MusicMeter logo menu
MusicMeter logo
poster

Procol Harum - Greatest Hits (2000)

mijn stem
3,50 (16)
16 stemmen

Verenigd Koninkrijk
Rock
Label: Union Square

  1. A Whiter Shade of Pale (4:04)
  2. She Wandered Through the Garden Fence (3:24)
  3. Something Following Me (3:38)
  4. Mabel (1:53)
  5. Cerdes (Outside the Gates Of) (5:00)
  6. Conquistador (2:39)
  7. Kaleidoscope (2:54)
  8. Salad Days (Are Here Again) (3:40)
  9. Repent Walpurgis (5:02)
  10. Homburg (3:56)
  11. Quite Rightly So (3:43)
  12. Shine on Brightly (3:31)
  13. Magdalene (My Regal Zonophone) (2:51)
  14. In the Wee Small Hours of Sixpence (3:02)
  15. A Salty Dog (4:38)
  16. The Devil Came from Kansas (4:39)
  17. Boredom (4:34)
  18. Whisky Train (4:32)
  19. Whaling Stories (7:10)
totale tijdsduur: 1:14:50
zoeken in:
avatar van LucM
4,5
Legendarische symfonische rockband, één van de eerste en vooral bekend vanwege hun klassieker "A Whiter Shade of Pale". Procol Harum heeft beslist nog meer prachtige songs uitgebracht zoals deze compilatie aantoont. "Conquistador", "In the Wee Small Hours of Sixpence" en "A Salty Dog" bv. vind ik eveneens prachtig.

avatar van Von Helsing
4,5
Deze verzamelaar heb ik op de kop weten te tikken voor € 2,--, geen geld voor een mooie plaat.

Vind alles eigenlijk wel goed, en niet alleen A Whiter Shade of Pale. Gary Brooker heeft een mooie stem, en dat heeft hij nog steeds, althans tien jaar geleden toen ik hem live zag in Essen (Duitsland) als lid van de Ringo Starr all-starr band.

avatar
4,5
Prima "best of", maar ik mis Pilgrim's Progress. Dat is werkelijk een juweel. En hun single About To Die is nergens te bekennen. Da's jammer. En Marc, 2 euro, da's boffen!!!!

avatar van musician
4,5
En ik trek dan een half puntje af voor het ontbreken van Grand hotel en Pandora's box; per slot van rekening was de geschiedenis van Procol harum wel wat langer dan bovengenoemde nummers.

Net nog weer gedraaid, het is toch prima muziek. Homburg, Conquistador, Quite rightly so, A salty dog.

De geweldige gitaarsolo in Whisky train.

Heel erg jammer, dat alles bij deze groep heeft gedraaid om A whiter shade of pale. Ik behoor tot de 1% van de mensheid die niet vind dat dit het beste nummer is dat ze ooit hebben gemaakt. Maar de rest van de liefhebbers rekende alles waar Procol harum mee kwam altijd direkt af op dit nummer.

Gek werden Brooker c.s. er van, het was zo verstikkend dat het m.i. uiteindelijk heeft geleid tot de ondergang van Procol harum. Het trauma van elke band: alleen bekend zijn van één nummer en de rest van je werk niet meer kunnen slijten.

Maar voor wie een goed indruk wil hebben van deze groep, is deze cd zeker aan te raden. Je zal je niet snel vervelen.

avatar van Gert P
3,0
Vind de eerdere verzamelaar toch beter the treasure album.

avatar van musician
4,5
Dat mag uiteraard, maar waarom?

avatar van Gert P
3,0
Ik vind er daar betere nummers op staan die hier ontbreken en wat solonummers van Brooker.
Overigens de dvd live in union chapel ook en die is ook prachtig.

avatar van kaztor
Ik snap Gert P's reactie wel. The Treasure Album bevat een paar onmisbare nummers van hun latere periode en is zeer gevarieerd, mede door die solo-nummers (die ook moeilijk te krijgen zijn).

Die cd en dan The First Four-box erbij, dan heb je een zeer goede start, al is de cd haast nergens meer te vinden.

avatar van LucM
4,5
Als je een degelijke compilatie van Procol Harum zoekt, dit is de interessantste.

avatar

Gast
geplaatst: vandaag om 06:03 uur

avatar

geplaatst: vandaag om 06:03 uur

Let op: In verband met copyright is het op MusicMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.