MusicMeter logo menu
MusicMeter logo
poster

Burger/Ink - [Las Vegas] (1996)

mijn stem
3,85 (17)
17 stemmen

Duitsland
Dance / Electronic
Label: Harvest

  1. Avalon (6:45)
  2. Elvism (5:14)
  3. Flesh & Bleed (4:43)
  4. Twelve Miles High (11:22)
  5. Milk & Honey (4:57)
  6. Bring Trance Back (To las Vegas) (Blue Hotel) (7:16)
  7. The Jealous Guy from Memphis (6:38)
  8. Love Is the Drug (Paris Texas) (11:01)
  9. Do the Strand (8:19)
  10. Swiss Made (6:38)
totale tijdsduur: 1:12:53
zoeken in:
avatar van Gyzzz
4,0
Kende deze plaat - als Wolfgang Voigt liefhebber - tot kortgeleden helemaal niet. De Best IDM albums van Pitchfork lijst bracht hem onder de aandacht - en terecht!

Hoewel ik het misschien niet helemaal onder IDM zou scharen (niet in traditionele vorm althans), is dit een mooie voorloper van alles wat later volgde in de beginjaren van Kompakt, en ook Move D & Benjamin Brunn's topper Songs of the Beehive lijkt haast van tracks als Elvism of Milk & Honey of te stammen.

Subtiel en transparant geluid van twee heren die met een duidelijke visie hun palet aan het verkennen zijn. Geen bewijsdrang of haast, maar mooie uitgesponnen tracks die lekker in de rondte moduleren.

avatar van Noere
4,0
Ja kwam dit ook tegen in die pitchfork lijst. Invloedrijke plaat dus, maar stond ook niet op de radar bij mij. Mooi om dit soort dingen nog steeds te ontdekken. Wat een hoop goede muziek kwam er in die tijd uit op dit gebied. Twelve miles high is redelijk geweldig.

avatar van Cellulord
3,5
Leuke Chill plaat met over het algemeen rustige minimal techno met ambient/dub invloeden. Atmosferisch en op momenten hypnotiserend.
Maar hij duurt wel te lang, waardoor het tegen het einde allemaal ietsjes te monotoon gaat klinken En een track als "The Jealous Guy from Memphis" vind ik een heel stuk minder en deze breekt ook wel een beetje de sfeer. Gelukkig maken het lange "Love Is the Drug" en "Do the Strand" weer veel goed. Mijn spanningsboog naderde ondertussen zijn einde en die laatste, mindere track, "Swiss Made" was voor mij niet meer nodig geweest.

En terwijl ik het album op zich te lang vind is "Twelve Miles High" wel een echt heerlijke track die uren zou kunnen doorlopen. Heeft ook zo'n warm chain-reaction sfeeftje.

avatar van trebremmit
4,0
Vind dit nog iets beter dan Mohn, helemaal als je bedenkt dat het uit 96 komt. Lekkere minimal, niet zo duister als andere minimal maar meer warm en rustig, zoals hier al eerder is gezegd.
Apart dat dit redelijk onbekend is, want kwalitatief kan het zich zo meten met de betere electronica platen uit de jaren negentig.

avatar

Gast
geplaatst: vandaag om 00:32 uur

avatar

geplaatst: vandaag om 00:32 uur

Let op: In verband met copyright is het op MusicMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.