MusicMeter logo menu
MusicMeter logo
poster

Mylène Farmer - Avant Que L'Ombre... (2005)

mijn stem
4,12 (29)
29 stemmen

Frankrijk
Pop
Label: Stuffed Monkey

  1. Avant Que L'Ombre... (6:02)
  2. Fuck Them All (4:36)
  3. Dans les Rues de Londres (3:56)
  4. Q.I. (5:25)
  5. Redonne-Moi (4:29)
  6. Porno Graphique (4:21)
  7. Derrière les Fenêtres (4:10)
  8. Aime (4:17)
  9. Tous Ces Combats (4:05)
  10. Ange, Parle-Moi (3:49)
  11. L'Amour N'est Rien (5:09)
  12. J'Attends (5:24)
  13. Peut-être Toi (4:55)
  14. Et Pourtant... (9:09)
  15. C'est une Belle Journee [Devil Heart Remix] * (5:15)
toon 1 bonustrack
totale tijdsduur: 1:09:47 (1:15:02)
zoeken in:
avatar van NewYorkCityLight
4,0
Dit is het zesde album van Mylène Farmer en de opvolger van Innamoramento dat zes jaar eerder verscheen. Het dubbelzinnige (?) 'Fuck Them All' werd uiteindelijk de eerste single en wist de tweede plek te behalen in de Franse hitlijst. Dit nummer is absoluut niet representatief voor de rest van het album, wat vooral gevuld is met gevoelige, rustige nummers. 'Dans les rues de Londres' en 'Redonne-moi' zijn hier de mooiste voorbeelden van. Eerstgenoemde gaat over de schrijfster Virginia Woolf. 'Redonne-moi' wordt ondersteund door een prachtige videoclip.

Mylène zou Mylène niet zijn als er niet wat suggestieve nummers op dit album zouden staan. 'Q.I' gaat over het houden van iemand om zijn hersenen (quotient intellectuel), ook al heeft hij een mooi achterwerk (Q klinkt als cul wat ook wel achterwerk betekent). Een beetje een oppervlakkig nummer. 'L'amour n'est rien' is enorm sensueel (de videoclip bestaat dan ook enkel uit een striptease van Mylène). En de titel geeft al weg waar 'Porno Graphique' over zou gaan.. ''Je dis qu'il n'y a pas d'porno chique'' (''Ik vertel je er is niet zoiets als chique porno'').

De opener van dit album, 'Avant que l'ombre' is één van de meest opvallende momenten uit haar carrière. Hier laat ze eens te meer zien wat ze kan wanneer ze afwijkt van haar gebruikelijke structuren. Het nummer eindigt met een lange hoge noot en een instrumentaal stuk dat twee minuten lang duurt. Tekstueel snijdt het de angst om te sterven aan. Tevens het slotnummer van de concerten die dit album ondersteunden. Zeer sterk nummer.

Helaas schijnen de teksten van Mylène - vooral op dit album - vol te zitten met woordspelingen en verwijzingen die ik niet begrijp (misschien de reden dat ze nooit echt geprobeerd heeft om met een Engels nummer door te breken - het kan simpelweg niet zo doeltreffend als je de taal niet volledig beheerst?). Ook kunnen sommige nummers me niet helemaal bekoren, zoals 'Ange, parle-moi' en 'Tous ces combats'. Het album had iets afwisselender mogen zijn.

Overigens kan ik niet eindigen zonder iets over de prachtige hoes te hebben gezegd! Misschien wel de mooiste van haar carrière. Het geeft in ieder geval de sfeer van het album goed weer.

avatar

Gast
geplaatst: vandaag om 15:20 uur

avatar

geplaatst: vandaag om 15:20 uur

Let op: In verband met copyright is het op MusicMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.