MusicMeter logo menu
MusicMeter logo
poster

The Hunger Games (2012)

Alternatieve titel: Songs from District 12 and Beyond

mijn stem
3,81 (16)
16 stemmen

Verenigde Staten
Pop / Rock
Label: Universal Republic

  1. Arcade Fire - Abraham's Daughter (3:22)
  2. The Secret Sisters - Tomorrow Will Be Kinder (3:25)
  3. Neko Case - Nothing to Remember (2:58)
  4. Taylor Swift - Safe & Sound (4:00)

    met The Civil Wars

  5. Kid Cudi - The Ruler and the Killer (4:33)
  6. Punch Brothers - Dark Days (3:53)
  7. The Decemberists - One Engine (3:01)
  8. Carolina Chocolate Drops - The Daughter's Lament (2:46)
  9. The Civil Wars - Kingdom Come (3:42)
  10. Glen Hansard - Take the Heartland (2:45)
  11. Maroon 5 - Come Away (5:13)

    met Rozzy Crane

  12. Miranda Lambert - Run Daddy Run (2:45)

    met Pistol Annies

  13. Jayme Dee - Rules (3:27)
  14. Taylor Swift - Eyes Open (4:04)
  15. The Low Anthem - Lover is Childlike (4:15)
  16. Birdy - Just a Game (4:01)
totale tijdsduur: 58:10
zoeken in:
avatar van west
4,5
De film The Hunger Games vond ik sterk gemaakt en geacteerd en fraai in beeld gebracht. Alleen gaf het mij een raar dubbel gevoel: want wat werd in beeld gebracht? Je zat namelijk toch ook echt mee te kijken naar die vreselijke Hunger Games. Er gebeuren mooie dingen in de film, maar ook echt vreselijke dingen. En dat hoor je op deze zeer geslaagde soundtrack terug.

Het lijkt mooi te klinken, maar het blijkt een dreigend nummer te zijn, precies dus zoals de film The Hunger Games het bedoeld heeft, Abraham's Daughter van the Arcade Fire. Dat is één van mijn favoriete bands, die ik al vier keer live heb gezien.
Hoop klinkt door in de mooie countrysong Tomorrow Will Be Kinder van The Secret Sisters. Ik heb deze meiden die in 50's kleding /stijl op het podium staan, samen met Ray LaMontagne hier in Utrecht nog zien optreden.
Taylor Swift featuring The Civil Wars brengen ook een song met een country-inslag, rustig en erg mooi: Safe & Sound. You'll Be Allright zingt ze. Toch hoor je ook hier een donker randje: is dat wel zo?

Echt donker is het op The Ruler and the Killer. Sterk nummer, door de drums en de zang. Over die Dark Days gaat ook het fraaie countryliedje van the Punch Brothers, met een prachtige viool (wauw!). De bekendere The Decemberists komen met een aardig nummer wat lekker loopt, wat je in de titel terugziet: One Engine. Toch niet heel bijzonder.

Gelukkig zijn daar The Civil Wars weer, met het fraaie Kingdom Come. Come Away To The Water is een soort gedragen nummer, best aardig gedaan door Maroon 5. Echte goede country keert terug met (let op!) Miranda Lambert featuring Pistol Annies ( ) die de verschrikkelijke Hunger Games terecht koppelen aan the Devil in Run Daddy Run.
En daar zijn ineens The Low Anthem. Hun Lover Is Childlike is een wat complex maar mooi liedje. En het mooie Just A Game van Birdy zit onder de aftiteling van de film.

Een album vol met (vrij / hele) sterke songs, op enkele niet echt bijzonder nummer na, zoals Take the Heartland & Eyes Open. Maar de nummers hierboven beschreven zijn niet alleen goed, maar vormen ook een fraai geheel, een mooie sound(-track) voor the Hunger Games. Eén van de betere albums van 2012.

avatar

Gast
geplaatst: vandaag om 04:44 uur

avatar

geplaatst: vandaag om 04:44 uur

Let op: In verband met copyright is het op MusicMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.