MusicMeter logo menu
MusicMeter logo
poster

Imminent Starvation - Human Dislocation (1997)

mijn stem
4,10 (15)
15 stemmen

Belgiƫ
Electronic
Label: Ant-Zen

  1. Nothuman II (4:33)
  2. Lost Highway 45 (6:28)
  3. Rumours (3:42)
  4. Mosquito (3:19)
  5. Dislocation 2 & 3 (5:36)
  6. Infected (6:07)
  7. Ursil (9:45)
  8. Relocation I (5:34)
  9. Injection (4:24)
  10. Against Their Peace-Keepers (2:04)
  11. Even Stars... (7:27)
  12. Sysmsarc (11:21)
totale tijdsduur: 1:10:20
zoeken in:
avatar van Onderhond
4,0
Wilde ik ook al een tijdje toevoegen, maar nog niet genoeg gehoord. Belgische underground electronic, wie had het ooit gedacht . En dan nog godfather van het Powernoise genre ook.

avatar
4,0
de eerste keer dat ik in aanraking kwam met imminent/starvation was door een link op de converter website.. toch alles een keer in je leven proberen, en ik zocht me helemaal duf op napster (toentertijd nog) en ik vond alleen de nummers LOST HIGHWAY 45 en LOST HIGHWAY (EXIT).. ik geloof niet dat ik ooit van keiharde elektronische muziek kippevel heb gekregen wegens haar sinister karakter, maar bij deze nummers!?!?!!! het is alsof de fucking hel losbreekt en je wordt meegezogen in een of ander zwart gat waar alles in en in slecht is en waar hoop in dezelfde kwantiteit voorkomt als fa deodorant in koeliekoelie, zimbabwe.. abnormaal wat een afgrijselijk ijzingwekkende sfeer er in die plaat zit.. een melodie waar de ogen spontaan van gaan jeuken.. gierig album!!

avatar van Onderhond
4,0
Wat was ik verrast toen ik voor het eerst van deze kerel hoorde. De godfather van het powernoise subgenre ... een Belg ? Uiteraard ben ik dadelijk op zoek gegaan naar muziek van Imminent Starvation, en zo kwam ik al snel bij deze CD uit.Zowat twee jaar verder heb ik het meeste wel gehad in het powernoise wereldje, en blijkt dat een tekort aan variatie waarschijnlijk (voor zover dat nog niet het geval is) de doodsteek betekent voor dit subgenre. Niettemin zijn er enkele CDs die boven de norm uitsteken. M'n absolute favoriet blijft Sulphuric Saliva, maar Immenent Starvation legt hier een prima CD te luisteren.

"Nothuman II" is een beetje een mindere intro, al legt hij wel goed de basics van het genre bloot. Een darkambient-achtige intro, met industriële invloeden en loodzware waves, wat uitmondt in stevig gedistorte en geraspte basses die, jammer genoeg, wel een beetje aan kracht missen. Iets te scherp, en net wat te industrieel om echt indruk te maken binnen het powernoise concept. Gelukkig maakt "Lost Highway 45" veel goed. Steviger tempo, lekkere bassen en donkere achtergrondwaves. De opbouw van het nummer zit perfect, met steeds meer instrumenten die zich in het nummer weten te wringen, en met een steeds drukkender effect tot gevolg. Halverwege wordt er nog een enorm onheilspeilende melodie overgegooid en is het geheel echt af. Eén van m'n favoriete Imminent Starvation tracks. "Mosquito" is het eerste volledige nummer dat de ambientkant van powernoise op zich neemt. Wat scherper, en luidruchtiger dan normale darkambient, maar clean en met weinig distortion, zodat het zich ook wat distantieert van de industrial variant.

"Dislocation 2 & 3" speelt zoals de titel al aangeeft met wat dislocated beats, op zeer leuke wijze. Stevige doorbeuker met enkele leuke twists hier en daar. "Infected" en "Ursil" vertragen weer lekker, en brengen zo de nodige variatie in de flow van de CD (belangrijk bij powernoise, dat toch dikwijls op voortdreunen gebaseerd is, en wat al eens gauw kan vervelen). "Against Their Peace-Keepers" is een aparte track, met een wat industriëlere basis en duistere voicesamples (wat metalachtig, zwaar geschreeuw maw, maar tegen een nogal traag tempo). Niet helemaal geslaagd naar mijn mening. "Even Stars..." is daarentegen wel weer een zeer boeiende track. Lekker rauwe melodiesample, heerlijke bassjes en een aangenaam tempo. Perfekt feestnummertje dit, dat het gewoon goed moet doen op de dansvloer. Het album sluit af met "Sysmsarc", een wat melodischere ambient track met aardig wat interessant geklooi op het einde, wat het album nog een extra flair weet mee te geven.

Het geheel is goed overdacht, met een duidelijk conceptuele ordening van de tracks. Niet de meest originele muziek, maar als zware, donkere, impalmende sound weet het best z'n mannetje te staan. 4* voor deze.

Site : Hier

avatar van tovenaar
4,0
Ehm, kan dit ook anders Onderhond?

avatar van Goodfella
4,5
Deze cd toevallig sinds gisteren ook in m'n bezit. Ben niet zo kapot van die darkambient waves, maar als Imminent los gaat dan gaat 'ie ook goed los. Later meer.

avatar van Onderhond
4,0
Sorry tov ... even geen idee wat er gebeurd was (c/p uit notepad). Bij deze rechtgezet.

avatar van orbit
4,0
Lost Highway 45 en Relocation I zijn briljant!! Verder nog goede tracks zoals Mosquito, Ursil en Dislocation.. Heb dit vroeger best vaak gedraaid, maar die hele drone/noize stroming boeit me meestal maar matig. Alhoewel IS het juist erg cool opbouwd, met genoeg variatie en sfeer! Daarbij vergeleken zijn dingen als PAL of Sonar erg spartaans.
Maargoed, ik geloof dat er allang weer complexere stromingen zitten aankomen die hiervanuit zijn geëvolueerd Evengoed, een klassieker! 3.5*

avatar

Gast
geplaatst: vandaag om 23:05 uur

avatar

geplaatst: vandaag om 23:05 uur

Let op: In verband met copyright is het op MusicMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.