menu

Anouar Brahem / John Surman / Dave Holland - Thimar (1998)

mijn stem
3,91 (22)
22 stemmen

Tunesiƫ / Verenigd Koninkrijk
Jazz / Wereld
Label: ECM

  1. Badhra (8:30)
  2. Kashf (5:23)
  3. Houdouth (5:36)
  4. Talwin (4:18)
  5. Waqt (2:32)
  6. Uns (4:48)
  7. Al Hizam Al Dhahbi (5:40)
  8. Qurb (5:16)
  9. Mazad (5:05)
  10. Kernow (5:10)
  11. Hulma Rabia (2:14)
totale tijdsduur: 54:32
zoeken in:
avatar van aERodynamIC
4,0
Le Pas du Chat Noir was mijn kennismaking met Anouar Brahem. Ik las er ergens een stukje over en ben het (nog ouderwets) gaan luisteren in de cd-zaak.
Niet bepaald de juiste plaats om die cd te beluisteren, maar ik hoorde genoeg om het er op te wagen (en ook het hoesje sprak me aan).
Tot op heden heb ik daar geen spijt van.

Dit album ben ik pas vrij lang daarna gaan opzoeken in de verwachting toch iets compleet anders te gaan horen. Dat viel dus mee (of tegen, het is maar hoe je het bekijkt). Qua sfeer is er niet zo gek veel anders, alleen speelt hij hier samen met andere muzikanten. De jazz-invloeden zijn hier net even sterker; het 'dempt' de oosterse sfeer iets meer als op het genoemde Le Pas du Chat Noir. Toch speelt de oud van Brahem de grote hoofdrol.
Lange tijd heb ik het even wat minder gevonden, maar nu ik het zo weer hoor vind ik het een net zo aangenaam album als die eerste ontdekking, vooral het donkere bas-geluid van Dave Holland geeft dit album net even dat andere sfeertje. Prachtig hoe zijn instrument zich mengt met dat van Brahem en ook heel knap hoe John Surman daar zijn laagjes bovenop weet te leggen zonder opdringerig te worden.

avatar van The Scientist
4,0
Vandaag deze jongens live gezien in het Muziekgebouw aan het IJ, waar ze een aantal van deze nummers ten gehore brachten, vaak vrij lange nummers live, waarin ik vooral Dave Holland (Bas) geweldig vond spelen.

Heerlijke sfeer werd er neergezet, ook dit album is ook gewoon top.

voltazy
Dit album is trouwens gewoon uitgebracht onder de naam van anouar brahem zelf. Wie bekend is met de nodige ecm hoezen zal het daaraan ook kunnen zien. Daarnaast komt brahem, nog surman, nog holland uit Duitsland...

zal even corrigeren

avatar van Supernormal
4,0
Dat duet (vierde nummer) tussen Brahem en Holland is echt magnifiek. Wat een prachtig klanktapijt dat ter plekke geweven wordt! Die improvisaties klinken enorm 'verhalend'. Ze werken ergens naartoe, en laten harmonieën uit dat instrument komen waar je compleet stil van wordt. Moet dringend terug meer werk opzoeken van Holland. Die baslijnen gaan door merg en been. Zijn bijdrage hier is inderdaad zeer groot zoals The Scientist al aanhaalde. Hij maakt een drummer totaal overbodig, want kan alles perfect zelf ondersteunen en aansturen. Sterk album verder, maar dat stukje is echt mijn persoonlijke favoriet.

Gast
geplaatst: vandaag om 14:09 uur

geplaatst: vandaag om 14:09 uur

Let op: In verband met copyright is het op MusicMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.