MusicMeter logo menu
MusicMeter logo
poster

The United States of America - The United States of America (1968)

mijn stem
3,85 (134)
134 stemmen

Verenigde Staten
Rock / Avant-Garde
Label: Columbia

  1. The American Metaphysical Circus (5:01)
  2. Hard Coming Love (4:47)
  3. Cloud Song (3:15)
  4. The Garden of Earthly Delights (2:39)
  5. I Won't Leave My Wooden Wife for You, Sugar (3:54)
  6. Where Is Yesterday (3:08)
  7. Coming Down (2:37)
  8. Love Song for the Dead Che (3:28)
  9. Stranded in Time (1:50)
  10. The American Way of Love (6:39)
  11. Osamu's Birthday * (2:59)
  12. No Love to Give * (2:36)
  13. I Won't Leave My Wooden Wife for You, Sugar * (3:45)
  14. You Can Never Come Down * (2:32)
  15. Perry Pier * (2:37)
  16. Tailor Man * (3:06)
  17. Do You Follow Me * (2:34)
  18. The American Metaphysical Circus * (4:01)
  19. Mouse (The Garden of Earthly Delights) * (2:39)
  20. Heresy (Coming Down) * (2:32)
toon 10 bonustracks
totale tijdsduur: 37:18 (1:06:39)
zoeken in:
avatar van wizard
4,5
Dit album is een van de beste albums die ik opgevist heb uit mijn ‘1001 Albums’-boek. Nu ik de beschrijving in dat boek nog eens doorlees, is het weinig informatief, maar wellicht dat de ‘ijzige zang’, ‘trippende geluidsexperimenten’ en ‘waanzinnige kakofonie’ me een paar jaar geleden over de streep hebben getrokken.
The United States of America is een indrukwekkend album: psychedelisch, betoverend. Soms lieflijk klinkend, soms komen er tonen uit mijn stereo die mijn oren pijnigen. Het eerste nummer, The American Metaphysical Circus, is weliswaar niet representatief voor het hele album (gelukkig maar, ik betwijfel of ik deze circusmuziek een heel album vol zou houden) maar maakt duidelijk dat dit geen alledaags album is, dat er iets speciaals komt, dat je jezelf open moet stellen voor iets nieuws. De synths in Hard Coming Love zijn daarna zo schel, dat ik het volume omlaag moest doen om het uit te kunnen houden. Cloud Song klinkt inderdaad iel als een wolk, en geeft het gevoel dat je langzaam door het nummer glijdt. De, overigens heel erg mooie, zanglijn van Dorothy Moskowitz, klinkt als een ander nummer uit de jaren ’60 die ik gehoord heb, maar kan me niet meer herinneren welke. Stond volgens mij op een Tour of Duty-album van mijn ouders. Hoe dan ook, alweer een erg sterk nummer.

Het heeft weinig zin om alle goede nummers hier te beschrijven, want zwakke broeders zijn er niet op dit album te vinden. Slechts I Wouldn’t Leave My Wooden Wife For You, Sugar past wellicht iets minder op het album: ik vind het wat conventioneler klinken dan de rest van de nummers.
Het album sluit helaas af met het minste stuk: de laatste paar minuten van The American Way of Love. Dat is een mix van fragmenten van alle nummers op het album. Een trip, volgens 1001 Albums. Misschien is het omdat ik niet aan de lsd zat toen ik dit album hoorde, maar voor mij werkt het niet echt.

Dat is het enige smetje op dit album. Ik was van plan hier vier sterren te geven, maar nu ik dit stuk zo schrijf, realiseer ik me dat dat best iets meer mag zijn. De afgelopen weken heb ik dit album bijna dagelijks gehoord, maar ik denk dat er nog veel meer te beluisteren en ontdekken valt op The United States of America.

4.5*

avatar

Gast
geplaatst: vandaag om 19:11 uur

avatar

geplaatst: vandaag om 19:11 uur

Let op: In verband met copyright is het op MusicMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.