herman schreef:
Luc, staat hier dat geweldige nummer van die Pixel-set op?
Nee
Over Ricardo Tobar kan ik heel kort zijn, naar mijn mening is hij het beste dat de elektronische (dans)muziek kon gebeuren. Het is gewoon echt precies, maar dan ook precies, mijn ding. Zijn geweldige live-set in Paradiso heeft me toen ook zo geraakt, daar zal ik eens een stukje over schrijven bij de artiestenpagina.
Deze EP:
1: Nummertje dat James Holden al ongeveer een jaar draait. Soort vage stemsampletjes vullen de track. Later komt hier nog een ronkende bas over. Na een break met een mooie melodie knalt die kick er ook weer zo fijn in.
2: James Holden noemde dit een 'rave-punk techno'. Het nummer heeft inderdaad een rave-achtig riffje en verder een nogal aparte strucuur voor techno, nogal 'in-je-gezicht'. Niks geen subtiele opbouw maar snel opvolgende loops over elkaar die hier een soor shoegaze-vuurwerk van maken. Ik kan me voorstellen enkele puristen (of niet-puristen) dit te simpel gedaan vinden, maar ik vind het effect echt perfect. Lekker niet-pretentieuze knaller die je live (8 aug in de Flexbar met Luke Abbott!) van je sokken blaast.
3: Absolute hoogtepunt van deze EP. Deze track vind ik zo ongeloofelijk knap geproduceerd. Hoe vanuit die ruis langzaam het ritme herkenbaar wordt en deze track vervolgens als een trein door blijft denderen omgeven door allerlei dynamische piepjes. Waar het eerste en het tweede nummer nog verweten kan worden wat simpel te zijn is dit echt zo'n prachtige onvoorspelbare track, hier bewijst Ricaro echt zijn talent. Melodie in het slotakkoord van deze track rond het perfect af.
4: Track die weer wat beter aansluit op de 2e. Een soort langzame, slepende punk. Erg lo-fi weer, mooi liefelijk melodietje. Erg atmosferische track ook.