MusicMeter logo menu
MusicMeter logo
poster

Howard Shore - The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring (2001)

mijn stem
4,11 (247)
247 stemmen

Canada
Score
Label: Reprise

  1. The Prophecy (3:55)
  2. Concerning Hobbits (2:55)
  3. The Shadow of the Past (3:32)
  4. The Treason of Isengard (4:00)
  5. The Black Rider (2:48)
  6. At the Sign of the Prancing Pony (3:14)
  7. A Knife in the Dark (3:34)
  8. Flight to the Ford (4:14)
  9. Many Meetings (3:05)
  10. The Council of Elrond (3:49)

    met Enya

  11. The Ring Goes South (2:03)
  12. A Journey in the Dark (4:20)
  13. The Bridge of Khazad-Dûm (5:57)
  14. Lothlórien (4:33)

    met Elizabeth Fraser

  15. The Great River (2:42)
  16. Amon Hen (5:02)
  17. The Breaking of the Fellowship (7:20)

    met Edward Ross

  18. May It Be (4:16)

    met Enya

totale tijdsduur: 1:11:19
zoeken in:
avatar van Beeswax
Lothlorien is fenomenaal, van die zang krijg ik dus echt kippenvel

avatar van SpaceyKing99
5,0
Goede score van Shore. Sommige deuntjes klinken zoals Hook (1991) van John Williams. Is iemand dat toevallig opgevallen?
5.0*

avatar van HANSZIMMER
5,0
Wat een score... Jongens toch al die verschilende emoties verzameld 17 nummers. En Howard Shore komt naar Gent (naar het filmfestival). Spijtig genoeg kan ik er niet bij zijn Toch een mega hint voor iedere liefhebber

avatar van Ducoz
5,0
Waarom kan j dit soort dingen geen 6 sterren geven? -_-

avatar van Metalhead99
4,0
Één van de mooiste scores die ik ken, fantastisch gemaakt en het past geweldig bij de film.

avatar
4,5
The Breaking Of The Fellowship: mijn eerste aanraking met film-muziek als 13-jarige op de verzamelaar The Celtic Circle (Volume 1)

4.0 voor de soundtrack (Concerning Hobbits =D)
0.5 voor het jeugd-sentiment.

4.5*

avatar van dennisversteeg
5,0
Howard Shore heeft het verhaal van Lord of the Rings muzikaal tot leven gewekt. Door het briljante gebruik en de ontwikkeling van thema's weet je altijd bijna precies waar je in eht verhaal zit. Het is bijna een sport om thema's te ontdekken in al hun verschijningsvormen. Dit had kunnen leiden tot een saaie opeenvolging van motieven, maar de orkestraites en overgangen zijn zo prachtig dat dat nergens het geval is.

Voor mij was Shore's FOTR een openbaring en is tezamen met Star Wars het schoolvoorbeeld van hoe je leitmotieven moet gebruiken. Ik luister niet meer zo vaak naar dit album omdat ik natuurlijk de Complete REcordings heb, maar dit is een mooi compact geheel met toch een paar andere uitvoeringen dan op Complete Recordings (die voornamelijk de Extended films als basis gebruiken, terwijl het hier om de ioscoopversies gaat), al zijn de verschillen subtiel..

avatar van Thunderball
2,0
Deze vorige week ook eindelijk aangeschaft, omdat ik toch iets wilde hebben van TLOTR score en dan de originele film het meest voor de hand ligt.

Tegenvaller: waar het in de film als sfeerverhogend overkomt, vind ik het er naar luisteren veel al saai en vervelend.

Score bestaat voornamelijk uit kerkkoor-achtige muziek, waar ik sowieso al een bloedhekel aan heb, afgewisseld met een wat Iers-aandoend fluitmuziekje en nog wat bombastische dreigende muziek, dat laatste vond ik dan wel wat hebben.

Als klap op de vuurpijl krijg je dan Enya,die na haar slaapverwekkende hit Orinoco Flow ook nooit geen potten meer heeft kunnen breken en is niet bepaald mijn favoriete zangeres.

Duidelijk muziek, die beter in de film werkt, dan om er thuis een uur naar te gaan zitten luisteren.
De rest van TLOTR-scores laat ik dan ook zitten, om nog maar te zwijgen over de complete scores.

2 sterren.

avatar
2,0
neo
Het lijkt mij inderdaad aannemelijk dat je andere uit de reeks (+ complete recordings) ook niet veel zal vinden. Mogelijk zou je bij de complete recordings nog wel wat eerder onuitgebrachte muziek vinden die wel in de smaak valt.

avatar van Thunderball
2,0
Misschien, maar ik ga het er niet voor aanschaffen.
Zie dat je hem zelf ook niet een hoge score hebt gegeven, hoe is jouw mening over deze filmscore?

avatar van Metalhead99
4,0
Om alvast in de stemming te komen voor The Hobbit heb ik vandaag deze maar weer eens uit de kast getrokken. Wat een heerlijke soundtrack blijft dit toch. Het mooie Concerning Hobbits weet me weer terug te brengen naar The Shire. Ook het lekker krachtige en bombastische The Bridge of Kazad-Dûm vind ik heerlijk. De bijdrage van Enya is ook erg goed. Vooral met May It Be stijgt ze naar mijn mening boven haar eigen werk uit.
En dan zijn er nog zoveel meer dingen die zo genietbaar zijn aan deze score.

avatar
4,0
Helemaal met metalhead eens. Ik ben ook zeer benieuwd wat Howard Shore ons gaat brengen met The Hobbit. Ik hoop dat het net weer zo'n meesterwerk wordt.

Een nieuwe opgefriste maar toch herkenbare versie van bijvoorbeeld Concerning Hobbits zou geweldig zijn

avatar van tbouwh
5,0
Briljante filmmuziek. Keer op keer kippenvel

avatar van Rinus
4,0
Geweldige soundtrack bij een geweldige film.

avatar
5,0
Het is echt prachtig ! . Mooi gemaakt en het is ontspannend echt heel erg mooi

avatar van metalfist
Voor het eerst in meer dan 10 jaar nog eens de extended edition van The Fellowship of the Ring opgezet en dan blijkt toch maar weer hoe enorm herkenbaar die muziek is. Wat ik me bij dit soort soundtracks echter altijd afvraag is het volgende: blijft dit ook zonder de beelden overeind staan? De Lord of the Rings trilogie is één van de weinige echte soundtracks die ik in huis heb (het overige zijn toch musicals en ik ben eerlijk gezegd niet altijd te vinden voor puur instrumentale muziek, hoewel er bij deze The Fellowship of the Ring wel eens een sporadisch stukje tekst tussen zit), maar daarnet bij het lezen van een boek de CD nog eens laten ronddraaien en ja: dit blijft perfect overeind staan. Hier en daar wat anders tegenover hetgeen je in de film te horen krijgt, al zal dat voor een groot stuk ook wel te wijten zijn aan het feit dat ik de extended version heb gekeken en de soundtrack van de gewone versie in huis heb. Voor de volledige soundtrack zul je dan waarschijnlijk bij The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring (The Complete Recordings) uit 2005 moeten zijn, maar 3 uur achter elkaar gaat me dan weer wat teveel zijn vermoed ik. In ieder geval een goede zet om dit te herleiden naar een ervaring van een dik uur en ik krijg toch altijd een warm gevoel van herkenning bij het horen van Concerning Hobbits. Volgende week The Two Towers eens opzetten en ik ga het niet beloven, maar de kans is groot dat de soundtrack ook nog wel passeert dan.

avatar

Gast
geplaatst: vandaag om 21:48 uur

avatar

geplaatst: vandaag om 21:48 uur

Let op: In verband met copyright is het op MusicMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.