MusicMeter logo menu
MusicMeter logo
poster

Little Feat - Time Loves a Hero (1977)

mijn stem
3,37 (54)
54 stemmen

Verenigde Staten
Rock
Label: Warner Bros.

  1. Hi Roller (3:37)
  2. Time Loves a Hero (3:48)
  3. Rocket in My Pocket (3:24)
  4. Day at the Dog Races (6:31)
  5. Old Folks Boogie (3:33)
  6. Red Streamliner (4:47)
  7. New Delhi Freight Train (3:44)
  8. Keepin' Up with the Joneses (3:48)
  9. Missin' You (2:21)
totale tijdsduur: 35:33
zoeken in:
avatar van potjandosie
4,5
zit ook in het kamp Little Feat = Lowell George. zeker geen progrock op dit zesde album van de band. wel zou je hun unieke mix van blues, country, funk, soul en rockabilly progressief kunnen noemen voor die tijd.
was ooit bij hun legendarische Pinkpop optreden in 1976 met de charismatische Lowell George, duidelijk "the leader of the band". de band speelde klassiekers als "Skin it Back", "Rock n' Roll Doctor", "Oh Atlanta" en "Dixie Chicken". de setlist bevatte geen nummers van "Time Loves a Hero", een album dat een jaar later zou uitkomen.

op dit album horen we inderdaad niet de rauwe sound van de 1e 2 albums, de sound is meer gepolijst.
de leadvocalen op dit album werden als volgt verdeeld, Lowell George tracks 1,3 en 7, Paul Barrere tracks 5, 8 en 9, Paul Barrere en Bill Payne op track 2, Bill Payne track 6.

wijlen Paul Barrere (de man overleed in 2019) drukte stevig zijn stempel op dit album. zo schreef hij de funky opener "Hi Roller", "Old Folks Boogie" en de fraaie, akoestische ballad "Missin' You", het titelnummer schreef hij samen met Bill Payne en Kenny Gradney en het door hem gezongen "Keepin' Up with the Joneses" schreef hij met Lowell George.

het knap opgebouwde, instrumentale "Day at the Dog Races" is een track van alle 5 de bandleden excl. Lowell George. "Red Steamliner" met de extra vocalen van Patrick Simmons en Mike McDonald doet wel denken aan een nummer als "Takin' It To the Streets" van de Doobie Brothers.

ondanks de weliswaar mindere inbreng van Lowell George klinkt dit album, voor mij althans, toch als een volwaardig Little Feat album met als hoogtepunten zijn "Rocket In My Pocket" en het door hem gezongen "New Delhi Freight Train", een heerlijke compositie van de uit Texas afkomstige singer/songwriter Terry Allen. na het matige restjesalbum "Down On the Farm" haakte ik wellicht onterecht af.

Album werd geproduceerd door Ted Templeman
Recorded at Sunset Sound Studios, Hollywood - Warner Bros. Recording Studios, North Hollywood
Western Recorders, Hollywood & Record Plant, Sausalito, California

Paul Barrere: guitars & vocals
Sam Clayton: congas, percussion & vocals
Lowell George: slide guitar & vocals
Kenny Gradney: bass guitar
Ritchie Hayward: drums, percussion & vocals
Bill Payne: keyboards, Oberheim & moog synthesizer, marimba & vocals

Jeff "Skunk" Baxter: dobro guitar (track 9)
Fred Tackett: mandocello & guitar (track 2)
Patrick Simmons: acoustic guitar (track 7), vocals (track 6)
Mike McDonald: vocals (track 6)
Horns by Tower of Power Horn Section

avatar

Gast
geplaatst: vandaag om 16:28 uur

avatar

geplaatst: vandaag om 16:28 uur

Let op: In verband met copyright is het op MusicMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.