MusicMeter logo menu
MusicMeter logo
poster

Ray Wylie Hubbard - The Grifter's Hymnal (2012)

mijn stem
3,86 (11)
11 stemmen

Verenigde Staten
Roots
Label: 12th Street

  1. Coricidin Bottle (2:01)
  2. South of the River (4:08)
  3. Lazarus (3:14)
  4. New Year's Eve at the Gates of Hell (3:32)
  5. Moss and Flowers (3:17)
  6. Red Badge of Courage (4:15)
  7. Train Yard (3:17)
  8. Coochy Coochy (3:28)
  9. Mother Blues (5:58)
  10. Henhouse (4:32)
  11. Count My Blessings (4:25)
  12. Ask God (3:31)
totale tijdsduur: 45:38
zoeken in:
avatar van potjandosie
4,0
een fraai americana (blues, country, folk, rock) album van de inmiddels 78-jarige uit Oklahoma afkomstige singer/songwriter Ray Wylie Hubbard, wiens ietwat gruizige stem uitermate geschikt is voor dit genre.

11 eigen nummers van de man zelf waarvan 3 co-written (5,7 en 10) en een aanstekelijke cover van het Richard Starkey nummer "Coochy Coochy" waarop Ringo Starr de tweede stem zingt.

het album trapt af met de stevige rootsrock van "Coricidin Bottle" en "South of the River". ook het gejaagde, rammelende "New Year's Eve at the Gates of Hell" en "Henhouse" vallen in die categorie.

"Lazarus" en "Moss and Flowers" zijn mid-tempo nummers met fraaie accenten van o.a. harmonica en slide gitaar. "Train Yard" is een lekkere blues boogie en "Red Badge of Courage" een slow blues met wederom een fraaie slide gitaar partij.

hoogtepunten zijn "Mother Blues" een hommage aan Tony Joe White, dat een sterke vibe heeft van diens muziek en waarin ook zijn "Polk Salad Annie" bij naam wordt genoemd en de meer ingetogen liedjes als "Count My Blessings" en de afsluiter "Ask God" met delta blues invloeden.

een album voor liefhebbers van rauwe, ongepolijste americana, waarbij namen als John Hiatt, The North Mississippi Allstars en Tony Joe White mij te binnen schieten. jammer dat een tekst vel ontbreekt, want ook 's mans teksten zijn de moeite waard.

Album werd geproduceerd door Ray Wylie Hubbard en George Reiff
Recorded at The Edythe Bates Old Chapel, Round Top, Texas & The Finishing School, Austin, Texas

Ray Wylie Hubbard: vocals, acoustic guitar, electric slide guitar, harmonica
Lucas Hubbard: electric guitar, lead guitar
Rick Richards: kick drum, drums, tambourine
George Reiff: bass, percussion, piano, vocals
Brad Rice: electric guitar, bass
Ian McLagan: piano ( 2 & 10)
Billy Cassis: acoustic slide guitar, acoustic guitar, electric guitar
Audley Freed: electric guitar, acoustic 12-string, mandolin

avatar van RonaldjK
Heer potjandosie, waarom heet dit album Hymnal? Hoor je dat terug in de muziek en/of teksten?
Te zien aan sommige liedtitels zitten er inderdaad religieuze verwijzingen in, is het te vergelijken met My Mother's Hymn Book van Johnny Cash?

avatar van potjandosie
4,0
de letterlijke vertaling van "The Grifter's Hymnal" is het liedboek van de oplichter. zijn teksten gaan zeker ook over goed en kwaad, verlossing e.d. RonaldjK maar ik zou die niet vergelijken met My Mother's Hymn Book van Johnny Cash, dat veel meer een album is met uitgesproken religieuze verwijzingen.

avatar van RonaldjK
Dank, de nieuwsgierigheid is geprikkeld!

avatar

Gast
geplaatst: vandaag om 21:14 uur

avatar

geplaatst: vandaag om 21:14 uur

Let op: In verband met copyright is het op MusicMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.