MusicMeter logo menu
MusicMeter logo
poster

Hank Snow - The Southern Cannonball (1961)

mijn stem
3,67 (3)
3 stemmen

Canada
Country
Label: RCA

  1. I'm Movin' In
  2. Tangled Mind
  3. Panamama
  4. My Blue Eyed Janie
  5. Under the Double Eagle
  6. Paving the Highway with Tears
  7. The Southern Cannonball
  8. Let Me Go, Lover!
  9. When Mexican Joe Met Jole Blon
  10. Trouble, Trouble, Trouble
  11. There Wasn't an Organ at Our Wedding
  12. The Boogie Woogie Flying Cloud
zoeken in:
avatar van L_T_B
4,0
Zoals vele succesvolle artiesten had ook Hank Snow een belabberde jeugd. Toen hij 8 jaar was scheidde zijn ouders en kwam hij bij zijn grootmoeder te wonen. Vier jaar later hertrouwde zijn moeder en verhuisde kleine Hank weer terug naar zijn moeder. Zijn stiefvader was echter een gewelddadig man en sloeg Hank herhaaldelijk. Moe van het misbruik liep hij op zijn twaalfde weg van huis waarna hij aan het werk ging op een vissersboot.

Ten tijde van "The Southern Cannonball" was Snow al over zijn commerciële hoogtepunt heen. Vooral in de vroege jaren '50 scoorde hij de ene hit naar de andere. Dat wil echter niet zeggen dat dit een minder album is. Integendeel, dit album bevat een aantal van zijn beste songs. Naast twee Jimmie Rodgers klassiekers ("My Blue Eyed Jane" en "The Southern Cannonball") bevat dit album ook een vervolg op zijn hit "I'm Movin' On"; "I'm Movin' In". Snow's voorliefde voor Spaanse ritmes en melodieën is ook op dit album duidelijk aanwezig in "Panamama" en "When Mexican Joe Met Jole Blon". Al met al een zeer sterk album van een van de laatste honky tonk countrysterren.

avatar van spinout
3,5
Snow zit een beetje in het Hank Williams genre, alleen zingt Snow beter. Snow's manager was Tom Parker. Samen met Parker zou Snow Elvis managen, maar Snow werd al snel opzij geschoven.

avatar

Gast
geplaatst: vandaag om 22:45 uur

avatar

geplaatst: vandaag om 22:45 uur

Let op: In verband met copyright is het op MusicMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.