menu

Motorpsycho - Phanerothyme (2001)

mijn stem
4,06 (161)
161 stemmen

Noorwegen
Pop / Rock
Label: Stickman

  1. Bedroom Eyes (2:18)
  2. For Free (5:13)
  3. B.S. (3:41)
  4. Landslide (4:38)
  5. Go to California (8:00)
  6. Painting the Night Unreal (6:35)
  7. The Slow Phaseout (4:30)
  8. Blindfolded (3:44)
  9. When You're Dead (4:52)
totale tijdsduur: 43:31
zoeken in:
avatar van itchy
4,0
Timothy's Monster kan daar ook nog wel bij

avatar van Kronos
4,5
Dat wilde ik er ook graag bij maar blijkbaar is dat album momenteel alleen te verkrijgen in een 4 cd Deluxe uitvoering van meer dan 30 euro. Dat is dan weer wat te veel van het goede. Maar het staat op mijn lijstje.

avatar van Helicon
4,0
Kronos schreef:
En die is?



De volgende stop wordt Blissard en dan door naar Trust Us en daarna naar Heavy Metal Fruit

avatar van Don Cappuccino
4,5
Kunnen deze mannen alles ofzo? Weer zo´n prachtalbum van Motorpsycho, veel invloeden uit de jaren ´60 hier. De opener is echt geweldig! Dit is echt een popplaat met af en toe met wat heerlijk gitaargescheur zoals bij Go To California. Niet een popplaat zoals nu maar popplaten zoals in de jaren ´60, vol met mooie zangmelodieën en nummers die geweldig in elkaar zitten. 4,5 ster.

avatar van itchy
4,0
Don Cappuccino schreef:
Kunnen deze mannen alles ofzo?

Daar komt het wel zo'n beetje op neer. Check ook voorganger Let Them Eat Cake (Barracuda is meer een tussendoortje met restjes), die zit in dezelfde lijn maar vind ik nog iets sterker.

avatar van Don Cappuccino
4,5
Ik ben een beetje op een Motorpsycho-ontdekkingsreis dus die komt zeker aan de beurt.

avatar van AOVV
4,5
Gek ook dat opener 'Bedroom Eyes' me doet denken aan het sfeertje op het album 'Bryter Layter' van Nick Drake. En dan bedoel ik uiteraard niet qua zang.

avatar van itchy
4,0
Dat heb ik ook, het klinkt heel intiem. Heel anders dan de rest van de plaat. Fools Gold op Blissard is ook zo'n soort nummer.

avatar van AOVV
4,5
De heren hebben duidelijk geopteerd voor een jaren '60 geluid op deze plaat. Op z'n Motorpsycho's, uiteraard. De Noorse band blijft een unicum in de wereld van de muziek. Prachtige nummers, en toch verrassend divers, als je 'm meerdere keren beluisterd. Daarom een opwaardering van mijn kant, halfje erbij.

4,5 sterren

avatar van kobe bryant fan
4,0
Een mooie plaat is dit van deze Noren, 9 sterke songs met een sterke muzikale begeleiding.
4 sterren met kans op meer.

avatar van lennert
4,0
Spuuglelijke (ironische?) voorkant, maar Phanerothyme is wel weer een album dat overtuigt. Geeft een warme jaren '60/'70 strandsfeer, waarbij vooral het aan The Doors herinnerende Go To California positief opvalt. De koperen blazers zijn bijna niet meer aanwezig, in plaats daarvan is vooral de veel gemoedelijkere dwarsfluit te horen. De speelduur is precies goed, de productie geeft een warme sound en de strijkers die op een nummer als For Free te horen zijn helpen om de sound lekker gevarieerd te maken. Het mist bij vlagen misschien nog wat punch, maar over het geheel kan ik er zeker goed van genieten. Eentje voor de warme juli/augustus-avonden.

Tussenstand:
1. Trust Us
2. Blissard
3. Phanerothyme
4. Angels And Daemons At Play
5. Timothy's Monster
6. Demon Box
7. Barracuda
8. 8 Soothing Songs For Rut
9. Lobotomizer
10. Let Them Eat Cake

avatar van RuudC
3,5
Deze had ik niet zien aankomen. Niet dat ik na Barracuda dezelfde energie verwachtte, maar ik rekende eerder op een voortzetting van Let Them Eat Cake. Het retro aspect is er behoorlijk ingeslopen. Ik mag dit een stuk meer dan de laatste twee. Toch kan ik niet heel enthousiast worden, omdat ik de muziek wel erg mak vind. Het geluid is fijn, de sfeer is goed, maar inhoudelijk blijft het voor mij erg mager. Motorpsycho laat regelmatig dingen horen die me erg doen denken aan het Eveneens Noorse Spirits Of The Dead. Die blijven hun landgenoten ver voor. Zeker als het gaat om de creativiteit en zangkwaliteiten.

Tussenstand:
1. Angels And Daemons At Play
2. Phanerothyme
3. Trust Us
4. Blissard
5. Lobotomizer
6. Let Them Eat Cake
7. 8 Soothing Songs For Ruud
8. Barracuda
9. Demon Box
10. Timothy's Monster

avatar van JVT
4,5
JVT
Pfoe hoe mooi is Painting the Night Unreal en het slotnummer! Wat een band is dit toch.

avatar van Mindscapes
4,5
Sinds jaar en dag niet meer op vinyl te verkrijgen, tot vandaag... Zonet met nieuw artwork (why) als pre-order verschenen in de Stickman-webshop: MOTORPSYCHO – Phanerothyme – STICKMAN RECORDS - stickman-records.com

avatar van crosskip
4,5
Gelukkig dat ie anders is, dan blijft mijn originele vinylversie nog kapitalen waard op de tweedehands markt! ; ) Moet wel zeggen dat ik dat nieuwe artwork mooier vind dan het origineel.

avatar van itchy
4,0
Dat is het artwork van de binnenhoes van het origineel!

avatar van Juul1998B
4,0
Nadat ik zag dat mn tante haar kast vol lag met LP's van deze band wil ik de band zeker nog een kans geven na een eerdere mindere luisterbeurt van een ander album.
Deze is zeker raak!
4*

avatar van AOVV
4,5
Als je deze goed vindt, zal hun nieuwe plaat ook wel bevallen gok ik zo, Juul1998B. Welke was je tegengevallen dan, vraag ik uit nieuwsgierigheid?

avatar van Juul1998B
4,0
AOVV schreef:
Als je deze goed vindt, zal hun nieuwe plaat ook wel bevallen gok ik zo, Juul1998B. Welke was je tegengevallen dan, vraag ik uit nieuwsgierigheid?

Toevallig die in jou top 10 staat haha, misschien moet ik overwegen om hem te herluisteren, of kun je misschien anderen aanraden?
En onder welk genre valt dit en met welke artiesten (kun) je het vergelijken?
Veel vragen, i know

avatar van crosskip
4,5
Trust Us moet je sowieso herbeluisteren net zo lang tot je die kan waarderen! Topplaat, net zoals alles eigenlijk vanaf Timothy's Monsters t/m Trust Us. Buiten die gouden periode is ook nog genoeg moois te vinden.

Deze plaat is vooral veel 60/70s poprock. The Doors (Go To California) en Nick Drake (Bedroom Eyes) springen me zo te binnen qua artiesten, maar er zijn er vast meer. Let Them Eat Cake en It's A Love Cult liggen wel een beetje in hetzelfde straatje (al is deze wel de leukste).

avatar van AOVV
4,5
Absoluut eens met crosskip. Eigenlijk is Motorpsycho een genre op zich, met Saether en Snah als constanten. De laatste pak 'm beet vijftien jaar zijn ze meer en meer een progkoers gaan bevaren, wat uiteindelijk tot wat moeheid van mijn kant heeft geleid, maar evenzoveel juweeltjes heeft opgeleverd.

In ieder geval: spring onbevangen ende enthousiast met twee benen in het Motorpsycho-universum en ontdek/geniet met volle teugen!

avatar van Mindscapes
4,5
AOVV schreef:
Absoluut eens met crosskip. De laatste pak 'm beet vijftien jaar zijn ze meer en meer een progkoers gaan bevaren, wat uiteindelijk tot wat moeheid van mijn kant heeft geleid, maar evenzoveel juweeltjes heeft opgeleverd.

In ieder geval: spring onbevangen ende enthousiast met twee benen in het Motorpsycho-universum en ontdek/geniet met volle teugen!


Toevallig is alles post-2008 net mijn favoriete MP-periode, we vullen elkaar mooi aan! Met uiteraard ook fantastische passages op eerdere albums (Vortex Surfer en The Golden Core alleen al...). Ik schaar me dan ook helemaal achter je laatste zin: geniet onbevangen met volle teugen (en met koptelefoon, niet via je smartphone speakertje op de achtergrond).

Juul1998B
Tip: op Rate Your Music zie je per album van een band een gedetailleerde beschrijving van subgenres en 'descriptors'. Kan je op weg helpen... Dan zal je zien dat pakweg een Phanerothyme toch wat anders klinkt (en beschreven wordt) dan een The Crucible, met Demon Box en Black Hole Blank Canvas die nog een derde en vierde windrichting uitspringen...

Gast
geplaatst: vandaag om 03:27 uur

geplaatst: vandaag om 03:27 uur

Let op: In verband met copyright is het op MusicMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.