MusicMeter logo menu
MusicMeter logo
poster

James Morrison - Songs for You, Truths for Me (2008)

mijn stem
3,64 (102)
102 stemmen

Verenigd Koninkrijk
Pop / Soul
Label: Universal

  1. The Only Night (3:37)
  2. Save Yourself (3:01)
  3. You Make It Real (3:31)
  4. Please Don't Stop the Rain (3:54)
  5. Broken Strings (4:10)

    met Nelly Furtado

  6. Nothing Ever Hurt Like You (3:51)
  7. Once When I Was Little (4:42)
  8. Precious Love (3:37)
  9. If You Don't Wanna Love Me (4:15)
  10. Fix the World Up for You (3:35)
  11. Dream on Hayley (3:33)
  12. Love Is Hard (3:53)
  13. Sitting on a Platform * (3:11)
toon 1 bonustrack
totale tijdsduur: 45:39 (48:50)
zoeken in:
avatar van west
3,0
Reijersen schreef:
Ik vond James Morrison toendertijd een uiterst aangename nieuwkomer met zijn rauwe stem en sfeervolle songs. ... Dan nu zijn 2e plaat. En dat valt me toch tegen. Het is vooral veel meer van hetzelfde, nergens echt verrassend of uitdagend.


Ook ik waardeerde zijn debuutalbum. Daar stonden echt een paar hele mooie juweeltjes op die hij fraai zong met zijn (witte) Soul stem. Helaas ontbreken dit soort nummers op Songs for You, Truths for Me. Er staan wel een aantal goede nummers op, maar het niveau van zijn debuut wordt vrijwel nergens gehaald. Die goede nummers zijn ondermeer: Save Yourself, Nothing Ever Hurt Like You, Precious Love & Dream on Hayley. Broken Strings lijdt onder de slechte zang (slecht opgenomen?) van Nelly Furtado.

Over het geheel genomen is het ook net te vaak wat te makkelijke, inderdaad meer van hetzelfde, net wat te zoete muziek. Juist daar waar het wat rauwer wordt leeft deze cd op, maar dat gebeurt te weinig. Voorzichtigheid troef, waardoor te veel songs te makkelijk op Sky Radio gedraaid kunnen worden. Ook hoor je toch regelmatig muziekkunstjes die al zo vaak gedaan zijn, het klinkt weinig origineel allemaal.

Vanwege zijn stem en die paar goede nummers kom ik over het geheel genomen tot een voldoende voor James: jammer, er had meer ingezeten.

avatar van Shelter
4,0
Dit is echt een lekker album, moest er even aan wennen want luister normaal gesproken nooit naar pop. Aangezien ik her en der zijn hits hoorde langs komen, raakte ik geinteresseerd in zijn stem want die is toch heel behoorlijk. Ik vind het alleen jammer dat hij soms wat overdreven de hese kant op gaat bijna in de zin van "hoor mij even met mijn unieke geluid", soms is het een overkill. Op dit album heb ik daar slechts sporadisch last van want het is gewoon echt een mooie plaat geworden en ook een die je van begin tot eind kan afluisteren.
Het begint opzwepend, met een naar mijn mening iets te geforceerd ik wil funky zijn klinkend nummer maar nog steeds wel ok. Save Yourself vind ik mooi gezongen en You Make it Real is ook goed. Please Dont Stop The Rain vind ik vooral aanstekelijk door de piano...fijn nummer.
Broken Strings less ik hier en daar dat men vindt dat Nelly Furtado vals zingt, kan ik me niet in vinden. Ook dat de stemmen niet bij elkaar zouden passen heb ik met verbazing gelezen.
Nothing Ever Hurt Like You, heeft een lekkere productie en muzikaal wel ok maar heb het idee dat de melodie van een ander nummer is gejat (kom alleen ff niet op welk nummer).
Once When I Was Little, leuk nummer maar de tekst had mijn inziens wat persoonlijker en vooral emotioneler gekund. Dan volgen voor mij wat mindere interessante nummers en met Love is Hard is er weer even een lichtpunt.

Als geheel ruim ruim voldoende tot goed, ondanks soms iets mindere nummers skip ik eigenlijk nooit een track. 4*

avatar

Gast
geplaatst: vandaag om 18:45 uur

avatar

geplaatst: vandaag om 18:45 uur

Let op: In verband met copyright is het op MusicMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.