MusicMeter logo menu
MusicMeter logo
poster

The First Great Rock Festivals of the Seventies (1971)

Alternatieve titel: Isle of Wight / Atlanta Pop Festival

mijn stem
3,35 (10)
10 stemmen

Verenigde Staten
Rock
Label: CBS

  1. Johnny Winter - Mean Mistreater (5:48)
  2. Poco - Kind Woman (5:14)
  3. Poco - Grand Junction (3:26)
  4. The Chambers Brothers - Love, Peace and Happiness (4:18)
  5. The Allman Brothers Band - Statesborough Blues (4:20)
  6. The Allman Brothers Band - Whippen Post (5:02)
  7. Mountain - Stormy Monday (19:32)
  8. Sly & The Family Stone - Stand! / You Can Make It If You Try (10:14)
  9. Cactus - No Need to Worry / Parchman Farm (9:39)
  10. David Bromberg - Mr. Bojangles (5:48)
  11. Ten Years After - I Can't Keep from Cryin' Sometimes (19:13)
  12. Procol Harum - Salty Dog (5:11)
  13. Leonard Cohen - Tonight Will Be Fine (6:50)
  14. Jimi Hendrix - Power to Love / Midnight Lightning / Foxy Lady (15:11)
  15. Kris Kristofferson - Blame It on the Stones / The Pilgrim (Chapter 33) (6:46)
  16. Miles Davis - Call It Anythin' (17:30)
totale tijdsduur: 2:24:02
zoeken in:
avatar van Drs. DAJA
4,0
Ik deel de negativiteit van de berichten boven mij niet. Het is weliswaar een album met voornamelijk Amerikaanse acts maar het geeft wel een heel divers beeld van de verschillende muzikale stromingen die op dat moment in de VS actief waren. Met de psychedelische rock van Jimi Hendrix, de doorgewinterde blues van Johnny Winter, de funk van Sly and the Family Stone, de (harde) blues-rock van Ten Years After en The Allman Brothers, de Acid-Jazz van Miles Davis, de Outlaw-Country van Kris Kristofferson en de Folk van Leonard Cohen is dit volgens mij een heel diverse plaat. Daarnaast is het een interessant moment in de tijd. Vrijwel al deze artiesten zijn namelijk vastgelegd op kantelpunten in hun carrière of anderzijds in hun hoogtijdagen. Ik vind dit een spannende live LP en kan hem wel eens vaker op gaan zetten dan Woodstock.

avatar van Karma_To_Burn
3,5
Wat mij betreft zitten de pareltjes duidelijk op het einde, ik zat steeds op 3, want ja leuk maar in mijn oren geen Woodstock.
Toen kwam Hendrix, gevolgd door het heerlijke & catchy Blame It on the Stones met zowat een perfecte afsluiting van Miles Davis.

Ik ga het nog eens opnieuw luisteren, een keertje late at night zelfs.

avatar

Gast
geplaatst: vandaag om 10:19 uur

avatar

geplaatst: vandaag om 10:19 uur

Let op: In verband met copyright is het op MusicMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.