menu

Cordell Klier - Winter (2003)

mijn stem
3,50 (10)
10 stemmen

Verenigde Staten
Avant-Garde / Electronic
Label: Ad Noiseam

  1. Winter 01 (9:03)
  2. Winter 02 (5:37)
  3. Winter 03 (5:51)
  4. Winter 04 (4:34)
  5. Winter 05 (3:07)
  6. Winter 06 (7:03)
  7. Winter 07 (5:20)
  8. Winter 08 (6:50)
  9. Winter 09 (6:16)
  10. Winter 10 (7:07)
totale tijdsduur: 1:00:48
zoeken in:
avatar van Onderhond
3,5
Wat te zeggen over de muziek van deze man. Ik heb deze CD nu al een hele tijd, en geregeld speel ik em af, maar het komt er nooit van om een woordje uitleg bij neer te pennen.

Wat ook te zeggen van dit album. Ambient soundscapes af en toe doorprikt met beeps, blips en andere "er blijft wat hangen" samples. Er is ook moeilijk van echte tracks te spreken. Het album functioneert veel meer als een geheel en het is dan ook geen album om zomaar eens wat nummers uit te draaien. Alles of niks. Toegegeven, in sommige nummers wordt er wat steviger gehakkeld en gebleeped (Winter 05 bijvoorbeeld), maar het concept blijft wel steeds hetzelfde. Experimentele End-achtige (daarmee bedoel ik het Science/Fiction album) IDM over zeer ijzige, uitgesponnen waves.

Winter is een koud en chill sfeeralbum, en daar ligt ook een beetje het enige probleem. Zomaar wat shufflen tussen nummers is onmogelijk omdat de gehele sfeer elke keer weer doorbroken wordt (en daar draait het hier allemaal om), maar wanneer je het hele album doorluistert is het niet prominent genoeg aanwezig om echt door te dringen (dat gevoel even "wakker" te schieten en te beseffen dat er echt een stukje prachtige muziek staat te draaien).

Slecht is het absoluut niet, maar meer dan 3.5* kan ik er niet aan geven. Winter 05 is wat mij betreft de beste track (en de enige waar ik dan wel af en toe bij wakkerschiet), de rest is ook zeer boeiend, maar kan zich niet genoeg doorzetten. Nogal moeilijk uit te leggen als je de muziek niet kent, want ik kan het maar met weinig anders vegelijken. Ambient/soundscapes/IDM, uniek gemixed. En wie dit nog steeds aan het lezen is en toch nog geïnteresseerd blijkt: Klik. Ad Noiseam is zoals steeds zo vriendelijk om enkele snippets en volledige tracks aan te bieden. Maar denk er dus aan, dit is een echt conceptalbum, geen verzameling tracks.

3.5*

Edit: eigenlijk lieg ik, want ik kan het wel vergelijken met andere muziek, maar wie kent er hier Andrey Kiritchenko right

avatar van tovenaar
4,5
Dit verdient nog wel eens een extra luisterbeurt van jou Onderhond. Winter is namelijk een briljant album. Opnieuw luisteren en omhoog die sterren. Ik commandeer!

avatar van Onderhond
3,5
Heil tov . 't Is er eigenlijk geen weer voor, maar zal het nog een keertje proberen. Vermoed ook dat het wel wat omhoog kan

avatar van Goodfella
..en sla allebei z`n nieuwe release bij Dark Winter maar over, want die is rampzalig gemakzuchtig/slecht.

avatar van Onderhond
3,5
Hmm, ik blijf toch bij m'n 3.5* vrees ik. Hoor Klier liever bezig met echt glitchy gedoe. De mix tussen glitch en ambient valt net iets te pover uit voor een hogere score. Ofwel meer glitch, ofwel donkerder met meer distortion. Iets te veel vis noch vlees

avatar van tovenaar
4,5
Haha niet verwacht . Ik vind alleen winter03 gewoon _kut_. De rest vind ik echt héérlijk! Ah well, toch goed dat je hem weer eens uit de kast getrokken hebt. Kan geen kwaad!

avatar van Onderhond
3,5
Vreemd, Winter Pt03 sprong er bij mij uit als een wat beter trackje Ik ga Apparitions nog maar een keer opzetten denk ik

avatar van tovenaar
4,5
Komt door dat vreselijke kickje dat ik die track niet moet . (Appa is inderdaad beter)

avatar van rubuh
4,0
Wát een vette plaat is dit toch. Bijna verontrustend, om je uitgerekend met deze muziek te kunnen identificeren. De muziek belichaamt een gevoel, dat waarschijnlijk niet voor velen is weggelegd te ervaren

Onderhond schreef:
Nogal moeilijk uit te leggen als je de muziek niet kent, want ik kan het maar met weinig anders vegelijken. Ambient/soundscapes/IDM, uniek gemixed.

Toch wel: Janek Scheafer - Above Buildings. Toegeven, dit is minder (geen?) IDM, het is ook minder donker en ijzig, maar wel te vergelijken. Ook minimaal als de pest, glitchy en niet te vrolijk. Een vergelijkbaar gevoel kan eruit gedistilleerd worden.

Ik zit er trouwens zwaar aan te denken om deze Winter maar eens op te waarderen tot 4,5*. Wat mij betreft is de sfeer op Winter 04 t/m Winter 06 en eigenlijk ook wel de rest van de plaat ongeëvenaard. Wat me er trouwens aan doet herinneren dat Apparitions ook een aantal extra luisterbeurt verdient.

P.S. Pa en ma, mochten jullie dit lezen, ik mag dit dan wel graag luisteren; het gaat nog steeds euh... goed met me hoor .

avatar van John Doe
4,0
Heel mooi vind ik dit (bedankt nog voor de tip Ruben). Net nog opgehad buiten in het donker bij stormachtig weer. Was heel mooi erbij naar de half onheilspellende wolken te staren die over passeren met de sterrenhemel erachter. Je voelt de rustig vloeiende onderlaag van deze plaat dan goed.

Niet een plaat om aandachtig naar glitch te luisteren maar een plaat die je perceptie van de omgeving kan veranderen als je het lekker op je af laat komen. Geen halfbakken ambient/glitch cd dus, maar een plaat waar een sterk gevoel in te vinden is.

Gast
geplaatst: vandaag om 04:13 uur

geplaatst: vandaag om 04:13 uur

Let op: In verband met copyright is het op MusicMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.