MusicMeter logo menu
MusicMeter logo
poster

Brokenkites - Fugue State (2008)

mijn stem
3,50 (2)
2 stemmen

Verenigde Staten
Electronic
Label: Hollow Scene

  1. Prelude (2:30)
  2. Resonator (3:38)
  3. Jotun (3:54)
  4. Epiphora (4:13)
  5. The Hyperstructure (6:03)
  6. Telomeres (5:15)
  7. Arc's Angel (7:30)
  8. Lost Time (2:59)
  9. Touch (3:19)
  10. Islands (2:48)
  11. First Stage Prototype (1:36)
  12. Escape Velocity (4:42)
  13. Still in Shock (3:53)
  14. Mourn No More (5:17)
  15. For Loves You've Lost (3:51)
totale tijdsduur: 1:01:28
zoeken in:
avatar van VanDeGriend
4,0
Ik ben eerlijk gezegd niet super thuis in het electronic genre dus deze Fugue State van Brokenkites, kennelijk iemand uit Alaska, gaat afgezet worden tegen een beperkt referentiekader. Ben benieuwd wat de electronic goeroe's ervan vinden.

Dit album heb ik al een jaar in huis, maar eigenlijk nog niet echt gedraaid. Daar is deze week verandering in gekomen en daar ben ik blij om. Waarom ik nog nieuwe cd's koop met al die onontdekte pareltjes in mijn eigen kast is me een raadsel. Nou ja, eigenlijk niet, maar toch.

Op de site waar ik deze cd besteld heb (cdbaby) kun je een naam invoeren en dan geeft de zoekmachine suggesties van acts die erop lijken. Ik Gridlock invullen, mijn eerste electronic release (buiten JM Jarre en dat soort werk) die insloeg en de plaat die het beginpunt is geweest van een speurtocht door de electronichoek en ook mijn favoriete referentiepunt. Inmiddels ben ik bekend met Proem, Keef Baker, Stendeck en nog een hele lijst varianten op deze acts, maar een kenner durf ik me niet te noemen. Heb zelfs geen idee wat met IDM bedoeld wordt, al weet ik dan inmiddels wel dat als dat label erop staat, ik het uit moet checken.

Anyway, Brokenkites dus, want dat was de naam die de zoekmachine opleverde. Op de site staat het volgende over het genre:
Cinematic progressions of chill out & dark ambient indietronica. Chillbient. File under: Anti-Genre

Niet dat ik dan weet wat het is, maar het klinkt alvast cool. Verder wordt een if you like these bands then you'll like Brokenkites lijstje opgesomd. De bands terzake zijn Massive Attack, waar het wat mij betreft niets mee van doen heeft, en Hybrid en BT alwaar ik nog nooit van gehoord heb.

Zelf maar luisteren dus. Nou, dat heb ik diverse malen gedaan en ik vind het een lekkere cd zeg. Ik denk dat de electronic puristen mogelijk niet heel blij zijn met de toegankelijkheid van de plaat. Die lijkt me te hoog om echt cool te blijven in de scene. Distorted beats en andere desorienterende sounds staan er niet op. Wel heerlijke melodieën, chille waves (tenminste, ik denk dat het chille waves zijn, het jargon moet ik mezelf ook nog wat eigen maken) en hier en daar wat beats.

Het album is kennelijk opgenomen nadat de artiest terzake een bezoek heeft gebracht aan Pripyat, Ukraine. Dit is wat ze er zelf over zeggen:

In 2007, we visited the modern abandoned city of Pripyat, Ukraine, located approximately 2 km from the city of Chernobyl (inside of the Chernobyl Exclusion Zone) and the site of the Chernobyl nuclear power plant disaster. Pripyat formerly had a population of over 50,000 people and was completely abandoned in 1986 due to radioactive fallout and contamination from the reactor's meltdown/explosion.The album art for "Fugue State" consists of photographs from the city of Pripyat.

De sfeer op het album sluit wat mij betreft aan bij dit verhaal. Een ijskoud verhaal, abstract gebracht door an sich kille sounds maar die op een een of andere wijze toch heel warm blijven klinken. Knap vind ik dat.

De plaats is geheel gratis en legaal te downloaden van de site van Brokenkites (hier) . Zelf heb ik de fysieke versie die er dankzij de fraaie foto's netjes uit ziet. En deze kost nog geen 5 dollar (ex verzenden). Mocht er ooit belangstelling voor zijn, wil ik eea wel verzamelen en bestellen om zo verzendkosten te drukken (pm please)

Kortom, ik heb mijn vooroordeel tegen gratis of goedkope releases (want kan nooit wat zijn dan) opzij gezet en geniet van deze fraaie electronicplaat. Of de kenners het met me eens zijn, geen idee, maar ik ben er blij mee.

Voor de goede orde toch een referentie. Van het beperkte arsenaal dat ik ken, vind ik een vergelijking met Proem het meest hout snijden.

avatar van bas
3,0
bas
De beats verklappen gelijk dat dit geen Proem-niveau haalt in mijn ogen, maar er zitten wel wat interessante geluiden en lijnen in. Een beetje simpel misschien. De beats vind ik vooralsnog een beetje saai. Die golven en melodieen zijn aardig.

Maar bedankt voor de tip, zoiets vind ik altijd leuk. Hij staat op in de woonkamer; de beste manier om te gaan luisteren voor mij.

avatar van orbit
Ik zal er ook eens naar op zoek gaan VdG, ik ben geen uitgesproken Proem fan, maar iets in de lijn van Proem kan nog best tof zijn natuurlijk

avatar van bas
3,0
bas
in sommige tracks komt een repetitieve beat terug die me niet zo bevalt. Verder vallen de melodieen me een beetje tegen. Ik hou er weinig aan over na een aantal luisterbeurten, Het is allemaal zo-zo. ik houd het vooralsnog op 3*

avatar

Gast
geplaatst: vandaag om 20:43 uur

avatar

geplaatst: vandaag om 20:43 uur

Let op: In verband met copyright is het op MusicMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.