete nummers hierop zijn dezelfde als op hun reguliere albums en natuurlijk mis ik een aantal zaken, maar dat is eigen aan quasi iedere verzamelaar.
Ze mogen nu onderhand stoppen met hun verzamelaars en live-albums en zich concentreren op een nieuwe (en misschien laatste?) studio-album. Dit is er eentje om in de auto af te spelen tijdens die lange vervelende ritten als het meevalt of tijdens het afwachten in de file als het tegenslaat. En wat blijft Hallowed Be Thy Name een geweldig nummer!

avatar

Gast
geplaatst: vandaag om 15:19 uur

avatar

geplaatst: vandaag om 15:19 uur

Let op: In verband met copyright is het op MusicMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.