MusicMeter logo menu
MusicMeter logo
poster

Patrick Doyle - Harry Potter and the Goblet of Fire (2005)

mijn stem
3,64 (47)
47 stemmen

Verenigd Koninkrijk
Score
Label: Warner Bros.

  1. The Story Continues (1:31)
  2. Frank Dies (2:12)
  3. The Quidditch World Cup (1:52)
  4. The Dark Mark (3:27)
  5. Foreign Visitors Arrive (1:30)
  6. The Goblet of Fire (3:23)
  7. Rita Skeeter (1:42)
  8. Sirius Fire (2:00)
  9. Harry Sees Dragons (1:54)
  10. Golden Egg (6:11)
  11. Neville's Waltz (2:11)
  12. Harry in Winter (2:56)
  13. Potter Waltz (2:19)
  14. Underwater Secrets (2:28)

    met Abigail Doyle

  15. The Black Lake (4:37)
  16. Hogwarts' March (2:46)
  17. The Maze (4:44)
  18. Voldemort (9:39)
  19. Death of Cedric (1:59)
  20. Another Year Ends (2:21)
  21. Hogwarts' Hymn (2:59)
  22. The Weird Sisters - Do the Hippogriff (3:39)
  23. The Weird Sisters - This Is the Night (3:24)
  24. The Weird Sisters - Magic Works (4:03)
totale tijdsduur: 1:15:47
zoeken in:
avatar van JohnWilliams
3,5
GÉÉN mooi album.
Ik vind het album niet mooi.
De Williams style is veel beter, hij gebruikt meer fantasie instrumenten zoals de xylofoon die hier bij nummer 5 is weggelaten. De mooiste nummers vindt ik dan nog nummer 12 en 13 maar voor de rest vind ik er niet veel aan. Ik heb trouwens gehoord dat Nicholas Hooper "Harry Potter and the Order of the Phoenix" gaat maken.
En dat hij WEL de xylofoon er in wil gebruiken.
Als jullie de trailer hebben gezien van de nieuwst Harry Potter heb je zeker wel gehoord dat de muziek beter was dan die van deel 4 (mening). Maar van Nicholas Hooper heb ik trouwens nog nooit eerder gehoord. Patrick Doyle daarin tegen wel. Wat mij betreft mag onze oudevertrouwde composer weer terug komen want de delen 1,2 & 3 waren hartstikke geslaagd volgens mijn mening dan. Dus wat mij betreft mag John weer terug komen. Maar dat is mijn mening, misschien denken jullie hier wel héél anders over?

avatar van tbouwh
4,0
John Williams stopt ermee, en een tamelijk onbekende neemt het van hem over.
Jammer enerzijds, omdat Williams toch garant stond voor een heerlijk trio soundtracks van de eerste films, maar anderzijds is het ook leuk weer eens iets nieuws te horen. En dat is hier zeker het geval: het geluid van Doyle is anders, maar niet per se slechter. De geweldige sound van de eerste Potter zal denk ik de gehele filmserie niet meer overtroffen worden, maar voor deel 2 en 3 doet deze score niet veel onder.
Deze score is niet direct meer magisch, maar wel erg mooi. Het begint goed met the Story Continues, waarna bij de finale van het wk zwerkbal en het arriveren van de vreemden zeer goede muziekstukken worden neergezet. Ook de thema´s rondom the Goblet of Fire zijn goed, en duister wanneer nodig.
Het Voldemort theme vind ik los minder wegluisteren, maar in de film past het prima.
Hoogtepunten zijn de mooie wals-thema´s rondom Harry en het gala. Dat klinkt toch erg fraai.
Daarnaast het weergaloze slotstuk, Another Year Ends, met het geweldige Hogwarts theme, dat in de buurt komt van Hedwig´s theme.

Die songs aan het einde zijn natuurlijk wel onnodig, en vallen op een score volledig uit de toon.
Magic Works vind ik dan nog wel leuk, maar het had hier niet toegevoegd moeten worden.
Leuk voor in de film, maar een soundtrack hoort ook een soundtrack te zijn.

De muziek is an sich is gewoon erg goed, en ik beoordeel deze score dan ook met een ruime 4*

avatar

Gast
geplaatst: vandaag om 17:08 uur

avatar

geplaatst: vandaag om 17:08 uur

Let op: In verband met copyright is het op MusicMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.