MusicMeter logo menu
MusicMeter logo
poster

Touché Amoré - Parting the Sea Between Brightness and Me (2011)

mijn stem
3,77 (37)
37 stemmen

Verenigde Staten
Punk / Metal
Label: Deathwish

  1. ~ (1:29)
  2. Pathfinder (1:06)
  3. The Great Repetition (1:48)
  4. Art Official (1:39)
  5. Uppers / Downers (1:06)
  6. Crutch (1:11)
  7. Method Act (1:53)
  8. Faceghost (2:21)
  9. Sesame (1:06)
  10. Wants / Needs (1:50)
  11. Condolences (1:48)
  12. Home Away from Here (1:50)
  13. Amends (1:45)
totale tijdsduur: 20:52
zoeken in:
avatar
3,5
Hij is gelekt. En hij is minder rauw dan de voorganger, maar nog steeds meer dan behoorlijk. Het openingsnummer is super en daarna daalt het niveau een beetje maar heb blijft allemaal aanvaardbaar. Minder vuur, minder rauwheid, nog steeds beter dan het gemiddelde post-hardcore gebeuren.

avatar van bennerd
Het doet mij met momenten erg denken aan Ruiner's Hell Is Empty. Wel een goeie plaat, de nieuwe van Touché Amoré. Niet gedacht dat ik het ging trekken (deze tak van hardcore is niet echt mijn ding, uitzonderingen daargelaten), maar het weet toch indruk te maken.

avatar
2,0
1 goed nummer (Amends) met verder alleen middelmatige meuk

avatar van niels94
4,0
Mijn bespreking uit het Niels Tip-Topic. Deze werd me getipt door bennerd:

Bennerd beschreef het juist: een kruising tussen hardcore, screamo en een vleugje emo. Een kruising ook die me erg goed is bevallen: dit is een erg sterk album! Ik prefereer screamo boven hardcore omdat ik de screamovocalen vaak stukken mooier vind dan die van hardcore albums, er wordt veel meer emotie in gelegd, er klinkt meer wanhoop in door. De zanger op dit album combineert hardcore- en screamovocalen eigenlijk: het zijn geen echte ‘screams’ (niet dat de zanger niet schreeuwt ) maar het ‘screamorandje’ zit er onmiskenbaar aan. Dit is voor mij absoluut een pluspunt. Overigens is de zanger opvallend goed te verstaan en daardoor gewoon prima te volgen (iets wat toch wel een rariteit is binnen zowel de hardcore als de screamo). Ik heb het ‘tekstenboekje’ dan ook niet nodig gehad om af en toe wat van de teksten op te pikken en ik moet zeggen, die zijn inderdaad de moeite waard (en weinig gezellig uiteraard).

Niet alleen de zanger is goed, ook op instrumentaal vlak weet deze band van wanten: alles is zeer strak gespeeld. Mooie melodieën, fijne riffs, goed basspel: allemaal meer dan dik in orde. Een extra compliment voor de geweldige drummer, die hier werkelijk vreselijk goed werk aflevert (Art Official! ). Ook een mooi moment is het wonderschone nummer Condolences, waar de schreeuwen van de zanger gecombineerd worden met niets dan gevoelig pianospel, een combinatie die ik van La Quiete al eens gehoord had en die ook hier niet minder dan fantastisch uitpakt.

Valt er deze band dan helemaal niets te verwijten? Eigenlijk doet deze band inderdaad weinig echt fout. Het enige dat je zou kunnen aanmerken is dat zeook weer niet een erg onderscheidende sound hebben, maar dat maakt mij als je zulke goede muziek maakt geen klap uit. Een fijne tip dus, bedankt! 4*

avatar van bennerd
Je bent welkom

avatar van niels94
4,0
Ik ga absoluut meer van deze band opzoeken, dit album is echt prachtig Weet me echt te raken (wat mijn gemoedstoestand van het moment niet altijd ten goede komt ). De zanger weet me echt te raken. Wellicht zit er wel een verhoging in binnenkort. Meer tips op dit gebied? Is Hell Is Empty de moeite waard?

Hij heeft trouwens zowaar punchlines: "If actions speak louder than words, I’m the most deafening noise you’ve heard".

avatar van bennerd
Hell is Empty van Ruiner bedoel je? Yep, die is ook de moeite waard. Check verder ook More Than Life, Verse, Defeater, La Dispute, The Carrier en Have Heart (al is die laatste veel 'optimistischer').

avatar van niels94
4,0
Home Away from Here is gewoon één van de mooiste nummers ooit

avatar van kobe bryant fan
4,5
Ongeloofelijk straf plaatje.
Kort, explosief en vooral bruut. De vocals zijn inderdaad goed verstaanbaar en klinken nog eens erg goed ook. De riffs beuken maar blijven hun gevoel voor melodie behouden, en de drummer doet het inderdaad fantastisch. 4,5*


avatar van bennerd
Ik moet het gewoon even roepen: Pathfinder

avatar van kobe bryant fan
4,5
Ik roep het graag met je mee!
Deze hele plaat blijft gewoon enorm straf!
Normaal gezien komt dit jaar hun nieuwe plaat uit, ik ben alvast benieuwd.

avatar van kobe bryant fan
4,5
Hop naar de maximum score!
Dit is gewoon één van de beste platen allertijden.
Klinkt enorm rauw, puur en blaast je gewoon omver. Dit is m'n vaste plaat om te draaien voor ik begin te studeren. Geeft je een enorme boost.

De teksten zijn overigens schitterend. De zanger schreeuwt ze dan nog eens prachtig ook, vol gevoel en verstaanbaar. Instrumentaal moet dit ook één van de intenste platen zijn die ik al heb gehoord.

avatar van kobe bryant fan
4,5
Daarnet beluister ik: Turn The Page van The Streets. Waarin hij dit rapt: 'Actions Speak Louder Than Words'. Hbe zo'n vermoeden dat: 'If actions speak louder than words, I’m the most deafening noise you’ve heard.' uit: ~ daarvan zijn mosterd haalde.

avatar van bennerd
Die zin wordt heel erg vaak gebruikt, dus ik denk niet dat het op The Streets gebaseerd is.

avatar

Gast
geplaatst: vandaag om 09:34 uur

avatar

geplaatst: vandaag om 09:34 uur

Let op: In verband met copyright is het op MusicMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.