MusicMeter logo menu
MusicMeter logo
poster

Jason Lytle - Yours Truly, the Commuter (2009)

mijn stem
3,58 (52)
52 stemmen

Verenigde Staten
Pop / Rock
Label: ANTI-

  1. Yours Truly, the Commuter (3:16)
  2. Brand New Sun (4:23)
  3. Ghost of My Old Dog (5:06)
  4. I am Lost (And the Moment Cannot Last) (2:20)
  5. Birds Encouraged Him (4:25)
  6. It's the Weekend (2:15)
  7. Fürget It (3:52)
  8. This Song Is the Mute Button (2:40)
  9. Rollin' Home Alone (4:14)
  10. You're Too Gone (2:41)
  11. Flying Thru Canyons (3:07)
  12. Here for Good (3:57)
  13. The Weather Girl * (3:51)
toon 1 bonustrack
totale tijdsduur: 42:16 (46:07)
zoeken in:
avatar van Kaaasgaaf
4,5
Een van mijn eerste echt grote muzikale liefdes was de band Grandaddy uit Californië. Het was een gezelschap bebaarde mannen, ernstige alcoholisten naar ik begreep, die begin jaren negentig een volstrekt eigen geluid uitvonden en dat tot drie jaar terug bleven herhalen. Naar mijn idee was dat nooit herhaling uit gemakszucht, eerder uit plichtsbesef. Want wie zou immers dit betoverende en meeslepende geluid moeten brengen als zij het niet deden? Sinds hun laatste album Just Like The Fambly Cat, een waardige zwanenzang, gaapt er voor mij dan ook een groot gat. Maar nu blijkt Jason Lytle, de zanger en voornaamste songschrijver van Grandaddy, een solo-plaat gemaakt te hebben. Nooit was ik mij er zo van bewust dat hij het brein achter Grandaddy was. Deze plaat bewijst van de eerste tot de laatste noot dat hij dat was, want in plaats van zijn naam had er net zo goed 'Grandaddy' op de hoes kunnen staan. Hij mag dit album dan in zijn eentje volgespeeld hebben, er klinkt nauwelijks verschil met het werk van zijn voormalige band. Dezelfde Bachiaanse mineurakkoorden, dezelfde op-of-over-het-randje-van-vals-zittende Neil Young-achtige zang, dezelfde vervreemdende computer-bliepjes, dezelfde sporadische gitaaruitspattingen, dezelfde teksten over verlatenheid en schuldgevoel. Lytle doet waar hij goed in is en mag dat wat mij betreft tot zijn dood blijven doen, onder welke naam dat dan ook moge zijn. De naam van Lytle's plaat is Yours Truly, The Commuter. 'Hetzelfde' is nog nooit zo fijn geweest!

Bron: http://kasblog.punt.nl/

avatar van otherfool
3,5
Gewoon een Grandaddy plaat qua gevoel, blijf het heerlijke muziek vinden. Lytle heeft ook altijd iets aandoenlijks, zo'n Ghost of My Old Dog bijvoorbeeld, da's toch om de man eens een fijne knuffel te geven? Ook Birds Encouraged Him raakt op één of andere manier zo'n gevoelige snaar, waar Grandaddy patent op heeft. Weer een pak mooie liedjes dus, alleen It's the Weekend is na 2x een skippertje.

avatar

Gast
geplaatst: vandaag om 23:33 uur

avatar

geplaatst: vandaag om 23:33 uur

Let op: In verband met copyright is het op MusicMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.