MusicMeter logo menu
MusicMeter logo
poster

Hef - Lek (2008)

mijn stem
3,32 (51)
51 stemmen

Nederland
Hip-Hop
Uitgebracht in eigen beheer

  1. Puur
  2. Waar de Straat over Praat
  3. Muziek Is Me Leven
  4. Moves Maken
  5. Big Boss
  6. Luie Mannen
  7. Havenbaron

    met DJ MP

  8. Fok met Me
  9. De Baas Is Hier
  10. Mijn Succes

    met Iris Roquas

  11. Hollereer [Holla Atcha Boy Remix]
  12. 101 Barz Sessie

    met Ado'nis en Crooks

zoeken in:
avatar van Atmosphere
3,5
Deze is toch niet officieel?

avatar van Atmosphere
3,5
Vind Puur toch wel een dikke track.

avatar
Nee niet officieel, volgens mij gewoon samengesteld door een fan. Heerlijke beat bij luie mannen trouwens, maar niet echt hefs ding.

avatar van Rhythm & Poetry
3,0
Het valt mij 100% mee, maar nog steeds is het geen voldoende. Om positief te beginnen; ik vind de stem van Hef een pluspunt. Het is makkelijk om hem te volgen en hij is goed helder. Op Lek heeft hij de kans om op redelijke producties te rappen (wel of niet voor hem gemaakt). Lyricaal echter is het gewoon om te huilen en dat had ik wel verwacht.

Het is pijnlijk om te horen dat de heren van De Jeugd van Tegenwoordig op Hollereer een klasse apart zijn vergeleken met de versie van Big2, Willie, Turk en Hef.

avatar van thomzi50
3,5
Ik vind Puur echt een klassieker

avatar
aire.
Nu je het zegt, ik al eens even alle clipjes toevoegen. Mooi dat deze er nu ook opstaat. Ik twijfelde nog om hem toe te voegen, maar uiteindelijk maar van afgezien.

Deze mixtape was namelijk oorspronkelijk helemaal niet door Hef zelf uitgebracht, maar door een fan. Hij kon het echter wel waarderen en toen is die uiteindelijk wel offcieel uitgebracht met coverart e.d. Gratis, dat wel. Wordt ook gewoon bij concerten uitgedeeld naar horen zeggen.

Voor de mensen die nog onbekend zijn; Hef ligt een beetje in het verlengde van een Winne. Streetwise teksten en fijne woordgrapjes wisselen elkaar af. Hef heeft ontzettend veel swagger met zijn laidback flow en fijne stem. Nóg wat wat beter dan Winne, die gewoon af en toe te ver doorslaat in zijn wordplay.

avatar van Seedorf
3,0
Opzich wel een aardige mixtape dit. Paar lekkere tracks maar ook een aantal mindere. Hef is een wel een degelijke MC, alleen de (meeste) producties zijn niet echt origineel.
Hopelijk komt er binnenkort een project uit waarop zijn twee broers (Crooks en Ado'Nis) ook te horen zijn. Vind Ado'Nis namelijk een sterke indruk achterlaten op deze track en bij die studiosessie komt hij ook overtuigend (net als Crooks).
Kan iemand mij overigens vertellen wat Perry Mystique hier produceerd?

avatar van jurado
goh...even de clip bekeken van puur, hebben die gasten niets beters te doen dan de hele dag op de hoek van de straat te staan ?

avatar
aire.
Jawel, packs moven? Krijg je he, als je niet luistert.

avatar van jurado
aaah ok

avatar
aire.
Het is toch zo?

avatar
die bass van big boss is zooo fijn

avatar van thomzi50
3,5
Hef is echt een heerlijke rapper. De eerste Nederlandse rapper die ik echt 'swagger' vind hebben, om dat walgelijke woord maar eens te gebruiken.. heel veel stijl, en geen seconde ergerlijk ondanks de weinig verheffende teksten. Een soort Nederlandse Slim Thug.

avatar
|Joël|
Daar ben ik het mee eens. Hef heeft namelijk een hele uitgesproken stijl en dat kan ik waarderen. Zijn stijl is niet helemaal mijn ding en een Hef-album zal ik daarom niet snel uitluisteren, maar zo nu en dan een nummer is echt hard.

avatar van Gyzzz
Haha ik wilde net zeggen ''deze gozer heeft swagger'', daarbij denkende dat ik al m'n muziekprincipes dan zou verloochenen en ook nog die debiele term moest gebruiken. Nouja, eerlijk is eerlijk. Deze hele muziek kan m'n muzikale zelfrespect wel even opzij schuiven.

avatar van Stapler
3,5
Ik vind het wel tof
Ik voel hem zeker wel en je hoort echt dat ie het meent enzo.

avatar
Harco
thomzi50 schreef:
Hef is echt een heerlijke rapper. De eerste Nederlandse rapper die ik echt 'swagger' vind hebben, om dat walgelijke woord maar eens te gebruiken.. heel veel stijl, en geen seconde ergerlijk ondanks de weinig verheffende teksten. Een soort Nederlandse Slim Thug.


Er is nog een Nederlandse rapper die ik swagger vind hebben: Don G van LSD. Jammer dat 'ie dan weer met die Nino mongooltjes werkt. :/

Hier vanaf 1:50. En natuurlijk op deze klassieker vanaf 2:23.

avatar van Stapler
3,5
Waar is die beat ook alweer van op die 101barz vanaf 2:20 zeg maar?
Iemand?

avatar
aire.
Ik wel, beat van Kanye dacht ik. Track staat op the fix van scarface - Gues Who's Back.

avatar van Stapler
3,5
Ok dank je man

avatar van Chuck Taylor
Iemand een idee wat voor sample erin luie mannen zit?

avatar van tovast
4,5
Chuck Taylor schreef:
Iemand een idee wat voor sample erin luie mannen zit?


iets van coldplay.
niet mijn specialiteit.

avatar van Mercy
Dit is mijn favoriete Nederlandstalige rapper aller tijden. Tot nu toe dan.. Zijn teksten zijn helemaal niet moeilijk of diep; toch heeft het inhoud. Zijn rustige flow en lage stem vindt ik persoonlijk erg lekker om naar te luisteren. Hij gooit er fantastische lines doorheen, zoals: 'Chicks naai ik, dus raken ze gehecht aan me'. Zijn broertjes vullen hem goed aan en zeker Crooks vindt ik ook erg sterk.

Het is dat ik geen 6 sterren kan uitreiken, anders kreeg Hef er 7!

(5*)

avatar
1,5
mwa laat ik dit toch maar checken, tekstueel ben ik geen fan van hef, maar zijn stem is wel chil om na te luisteren.

avatar
1,5
Ik heb hem gisteren en vandaag weer geluisterd, en opzich klinkt het wel nice. Hef stelt tekstueel niks voor, maar hij moet het dan ook voornamenlijk van zijn stem hebben, en de beats. Wat ik ook een goed punt vind aan Hef. Is dat hij oprecht over komt als hij over het straatleven rapt.

Tja jammer genoeg kan het mijn dan weer niet al te lang boeien, omdat het tekstueel te simpel is. Dus daarom geef ik hem een terechte 3, en ik ben dan ook zeker benieuwd na wat hij in de toekomst gaat doen

avatar van Kill_illuminati
Hef doet mij sterk aan Prodigy denken.

avatar van dusso
Chuck Taylor schreef:
Iemand een idee wat voor sample erin luie mannen zit?

coldplay - see you soon

avatar van Stapler
3,5
thomzi50 schreef:
Hef is echt een heerlijke rapper. De eerste Nederlandse rapper die ik echt 'swagger' vind hebben, om dat walgelijke woord maar eens te gebruiken.. heel veel stijl, en geen seconde ergerlijk ondanks de weinig verHEFfende teksten.

Hier sluit ik mij bij aan .

avatar van Kill_illuminati
Zeker weten. Ik vind ook dat hij een swagger heeft. Alles is droog an hem zijn punchlines, flow en stem.

avatar van Stapler
3,5
Hef . Het is een 4 geworden .

avatar

Gast
geplaatst: vandaag om 23:52 uur

avatar

geplaatst: vandaag om 23:52 uur

Let op: In verband met copyright is het op MusicMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.