MusicMeter logo menu
MusicMeter logo
poster

Emmylou Harris - Cimarron (1981)

mijn stem
3,62 (40)
40 stemmen

Verenigde Staten
Country
Label: Reprise

  1. Rose of Cimarron (4:21)
  2. Spanish Is a Loving Tongue (3:20)
  3. If I Needed You (3:37)
  4. Another Lonesome Morning (3:05)
  5. The Last Cheater's Waltz (5:37)
  6. Born to Run (3:48)
  7. The Price You Pay (4:40)
  8. Son of a Rotten Gambler (4:16)
  9. Tennesee Waltz (2:30)
  10. Tennesee Rose (5:35)
  11. Colors of Your Heart * (4:20)
toon 1 bonustrack
totale tijdsduur: 40:49 (45:09)
zoeken in:
avatar van postman
4,0
soms moet je een album wat beter beluisteren om het te waarderen .waardoor ik er een half puntje bij doe. Een dikke 3.5 derhalve

avatar van potjandosie
4,5
binnen haar rijke oeuvre voelt dit album met outtakes een beetje als een stiefkind en lijkt deze wat minder aandacht te krijgen dan veel van haar andere reguliere albums.

volledig onterecht, want wat zijn de composities op dit album sterk en haar "angel voice" is in volle glorie te horen met op meerdere nummers haar eigen harmoniezang of die van o.a. Barry Tashian, Ricky Scaggs en Fayssoux Starling. vooral de laatste (de vrouw van blue grass grootheid wijlen John Starling) vervult op meerdere nummers een glansrol met haar duet en harmoniezang, zoals ook Hank DeVito (pedal steel), Ricky Scaggs (fiddle) en haar toenmalige "Hot Band" dat doen.

de traditional "Spanish Is a Loving Tongue", de ballad "Another Lonesome Morning" (Clinton Codak, Wendy Special), de country/blue grass van "The Last Cheater's Waltz" (Sonny Throckmorton), het up-tempo "Born to Run" (Paul Kennerley) en de onvervalste country van "Tennessee Rose" (Hank DeVito/Karen Brooks) behoren tot de vele sterkhouders.

persoonlijke favorieten zijn de Bruce Springsteen cover "The Price You Pay" met harmoniezang van Barry Tashian, "If I Needed You" (Townes Van Zandt) een weergaloos mooi duet met Don Williams en haar bloedmooie versie van de klassieker "Tennessee Waltz" (Pee Wee King/Redd Stewart), dat ook ooit prachtig door Bobby Charles werd gecoverd op zijn gelijknamige album (1972).

zoals gezegd een album met "outtakes" maar als album bijzonder geslaagd en samenhangend.

avatar

Gast
geplaatst: vandaag om 08:38 uur

avatar

geplaatst: vandaag om 08:38 uur

Let op: In verband met copyright is het op MusicMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.