MusicMeter logo menu
MusicMeter logo
poster

Deathspell Omega - Mass Grave Aesthetics (2008)

mijn stem
4,03 (16)
16 stemmen

Frankrijk
Metal
Label: Norma Evangelium Diaboli

  1. Mass Grave Aesthetics (19:45)
totale tijdsduur: 19:45
zoeken in:
avatar van Edwynn
5,0
Het prevelen van een schietgebed is het laatste dat nog rest wanneer deze herauten van Het Kwaad met een overdonderend episch intro deze kortstondige doodsmars inzetten. Met de middelen zoals voor het eerst toegepast op het onvolprezen Si Monumentum Requires, Circumspice tracht Deathspell Omega opnieuw een allesverstikkende deken van duisternis dood en verwoesting over alles wat ons dierbaar is te leggen.

Het massagraf met daarin de rottende resten van alles dat wat eens was, achtergelaten na de gitzwarte zegetocht , treffen wij hier gepresenteerd als een kunstwerk van ongeëvenaarde schoonheid. De kunst van het oorlogvoeren, de kunst van het extermineren, de kunst van alles dat onze weerzin opwekt. Deathspell Omega weet als geen ander datgene te bewerkstelligen wat black metal in mijn beleving moet bewerkstelligen. Een luguber gevoel van ziekte, dood en intense verwrongen kwaadaardigheid.

Hoewel Mass Grave Aesthetics niet bijzonder veel afwijkt van het overige materiaal van de band, is het haast ontroerend hoe men toch steeds met ultiem boeiende stukken op de proppen weet te stoppen. Extreem drukke riffs, onmenselijk drumwerk afgewisseld met bizarre intermezzo's die als een nachtmerrie je onderbewustzijn blijven tarten met hun geschifte begraven kerkkoren en echoënde gitaareffecten.

En waar de vocalist doorgaans als een afstandelijk heerser op ijskoude, objectieve wijze zijn grimmige verhaal onthult, zijn er heel af en toe kleine momentjes waarin hij de controle verliest en vervalt in maniakale hysterie. Dergelijke momenten zorgen ervoor dat je op het puntje van de stoel blijft zitten.

Deathspell Omega biedt ronduit zinderende black metal. Dissonant, allesverwoestend en bijzonder muzikaal tegelijk. Ik weet het, ik begin een beetje als een fanboy te klinken maar dit is dan ook onweerstaanbaar. Ook deze EP krijgt van ondergetekende de volle mep.

avatar

Gast
geplaatst: vandaag om 21:04 uur

avatar

geplaatst: vandaag om 21:04 uur

Let op: In verband met copyright is het op MusicMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.