MusicMeter logo menu
MusicMeter logo
poster

Shriekback - Care (1983)

mijn stem
3,36 (37)
37 stemmen

Verenigd Koninkrijk
Avant-Garde / Rock
Label: Y

  1. Lined Up (3:54)
  2. Cleartrails (3:46)
  3. Hapax Legomena (4:03)
  4. Petulant (3:59)
  5. Lines from the Library (3:44)
  6. Brink of Collapse (4:08)
  7. Sway (3:58)
  8. Into Method (4:27)
  9. Evaporation (3:22)
  10. In: Amongst (2:11)
  11. My Spine (Is the Baseline) * (4:00)
  12. Speed of Clocks * (5:09)
  13. Despite Dense Weed * (3:55)
  14. Gated Joy * (3:38)
  15. Working on the Ground * (3:27)
  16. Tiny Birds * (3:28)
  17. Feelers * (5:24)
  18. Lined Up [Disco Mix] * (6:14)
toon 8 bonustracks
totale tijdsduur: 37:32 (1:12:47)
zoeken in:
avatar van lebowski
4,0
In die tijd een van mijn favorieten, een beetje lastig te duiden, sommige stukken zweven gewoon een eind op de wind mee, andere - zoals de opener - hebben een funky loopje eronder en laten zich zelfs meezingen. Leuk, apart bandje.

avatar van FisherKing
3,5
Eens, ik heb jaren Lined Up nog op een bandje gehad en dat helemaal stuk gedraaid

avatar van blur8
3,0
De ultieme combi van Funk en Punk. De geniale bass-loopjes en voortreffelijke productie maken dit nog steeds zeer beluisterbaar.
Op alle Shriekback CD's staan 80s juweeltjes, soms is het even zoeken, maar het levert altijd iets op. Op hun debuut 1, 7 en 9.

avatar van kaztor
Lekker vaag nummertje, dat Lined Up.
En vaak te horen op de KinKClassX-stream.

avatar van sq
3,0
sq
Moeilijk te beoordelen dit. Lined Up is de grote en goede hit, Cleartrails vind ik een heerlijk nummer, maar de rest is me toch een beetje leeg en vlak. Het artistieke komt bij mij dan niet helemaal meer aan. Maar een duidelijk plusje voor de eerste twee nummers, dus, en daarom toch wel zeker 3 sterren.

avatar
beaster1256
goeie plaat van shriekback vooral de bas is heel goed , en die combinatie tussen punk en funk was weer eens iets nieuws onder de hemel

lined up is sterk

avatar van deric raven
Dan krijgt hij van jou wel een vrij lage score.

avatar van mafketel
4,0
sq schreef:
Cleartrails vind ik een heerlijk nummer, maar de rest is me toch een beetje leeg en vlak. Het artistieke komt bij mij dan niet helemaal meer aan.


Het is juist dat vage in bijv. Evaporation dat mij aanspreekt. Cleartrails is inderdaad een topnummer. En het artistieke kan ik ook zeer waarderen.

avatar van jellorum
Ik merk dat ik toch meer geneigde ben om de Oil and gold plaat te draaien dan deze.
Er staan hier dingen op die zeker niet verkeerd zijn maar het is in zijn geheel toch een stukje minder.

Lined Up staat er een beetje boven vind ik maar Cleartrails, Petulant en Sway mogen ook zeker mijn oren teisteren...

avatar
wijsneus
mafketel schreef:

Het is juist dat vage in bijv. Evaporation dat mij aanspreekt.


Prachtnummer; wordt ook gebruikt in de film Manhunter, de voorloper van Silence Of The Lambs.

Vond deze LP destijds toch wel goed, maar heeft na zoveel jaar toch wel aan kracht ingeboet. Mss maar eens een digitale versie aanschaffen , dat kan schelen in de beoordeling.

avatar van mafketel
4,0
mafketel schreef:
En het artistieke kan ik ook zeer waarderen.


Vandaag uitgebreide luistertest, en dit vind ik toch wel een geslaagde mix van funk/vocalen/geluidscollages/géén standaardnummers.

Ik had toch gedacht dat meer mensen dit kennen, maar gezien het aantal stemmen zeer onbekend bij de MuMe-ers.

Cleartrails, Sway en Evaporation

avatar van wibro
2,0
Album begint ijzersterk met twee uitstekende songs, maar daarna is het ook gelijk afgelopen. Evaporation gaat nog maar de rest lijkt helaas nergens op.
Oil and Canvas klinkt in ieder geval een stuk beter, dus ze kunnen het wel, Shriekback.

2,0*

avatar van jellorum
jellorum schreef:
Ik merk dat ik toch meer geneigd ben om de Oil and gold plaat te draaien dan deze.


Net geen 2 jaar later: een groep die er gewoon staat bij mij. Deze plaat staat vol met van die 'transcendentale', funky baslijntjes. Gewoon goede, markante muziek maakt Shriekback.

avatar van MartinoBasso
2,5
Mag ook nog eens opnieuw op cd uitgebracht worden...

avatar van dj maus
2,5
Klinkt nogal gedateerd, maar Evaporation is erg mooi...

avatar
4,0
Briljante band, zo klinkt geen andere band.
Gedateerd zal, nog steeds urgent.
Joy Division is ook gedateerd en pak weg the Stooges of Parliament.

Tench is briljant, dit zit er tegen aan.

avatar van Rainmachine
4,0
Enige wat er mankeert aan dit album is dat My Spine Is The Bassline er niet op staat, die had er echt op horen te staan. Dat is later bij de geremasterde versie rechtgezet maar hij had ook op de vinyl versie moeten staan dan was dit een regelrechte wave klassieker geweest met Lined Up en My Spine. Was destjds helemaal super om dit in de (wave) discotheken te horen. Blijft een prima album met mysterieuze sferen. Relax and swing...

avatar
4,0
Ik weet niet hoe lang ik dit album niet heb gedraaid. Gekocht in 1983, waarschijnlijk omdat ik de single 'Ligned up' wel prima vond. Rond 1983 had je meer groepen die wat dansbaardere muziek maken , zoals bijvoorbeeld ook PigBag.
'Care' weer eens opgezet en ook mijn oude 'Vinyls' geraadpleegd. Voor een aantal lezers : 'Vinyl' was een muziekblad in de jaren 80 , een tegenhanger van 'Oor' met veel aandacht voor de alternatieve muziek. En in het begin kreeg je er een flexidisc bij, die nu gewilde collector's items zijn.

Bij 'Vinyl' vond ik een interview met de drie leden en nog een recensie. Die interviews van Vinyl waren vaak onleesbaar en ook dit gaat alle kanten op. Veelal een quasi intellectueel geneuzel. Wat ik wel begrijp is dat de groep alles zeer serieus aanpakt, als ze bezig zijn met de opnames wordt er geen alcohol of drugs gebruikt en zelfs geen vlees gegeten. Men moet schoon en geconcentreerd zijn en niets mag dat creatieve proces verstoren. De rest van het interview laat ik maar zitten.

Shriekback bestond uit drie leden: ex-XTC toetsenman Barry Andrews, ex-Gang of Four bassist David Allen en ex-Out of Blue Six gitarist Carl Marsh. In hun eigen land Engeland hebben ze weinig succes, ze denken dat dit komt dat niet iedereen kan verkroppen dat ze uit hun vorige bands zijn gestapt.
'Care' is hun eerste plaat, wel zijn er twee maxi singles/mini elpees eerder verschenen "Tench' en "My spine is the Bassline' . De groep was toen nog wat zoekende maar bij de laatste maxi bleken ze toch uit te zijn gekomen bij 'funk' en de single van 'Care' 'Lined up !' gaat geheel die kant ook op. Maar 'Lined up' is absoluut niet representatief voor dit album, het is meer een buitenbeentje. Het up tempo wordt verder zeker niet gecontinueerd, de rest heeft een veel trager tempo, is veel experimenteler en doet volgens de recensent van 'Vinyl' soms wat oosters aan. Hij meldt verder ook dat hij toch een paar keer heeft gekeken of de plaat niet op 45 toeren moest worden gespeeld, maar dat bleek dus niet aan de orde.
Maar uiteindelijk vindt de recensent het slome en tevens experimentele karakter een zeer evenwichtige constructie hebben, zodat het een als een boeiende gebeurtenis overkomt. Zo mooi kan ik het natuurlijk nooit verwoorden, maar ik ben na al die jaren (42 !!) positief verrast. Ik denk dat ik toendertijd vooral 'lined up' draaide , want de rest komt me niet zo bekend voor. Er zitten echt experimentele stukken tussen 'Hepax Legomana' en "Evaporation' maar het is boeiende muziek met duidelijke jaren 80 stijl. Niks mis mee en 'Lined up' kan zeker nu ook nog in dark wave discotheken (als die bestaan) gedraaid worden. Succes verzekerd ! Ik heb nog een plaat van hen ook nog een cd, dus ik heb nog wat te doen.

avatar

Gast
geplaatst: vandaag om 02:13 uur

avatar

geplaatst: vandaag om 02:13 uur

Let op: In verband met copyright is het op MusicMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.