MusicMeter logo menu
MusicMeter logo
poster

Natural Snow Buildings - Shadow Kingdom (2009)

mijn stem
4,00 (23)
23 stemmen

Frankrijk
Avant-Garde
Label: Blackest Rainbow

  1. The Fall of Shadow Kingdom (24:45)
  2. Gorgon (2:36)
  3. For Fear They May Come Back / Childrens of the Seventh Circle / The Dark Road (8:21)
  4. Cauled Ones and Birth Rugs (5:35)
  5. Salty Tongue (5:23)
  6. Go Away, Disappear (3:35)
  7. Os Deus Cannibais (13:50)
  8. The Faceless (4:44)
  9. The Crystal Bird (10:49)
  10. Sunbone (2:25)
  11. Chthonian Odyssey / Hells Foundations / A Birth Mark Like a Scar (23:49)
  12. From Their Body at Will (7:10)
  13. The Desolated / Vampires Introduced to Fear / Slayer March (12:47)
  14. The Vein of Invisibilty (3:30)
  15. Porridge Stick into the Fire and Dust in the Direction of the Sun (24:11)
  16. A Burial at Sea (5:55)
totale tijdsduur: 2:39:25
zoeken in:
avatar
4,5
Deze hoes ken ik niet. Zal wel van de vinyl afkomstig zijn? Toch opvallend dat deze dan wel zomaar zonder protest wordt aangenomen. Beetje flauw, dat omdat de cd's geen echte hoes hebben, de stripkaft niet werd toegevoegd als zodanig.
Ik zal voortaan een kopie meezenden van mijn legitimatiebewijs, misschien helpt dat in mijn geloofwaardigheid.

Genoeg gezeik,. dat doet dit album ook geen recht.
Meer nadruk op drone/folk jams deze keer, heb ik het idee. Het begint al bij nr 1, met een drone van 24 minuten. Zo staan er nog een paar van dat soort tracks op. Echter, ook de meer zang georiënteerde nummers hebben minder een liedjes structuur als op bijvoorbeeld The Dance of The Moon and the Sun. Maakt het geheel wat donkerder, wat ondoordringbaarder, maar ook gelijk erg spannend.
Een referentie aan bovengenoemd album komt trouwens terug in het eerste "liedje" op cd 2. Het is precies een nummer van dat album, maar met net een andere tekst en licht andere muzikale invulling. Het kan niet anders, of dit is bewust gedaan, als een soort reprise.

Verder is er aan de formule weer weinig veranderd. Een fijne mix tussen Drone, Ambient en Folk, wisselend tussen uitgerekte jams en korte nummertjes. Qua toon dus een stuk donkerder deze keer en dat bevalt me wel.
Over niveau verschil hoeven we haast niet te praten, al vind ik Dance voorlopig nog het best. Knappe formule overigens, als je als band dubbelcd's vol krigt, zonder te vervelen. Keer op keer weer!

avatar van hawkins
4,5
Ja sorry, ik wilde hem ook toevoegen en zag hem al een aantal dagen in de wachtrij staan, dus na een tijdje dacht ik dat ik het nu ook eens kon proberen.

En idd, dit is de vinylplak en ik mag mij trotst één van de toekomstige bezitters noemen, kan ieder moment op de mat vallen.

avatar
Sietse
ik heb hem gisteren in de bus gekregen (zie elders dit forum een foto) en het is een mooi pakket geworden.
Ik hoop dat ik er deze week aan toe kom om hem ook in zijn geheel te luisteren, want het zal mij toch wel weer plezieren denk ik zo.

avatar
tuktak
er gebeuren iig weer genoeg magische dingen op dit album om geboeid te kunnen blijven. na een aantal keer luisteren heb ik nog steeds maar een klein deeltje gehoord van dit moois.

avatar van eviljoke
ben ik nu de enige die de hoes echt lelijk vind?

Ik moet er wel eens werk van maken iets te beluisteren van deze groep, aangezien de reacties altijd laaiend zijn

avatar
sxesven
eviljoke schreef:
ben ik nu de enige die de hoes echt lelijk vind?

Spuuglelijk! Niet de enige dus.

avatar
Sietse
Zo klein is ie idd niet zo mooi, maar de grote hoes zeker wel hoor. Althans, vind ik van wel.

avatar
ElMeroMero
sxesven schreef:
(quote)

Spuuglelijk! Niet de enige dus.


Ik zou de hoes eerder "excentriek" noemen, net zoals het stripje dat volgens mij onder het genot van niet nader genoemde stimulerende middelen is getekend En in het groot valt de hoes inderdaad reuze mee.

Muziek is echt te gek. Ik had wel gehoopt dat de nummers met oneindig uitgerekte dronescapes wat beperkt in aantal zouden blijven. En wat is nummer 1 op de plaat ? Juist ja....

Maar verder niets te mopperen heur. Toffe plaat, zeker wel.

avatar
Sietse
mijn cd 1 heeft van track 7 tot het eind crassen lopen waardoor ik hem niet kan luisteren tijdens die laatste nummers
En dat juist door een van de nummers die niet op het vinyl staat

avatar
jeko
Da's wel balen, vooral met dit soort gelimiteerde cedees, ik had het laatst met The Goslings - Grandeur of Hair, vanaf het vijfde nummer bleef deze steeds hangen. Als tie wel op je p.c. speelt kan je proberen om nog een kopietje te branden! Dan heb je toch wat!

avatar
Sietse
ik krijg een nieuwe toegestuurd

avatar
jeko
Da's nog beter

avatar
Sietse
Ik ben nu bij het laatste nummer aangekomen met luisteren (het rippen van de cd is gelukt... ) en ik kan niet anders zeggen dan dat dit een geweldig album is.
Na een keer luisteren al een van de favorieten van dit jaar en denk ik nog mooier dan het andere werk van dit duo.

avatar
jeko
Ben ik met je eens, vindt dit tot nu toe de beste Natural Snow Buildings.

avatar
4,0
Leuk dat deze band hier zoveel aandacht krijgt ineens. Ik heb The Dance of the Sun and the Moon heel erg hoog zitten, en als deze inderdaad dat niveau haalt (of zelfs al benaderd) ben ik een gelukkig man.

avatar van unmudded lake
Heel meesterlijke muziek.
Van begin tot eind artisanale intieme muziek.
Na het eind van het album liep ik even naar buiten wat naar de maan en sterren kijkend en het was lang geleden maar het was alsof er een "in time" laagje lag over het hele zwerk. Lange tijd geleden trouwens dat dit me nog was overkomen.

Seg unmudded lake : " er is nog één liedje dat je mag beluisteren voor je naar de bijl gaat"
Maar beul euhm : "Het zijn drie liedjes maar ze zijn als één lied, ze staan op deze cd, nr 8,9,10"
Op acht het hoofd eraf en verder ijlen met negen en tien.
Ga je je werk nog doen beul?

avatar van korenbloem
4,5
Hier ben ik wel benieuwd naar.

avatar van unmudded lake
Heb je er al ooit aan gedacht wat een mens nu heeft aan een bericht als " hier ben ik benieuwd naar ".
Zou het niet beter zijn ernaar te luisteren en achteraf met een mooi berichtje je bevindingen te plaatsen?
Ik kan me vergissen hoor

Dit album is ideaal voor me om m'n demonen de vrije loop in te kunnen laten gaan.
Het gaat vlug van ginds naar her wat ik soms in de tijd nodig heb.
Dit album is daar erg voor geschikt.
En een fijn gemiddelde.
( dat vrouwtje van deze band is trouwens een moordgriet )

avatar van hawkins
4,5
unmudded lake schreef:
Heb je er al ooit aan gedacht wat een mens nu heeft aan een bericht als " hier ben ik benieuwd naar ".
Zou het niet beter zijn ernaar te luisteren en achteraf met een mooi berichtje je bevindingen te plaatsen?
Ik kan me vergissen hoor

Dit album is ideaal voor me om m'n demonen de vrije loop in te kunnen laten gaan.
Het gaat vlug van ginds naar her wat ik soms in de tijd nodig heb.
Dit album is daar erg voor geschikt.
En een fijn gemiddelde.
( dat vrouwtje van deze band is trouwens een moordgriet )


Pff, ik lees al jaren die voortdurend geforceerde beeldspraak van jou en inmiddels - twee deurwaarders, 28 fouten in het nationaal dictee en drie sneeuwballen in mijn nek verder - kan ik concluderen dat ik daar nou ook niet zoveel mee opgeschoten ben.

Laat mensen toch lekker lullen man.

avatar van unmudded lake
Een mens mag van mij lullen zoveel ie wil maar laat uit de lul soms wat meer komen dan alleen voorvocht.

avatar
4,5
ff hier maar kort, de toevoeging komt er nog wel eens, mogelijk om dit hier te laten staan tot de toevoeging er is? Het gaat weliswaar niet om het album, maja die Artist topics worden nogal slecht bekeken en onopgemerkt:

Er is een nieuwe Natural Snow Buildings, wat de diehard fans inmiddels al wel weten. Te laden hier:
VULPIANO RECORDS - vulpianorecords.moonfruit.com als officiële gratis release in FLAC en 256 mp3. De FLAC is ten zeerste aan te raden, idioot veel diepgang.

Ff een kort commentaar dan:
Erg diepe release die aardig nieuwe wegen bewandeld. De plaat is erg helder van productie, maar qua structuur wel grofkorrelig soms. Het wil zeker nog wel eens meer tegen de noisedrones aanzitten, fijn.

Opmerking: Zelfs de FLAC glitcht 1 keer (halve seconde), in Solar Flares op 2.15. Dit hoort niet, maar blijkbaar gebeurd dit bij de dataverzending van Mega Upload. Heb al meerdere malen contact gehad met Marilyn de webmaster, want eerdere versies hadden dit nog veel erger. Vreemd verschijnsel. Kniesoor. Een zo goed als perfecte FLAC release en HELEMAAL GRATIS. Dan nog ALWEER een geweldig album van ze ook.

avatar van hawkins
4,5
Ik heb gisteren het verzoek al ingediend , dus ik houd me in totdat hij ook daadwerkelijk geaccepteerd is.

avatar van hawkins
4,5
Overigens: eind van dit jaar schijnt er nog een LP uit te komen van dit gezelschap. Waar ze de inspiratie vandaan halen is mij onbekend, but I can dig it!

avatar van pompompom
Mooi spul!

avatar van hawkins
4,5
Vers van de pers: album zal Waves Of The Random Sea heten en verschijnen op een dubbele elpee.

avatar
Sietse
waar?

avatar van hawkins
4,5
Blackest Rainbow is momenteel de label to be.

avatar
jeko
Wil ik hebben

avatar
Sietse
Ahh BRR, dacht ik al...zag er alleen niets over in de nieuwsbrief...

avatar
Sietse
Voor de liefhebbers van Natural Snow Buidlings...probeer deze twee albums eens:
High Wolf - Atlas Nation (2011)
Golden Cup - Sogno Elettrico (2011)

avatar

Gast
geplaatst: vandaag om 10:20 uur

avatar

geplaatst: vandaag om 10:20 uur

Let op: In verband met copyright is het op MusicMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.