MusicMeter logo menu
MusicMeter logo
poster

A.R. Kane - 69 (1988)

mijn stem
3,57 (23)
23 stemmen

Verenigd Koninkrijk
Pop / Rock
Label: Rough Trade

  1. Crazy Blue (3:26)
  2. Suicide Kiss (3:36)
  3. Baby Milk Snatcher (3:16)
  4. Scab (3:25)
  5. Sulliday (6:33)
  6. Dizzy (3:47)
  7. Sperm Whale Trip Over (4:40)
  8. The Sun Falls into the Sea (5:45)
  9. The Madonna Is with Child (3:49)
  10. Spanish Quay (3) (2:06)
totale tijdsduur: 40:23
zoeken in:
avatar van TornadoEF5
3,0
Baby Milk Snatcher en The Madonna is with Child vind ik machtige nummers. Verder helaas wel te veel het gevoel dat het een te wisselvallig album is, maar verder heeft deze band wel veel betekent voor de stijlen die me het meest dierbaar zijn, en ik denk zelfs dat de typische geluiden of technieken door hun o.m. gepionierd werden.

avatar van tnf
tnf
Echo01 schreef:


Ook opmerkelijk bij A.R. Kane: zij vormden met de andere indieband Colourbox het muzikale project M/A/R/R/S (je weet wel, met de wereldhit 'Pump up the Volume'). Inderdaad, de letters A en R van de band A.R. Kane vormen ook de letters A en R binnen M/A/R/R/S. De muziek is echter onvergelijkbaar.


Beiden ademen een soort van experimenteel electronisch gevoel, uitgaande van Baby milk snatcher.

De kennismaking met Baby milk snatcher was pas recent, en dit nummer spreekt me op het moment wel meer aan. Die gaat nog vaak gedraaid worden, met z'n mooie accoorden e.d..

En er is inmiddels al meer opgezet van dit album. Suicide kiss heeft ook iets heel aantrekkelijks, met die dreigende gitaren en dat iets opgejaagde drummetje.

Ik zit nu wat te googelen, en dit artikel over het album en alternatieve muziek uit dat tijdperk leest best leuk weg. Voor wie er wat later bij was (dat geldt sowieso voor mezelf) staat er het een en ander aan namen tussen, waar je eveneens op kunt googelen.

Pump up the volume van M/A/R/R/S zet ik, naar aanleiding van dit, ook maar weer eens op. Zo'n nummer dat ik al jaren uit het oog verloren ben.

avatar

Gast
geplaatst: vandaag om 03:59 uur

avatar

geplaatst: vandaag om 03:59 uur

Let op: In verband met copyright is het op MusicMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.