MusicMeter logo menu
MusicMeter logo
poster

Helloween - The Time of the Oath (1996)

mijn stem
3,48 (42)
42 stemmen

Duitsland
Rock / Metal
Label: Raw Power

  1. We Burn (3:06)
  2. Steel Tormentor (5:42)
  3. Wake Up the Mountain (5:04)
  4. Power (3:31)
  5. Forever and One (Neverland) (3:54)
  6. Before the War (4:34)
  7. A Million to One (5:11)
  8. Anything My Mama Don't Like (3:46)
  9. Kings Will Be Kings (5:09)
  10. Mission Motherland (9:02)
  11. If I Knew (5:31)
  12. The Time of the Oath (6:59)
  13. Still I Don't Know * (4:13)
  14. Take It to the Limit * (4:04)
  15. Electric Eye * (4:06)
  16. Magnetic Fields * (3:41)
  17. Rain * (4:33)
  18. Walk Your Way * (4:56)
  19. Light in the Sky * (2:35)
  20. Time Goes By * (2:24)
toon 8 bonustracks
totale tijdsduur: 1:01:29 (1:32:01)
zoeken in:
avatar van lennert
4,0
Prima album, dat echter net iets teveel minpuntjes heeft om boven het erg speelse Master Of The Rings gezet te worden. Wat wel opvalt is het feit dat de band een aantal erg stevige tracks (We Burn, Steel Tormentor, Before The War) tevoorschijn heeft gehaald en zodoende voor het eerst echt de moderne powermetalsound die ze tegenwoordig hebben lijken te bezigen. Wake Up The Mountain en Mission Motherland zijn dan weer wat afwisselender en melodieuzer en bevallen zodoende ook prima.

De meligheid van Anything My Mama Don't Like en de kaas die men tentoonspreidt op If I Knew verpesten echter weer een hoop. Wat gelukkig wel opvalt is dat ondanks mindere momenten het musiceren constant topnotch is. Spijtig dan de afsluitende titeltrack dan echt weer te saai voor woorden is. Time Of The Oath is zodoende een lekker powermetalalbum dat net iets heel erg speciaals mist.

Voorlopige tussenstand:
1. Walls Of Jericho
2. Keeper Of The Seven Keys Part I
3. Master Of The Rings
4. Time Of The Oath
5. Chameleon
6. Keeper Of The Seven Keys Part II
7. Pink Bubbles Go Ape

avatar van RuudC
3,5
Dit is de plaat waarvan ik altijd meen dat hij wel goed moet zijn, maar echt helemaal is hij dat niet. Er wordt nog stevig gekoerst richting lekker stevige metal. De band is er bijna, maar moet vooral nog hard werken aan de songs om ze echt goed te maken. Het begint wel echt ergens op te lijken. We Burn is al een stuk feller dan wat Helloween de jaren ervoor heeft laten horen. Toch is het wel een beetje een niemandalletje. Steel Tormentor daarentegen is een heerlijke track. De vertrouwde snelheid en agressie is weer terug. Forever And One is een uitstekende ballad en verder is mission Motherland bij vlagen ijzersterk. Helaas valt Helloween vaak terug in de typische flauwekul en zogenaamde humor. Anything My Mama Don't Like is een draak van jewelste. If I Knew is weer een sterke powerballad met een opvallende rol voor het orgel. Dat nummer is me nooit echt opgevallen. Wat wel opvalt, zijn de solo's. De bravoure die je hier regelmatig hoort, is er een die echt bij de band past. Het is een terugkeer naar het vertrouwde geluid, maar toch in een modern jasje. Een halfje erbij toch.

Tussenstand:
1. Keeper Of The Seven Keys Pt. 1
2. Walls Of Jericho
3. Time Of The Oath
4. Keeper Of The Seven Keys Pt. 2
5. Master Of The Rings
6. Pink Bubbles Go Ape
7. Chameleon

avatar

Gast
geplaatst: vandaag om 09:45 uur

avatar

geplaatst: vandaag om 09:45 uur

Let op: In verband met copyright is het op MusicMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.