MusicMeter logo menu
MusicMeter logo
poster

Magazine - No Thyself (2011)

mijn stem
3,46 (26)
26 stemmen

Verenigd Koninkrijk
Punk / Rock
Label: Wire-Sound

  1. Do the Meaning (4:28)
  2. Other Thematic Material (4:01)
  3. The Worst of Progress.... (4:58)
  4. Hello Mister Curtis (With Apologies) (4:16)
  5. Physics (4:11)
  6. Happening in English (4:11)
  7. Holy Dotage (4:19)
  8. Of Course Howard (1979) (4:44)
  9. Final Analysis Waltz (4:50)
  10. The Burden of a Song (4:32)
  11. Blisterpack Blues * (4:27)
toon 1 bonustrack
totale tijdsduur: 44:30 (48:57)
zoeken in:
avatar van bone machine
bone machine (crew)
Na 30 jaar een nieuwe plaat van Magazine!!!!

avatar van waltzinblack
4,5
Hoera!!!!

avatar van Paap_Floyd
3,0
Helaas een weinig boeiende plaat.

avatar van waltzinblack
4,5
mwah.....dat valt nogal mee......de dagen van Real Life en Second Hand Daylight herleven inderdaad niet, maar toch. Een aantal nummers is intrigerend. Zouden ze naar Nederland komen voor een korte tour? Volgens spelen ze tot nu toe (vanaf 2009-heden) alleen maar in de UK.

avatar
3,5
waltzinblack schreef:
mwah.....dat valt nogal mee......de dagen van Real Life en Second Hand Daylight herleven inderdaad niet, maar toch. Een aantal nummers is intrigerend. en voor een korte tour? Volgens spelen ze tot nu toe (vanaf 2009-heden) alleen maar in de UK.


Inderdaad exact mijn gedachte

avatar van Premonition
3,5
"But I’ve made my decision, to die like a king, like Elvis on some godforsaken toilet. I hope I die before I get really old." Uit "Hello Mister Curtis"

Sneer naar Ian Curtis?
Muzikaal is het inderdaad niet het oude niveau, maar dat had ik ook niet verwacht zonder McGeogh. Tekstueel is het wel weer de oude Devoto.

avatar van Mjuman
Premonition schreef:
Muzikaal is het inderdaad niet het oude niveau, maar dat had ik ook niet verwacht zonder McGeogh. Tekstueel is het wel weer de oude Devoto.


Bij Jools stonden de oude nummers destijds (klein jaar geleden) als een huis en Noko is geen flauwe 'sub' (denk ook aan Luxuria), maar we gaan luisteren. Een gewaarschuwd mjuman telt voor 2+.

avatar van Premonition
3,5
Noko is inderdaad een prima vervanger, speelt volgens mij zelfs met dezelfde apparatuur als McGeoch destijds (Yamaha SG1000).
Noko is technisch een prima gitarist met een behoorlijke staat van dienst, maar mist de inventieve genialiteit van McGeoch imo.

avatar van Mjuman
Premonition schreef:
Noko is inderdaad een prima vervanger, speelt volgens mij zelfs met dezelfde apparatuur als McGeoch destijds (Yamaha SG1000).
Noko is technisch een prima gitarist met een behoorlijke staat van dienst, maar mist de inventieve genialiteit van McGeoch imo.


Ik denk dat we het met elkaar eens zijn op dat punt. Om te beginnen, citeer ik even meezelf
van het wave mixtape-topic, op 25/10.

Mjuman schreef:
20 * Magazine - Permafrost +4
Magazine – “I will drug you and fuck you on the permafrost” – eens gehoord blijft die ijzige zin je bij. Howard Devoto heeft zijn mannen weer bijeen, met Noko als sub voor John McG (met dezelfde uitrusting als John: Yamaha SG1500 gitaar met een MXR dyna comp, MXR flanger, Boss DM-3 en Boss PS-5). Live bij Jools gezien: kippenvel


Verder snap ik precies wat je bedoelt: Noko is technisch uiterst vaardig, speelt heel bekwaam. Het bijzondere van McG kan je alleen horen door live-opnames van dezelfde songs door hem en door andere gitaristen te beluisteren. Dat is bijv. mogelijk met live opnames van Siouxsie and the Banshees, in uitvoeringen met John McG en met Robert S - geen twijfel mogelijk; je meteen dat McG de veel frivolere, vaardigere gitarist is die heel dicht op de muziek zit.

Ik heb het album nu opstaan en zal later nog een waardering geven. Stem, keyboards en song lines: unmistakenly Magazine.

avatar van waltzinblack
4,5
Mjuman...jij bent altijd van bijzonder veel op de hoogte......is er een tour buiten de UK aanstaande of moet ik Het Kanaal overzwemmen?

avatar van Mjuman
Had al eerder op de dag gekeken - vond dit wire?sound - wire-sound.com

Nog geen Europese data; zwemmen niet nodig: groten stalen vogel of HSL (chunnel) ook opties.


avatar van divart
3,5
Staan eigenlijk best wel een aantal fraaie nummers op dit album.
Vooral het middentuk vanaf Hello Mister Curtis tot aan Of Course Howard bevalt me wel. En de opener klinkt toch ook wel lekker. Favoriet Of Course Howard , erg sfeervol.

avatar van divart
3,5
Mjuman schreef:
[maar we gaan luisteren. Een gewaarschuwd mjuman telt voor 2+.

Ben toch wel benieuwd naar je mening. Dit album kan me steeds meer bekoren. Het is niet de oude Magazine, ook al klinkt het vertrouwd. Het is net even anders, maar niet per definitie slechter.

avatar van Mjuman
divart schreef:
(quote)

Ben toch wel benieuwd naar je mening. Dit album kan me steeds meer bekoren. Het is niet de oude Magazine, ook al klinkt het vertrouwd. Het is net even anders, maar niet per definitie slechter.


Bij een andere 'revival'-band, Duran Duran, had ik een beetje lopen 'dollen' (op z'n Utregs gezegd) met de hoog-waardeerders aldaar en dat leverde me pek en veren op. Vandaar ook die gewaarschuwdheid.

Maar goed ik heb Magazine altijd beduidend hoger aangeslagen dan Djan Djan, dus een zekere 'freedom of speech' geniet ik wel. Ik kom er uitgebreider op terug, maar mijn eerste voorzichtig conclusie is dat dit album zeker niet onderdoet voor Magic Murder and the Weather, en wellicht gelijke tred houdt met The Correct Use of Soap.

De vraag die dan spontaan opwelt, is in hoeverre je verandering van (persoonlijke, chronologische) muzikale context van invloed laat zijn op de beoordeling van een album - en dat is meteen het raadsel van de dag. Zoals gezegd, laterrr (ik neig naar 3 - 3,5*).

avatar van fatima
3,5
Blij met elke goede Magazine song, en hierop staan er wat mij betreft weer twee ( 4 en 8 ), dus toch mooi dat er weer iets is uitgebracht. Bij een eventueel optreden hoop ik toch vooral oud werk te horen...

avatar van waltzinblack
4,5
Mjuman 'neigt naar 3-3,5*', maar wat wordt het nu.....?

avatar van Mjuman
3,5 - totaal vergeten en ik wil ook nog een stukje schrijven; komt tijd ...

avatar van waltzinblack
4,5
blijf broeden.....

avatar van Coen
4,5
Mjuman schreef:
(quote)


....mijn eerste voorzichtig conclusie is dat dit album zeker niet onderdoet voor Magic Murder and the Weather, en wellicht gelijke tred houdt met The Correct Use of Soap.

De vraag die dan spontaan opwelt, is in hoeverre je verandering van (persoonlijke, chronologische) muzikale context van invloed laat zijn op de beoordeling van een album - en dat is meteen het raadsel van de dag. Zoals gezegd, laterrr (ik neig naar 3 - 3,5*).


Opmerkelijk die laatste zinnen. Ik viind namelijk The Correct Use of Soap, vooral jaren later, superieur aan de eerste twee Magazine albums, hoe mooi ik beide albums ook vind.

Ik heb overigens liggen slapen in oktober/november. Begin van de winter was vroeg genoeg voor een winterslaap, zeg maar. En heb de rooksignalen van wire-sound.com toen gemist. Vandaag in de rebound heb ik vinyl en cd besteld van dit album.

Voorzichtig eerste oordeel. Valt me fijn mee. Gelukkig ook de echte Magazine klanken en sfeer. Devoto is weer aan het tegenspartelen. The angry young man van weleer. Is een angry man geworden. De muziek is jong genoeg om hem niet 'oud' te noemen.

Eens te meer een bewijs, ook achteraf, dat magazine geen fashionable item was, zoals veel van de muziek rond 1980 wel was.

avatar van Coen
4,5
Goed beluisterd nu. Prima plaat/album. Heb ze beiden gekocht.

Theatraal, licht dramatisch...Devoto op z'n best !

avatar
bobbee
Coen schreef:

Ik vind namelijk The Correct Use of Soap, vooral jaren later, superieur aan de eerste twee Magazine albums, hoe mooi ik beide albums ook vind.


Mee eens. De eerste albums, want ik kocht ze destijds als lp, waren opvallend tussen alle new wave gruwel uit die dagen. Het frisse van punk en de dramatiek van new wave wist Devoto mooi te combineren met zijn 'gejatte' teksten. Ze werden destijds gezien als de Pink Floyd van de Wave. Wat ook betekende dat sfeer belangrijk was en vaak moest verhullen dat het vakmanschap om een echt liedje te maken er nog niet echt was. Tenminste binnen het concept van Magazine. Hun liedjeskunst bereikte pas op Soap een hoogtepunt.

avatar van Faalhaas
bobbee schreef:
Wat ook betekende dat sfeer belangrijk was en vaak moest verhullen dat het vakmanschap om een echt liedje te maken er nog niet echt was. Tenminste binnen het concept van Magazine. Hun liedjeskunst bereikte pas op Soap een hoogtepunt.


Wat een bullshit. Op het debuut staan prachtcomposities.

avatar van Feiko
Ik ben het eens met Faalhaas. De mannen van Magazine waren al op debuutplaat Real Life muzikaal zeer vaardig en beter dan de meeste new wave en new romantics tijdgenoten. John McGeoch, Barry Adamson alleen al…

avatar

Gast
geplaatst: vandaag om 23:00 uur

avatar

geplaatst: vandaag om 23:00 uur

Let op: In verband met copyright is het op MusicMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.