Stiekum gewoon een (heel) mooi, goed album. Als Peter Green liefhebber de albums uit de zogenoemde Bob Welch overgangsperiode decenia grotendeels links laten liggen. Dat heb ik inmiddels ingehaald. Als ik Future Games hoor, ik had beter mogen weten. Bare Trees vond ik al sterk, maar toen nog steeds niet de stap genomen om Future Games te ontdekken.
Het album opent met het prachtige Woman of 1000 years van Danny Kirwan. Een prachtig breekbaar nummer. Christine Perfect is in de genoemde tussenjaren nog niet op haar best, doch her en der schrijft ze een uitstekend nummer, zoals het fijne vlotte Morning Rain, haar piano/keyboardwerk lekker gedragen door twee gitaren. Bob Welch doet zijn intrede met lichte jamachtige nummers zoals het langere, wat lome Future Games, maar ook korte compacte nummers. Meegekregen dat het instrumentale What a Shame een laatste-moment-albumvuller is. Doch, best een aardig nummer.
Future Games komt op mij over als het Fleetwood Mac overgangsalbum, de schakel van bluesrock naar country-jazzy-achtige rock naar de poprock vanaf 1976. Misschien dat ik heel lang in een ontkennings-niet-willen-ontdekken-fase heb gezeten: Ook al is er geen Peter Green meer, het is gewoon een goed album.