MusicMeter logo menu
MusicMeter logo
poster

Kacey Musgraves - Same Trailer Different Park (2013)

mijn stem
3,86 (58)
58 stemmen

Verenigde Staten
Country / Pop
Label: Mercury

  1. Silver Lining (3:51)
  2. My House (2:40)
  3. Merry Go 'Round (3:30)
  4. Dandelion (3:02)
  5. Blowin' Smoke (3:08)
  6. I Miss You (3:50)
  7. Step Off (3:03)
  8. Back on the Map (4:06)
  9. Keep It to Yourself (3:16)
  10. Stupid (2:37)
  11. Follow Your Arrow (3:21)
  12. It Is What It Is (3:46)
totale tijdsduur: 40:10
zoeken in:
avatar van LuukRamaker
4,5
"Stupid, love is stupid, don't know why we allways do it."

Geen liefdesliedjes dus op dit album. Niet in de puurste vorm in elk geval. Nee, dan zingt Kacey Musgraves liever over alledaagse dingetjes die ze op haar manier prachtig heeft weten te verwoorden. Dit prachtige album bezorgde Kacey Musgraves een definitieve doorbraak binnen het country-genre en dat is allesbehalve onterecht. Van begin tot eind is het genieten van mooie teksten en het is allemaal erg fijn om naar te luisteren.

My House, Merry Go 'Round, Blowin' Smoke, Step Off en Follow Your Arrow zijn nummers die voor mij, ondanks het voortdurend hoge niveau, boven de rest uit steken. Dit album is nog niet voor het laatst gedraaid en ik kijk al weer uit naar haar volgende albums nu ze de lat zo enorm hoog heeft gelegd met dit prachtige album.

avatar van Edgar18
4,0
Alleraardigst album, prima nummers alleen naar mijn mening iets te lang. Acht of negen nummers was het leuk, daarna ging het me een beetje tegenstaan. Ik twijfel nog wel tussen de 3,5 en 4 dus de waardering gaat wellicht nog wat omhoog.

avatar van popstranger
4,0
Toch een behoorlijke verrassing deze Kacey Musgraves maw zeker niet weg te schrijven onder de noemer van de zoveelste vrouwelijke singer/songwriter want een goede stem gecombineerd met vooral oerdegelijke songs. Een album dat gewoon aangenaam wegluistert en zo'n albums kunnen er niet genoeg zijn…

avatar van nico1616
4,5
Een van de mooiste momenten tijdens Kaceys concert in Leuven was toen ze het publiek het refrein van Merry Go ‘Round liet meezingen. Pas dan begreep ik de schoonheid van dat nummer. Gedurende dat concert verwees ze ook naar de turbulente emotionele periode voor haar huwelijk. Dit album verwijst geregeld naar misgelopen liefdes: Back on the Map, Keep It to Yourself, Dandelion. Het maakt dit haar meest ontroerende plaat, prachtig!

avatar van Rudi S
4,5
Dit is toch wel een heerlijk album geworden, mooie liedjes als Silver Lining, Merry Go 'Round , Follow Your Arrow en It Is What It Is ook het luchtige Keep it to yourself en het stampende Stupid zijn pareltjes.
Naast fraai zangwerk vallen de vaak scherpe teksten op , die de soms onschuldig klinkende nummers stekelig kleuren.
Dit wordt vaak als haar debuut gezien hoewel hiervoor toch nog 3 obscure albums zitten, hoe dan ook dit is in ieder geval een mooi beginpunt om met het werk van Kacey Musgraves kennis te maken.

avatar van Paalhaas
4,0
Af en toe verbaas ik mezelf, zoals wanneer ik een kazig nummertje als "I Miss You" echt fantastisch vind.

avatar van Silky & Smooth
4,5
Kacey Musgraves bewijst met dit album dat het prima mogelijk is om gepolijste, maar toch rauwe, authentieke country te maken. Zodra de teksten binnenkomen ontdek je dat er zware onderwerpen schuil gaan achter de speelse, zoete klanken. Verhalen die niets onderdoen voor die van storytellers met schorre stemmen.

avatar van Juul1998B
4,5
Wat mis ik deze kacey musgraves bij haar laatste 2-3 albums zeg.
Dit is de kacey die ik heel graag opzet. Country past zoveel beter bij haar dan middle of the road pop met een heeel licht country kantje.
Merry go round is echt een parel, evenals step off en follow your arrow!

avatar van vinylbeleving
Juul1998B schreef:
Wat mis ik deze kacey musgraves bij haar laatste 2-3 albums zeg.
Dit is de kacey die ik heel graag opzet. Country past zoveel beter bij haar dan middle of the road pop met een heeel licht country kantje.
Merry go round is echt een parel, evenals step off en follow your arrow!


Ik snap je, maar waarom zou Kacey nog meer van dit soort albums maken als ze al een aantal country albums op haar naam heeft staan?
Leg je er bij neer dat een artiest voor meer commercie kiest, of gewoon klaar is met een bepaald genre. Snap ik ook wel als ik Kees was geweest. Na een tijdje wil je ook eens wat anders.

avatar van Juul1998B
4,5
vinylbeleving schreef:
(quote)


Ik snap je, maar waarom zou Kacey nog meer van dit soort albums maken als ze al een aantal country albums op haar naam heeft staan?
Leg je er bij neer dat een artiest voor meer commercie kiest, of gewoon klaar is met een bepaald genre. Snap ik ook wel als ik Kees was geweest. Na een tijdje wil je ook eens wat anders.

Oh commercieel gezien snap ik het zeker hoor. Zeker na golden, ze zag dat ze daar zoveel succes mee had dat ze op deze voet verder ging. Ik vind het alleen persoonlijk jammer omdat ik deze andere sound niks vind. Golden ging trouwens nog wel. Ik vind het gewoon jammer.
Maar gelukkig dat ze er nu meer fans bij heeft
Ik zal alleen vaker naar dit album gaan.

avatar van Juul1998B
4,5
Silver lining, merry go round en step off.
3 hartjes.

avatar van vinylbeleving
Juul1998B schreef:
Silver lining, merry go round en step off.
3 hartjes.


Merry Go Round is pure perfectie. Dat nummer kan ik serieus 10x achter elkaar luisteren en dan raak ik het nog niet beu.

avatar van Juul1998B
4,5
vinylbeleving schreef:
(quote)


Merry Go Round is pure perfectie. Dat nummer kan ik serieus 10x achter elkaar luisteren en dan raak ik het nog niet beu.

Helemaal mee eens! Kacey op dr best!

avatar van potjandosie
3,5
gezien haar veel bejubelde album "Deeper Well" (2024) toch maar eens een album van Kacey Musgraves aangeschaft. geen mainstream country of roots/americana album, maar inderdaad een country pop album met wat lichte folk invloeden. 12 eigen liedjes van deze uit Texas afkomstige singer/songwriter alle geschreven met anderen.

dit album opent sterk met de eerste 4 nummers "Silver Lining", "My House", Merry Go Round" en "Dandelion" stuk voor stuk memorabele liedjes met fraaie melodieen. helaas houdt zij dat niveau niet over de hele linie vol, uitgezonderd het eveneens met een fraaie melodie voorziene "Keep It to Youself" en de afsluitende ballad "It Is What It Is".

het bluesy "Blowin' Smoke", "I Miss You" dat klinkt als een soort bubblegum country, en het dreinende, schreeuwerige "Stupid" ervaar ik als mindere tracks. ook "Step Off" en "Follow Your Arrow" met een koortje a la Lumineers (Ho Hey) maken weinig indruk.

opvallend zijn de fraaie bijdragen op pedal steel van Russ Pahl en wijlen Bucky Baxter, bekend van zijn werk met Steve Earle & The Dukes en als begeleider van Bob Dylan.

begrijp wel dat dit album bij velen aanslaat, maar persoonlijk mis ik bij Kacey Musgraves de authenticiteit en zeggingskracht van iemand als bij voorbeeld Lucinda Williams. haar brave ietwat kinderlijke stem helpt daar ook niet bij.

wil het feestje van de commentaren hierboven niet bederven, maar dit album zal niet vaak in de speler belanden. "It Is What It Is".

Album werd geproduceerd door Kacey Musgraves, Luke Laird & Shane McAnally
Recorded at Ben's Studio, Nashville, Tennessee

avatar van harm1985
4,0
Deeper Well en Golden Hour bevielen zeer goed, dus nu ook maar eens aan het verdiepen in de rest van het oeuvre van Kacey Musgraves.

avatar van Snaaf
harm1985 schreef:
Deeper Well en Golden Hour bevielen zeer goed, dus nu ook maar eens aan het verdiepen in de rest van het oeuvre van Kacey Musgraves.


Dito hier. Ik ga ook goed op Pageant Material van haar, de track, maar ook de plaat. Wat een leuke tracks!! Kasey makes me smile

avatar van erwinz
4,0
Recensie op de krenten uit de pop:
De krenten uit de pop - dekrentenuitdepop.blogspot.com

Review: Kacey Musgraves - Same Trailer Different Park (2013)
Als ik mijn favoriete muzikante van het moment zou moeten noemen, ga ik waarschijnlijk voor Kacey Musgraves, wiens uitstekende Same Trailer Different Park uit 2013 ik pas sinds heel kort op de juiste waarde schat

Sinds haar album Pageant Material uit 2015 koester ik de muziek van Kacey Musgraves. Aan het album dat hieraan voorafging, het in 2013 verschenen Same Trailer Different Park heb ik nooit zoveel aandacht besteed. Ten onrechte, want sinds ik wat beter heb geluisterd naar het album waarmee de Amerikaanse muzikante doorbrak, vind ik Same Trailer Different Park niet heel veel minder dan Pageant Material en wat mij betreft verdient het album dan ook een plekje tussen de albums van Kacey Musgraves die ik koester. Ook op Same Trailer Different Park verleidt de Texaanse muzikante meedogenloos met haar unieke stem en het album bevat een serie uitstekende songs. Het was al die jaren zo dichtbij, maar eindelijk heb ik ook Same Trailer Different Park omarmd.

In 2013 besteedde ik op De Krenten uit de Pop in slechts een paar regels aandacht aan Same Trailer Different Park van de voor mij op dat moment totaal onbekende Kacey Musgraves. Ik was best te spreken over het album en voorspelde dat Kacey Musgraves wel eens heel groot zou kunnen worden.

Ik kon toen nog niet vermoeden dat ze in een paar jaar tijd zou uitgroeien tot een van mijn favoriete muzikanten en vijf jaar later mijn jaarlijstje zou aanvoeren met Golden Hour, een van mijn favoriete albums aller tijden. En ze zou uiteraard uitgroeien tot de wereldster die ze inmiddels al meer dan tien jaar is.

Same Trailer Different Park is het oudste album van Kacey Musgraves dat op de streamingplatforms is te vinden, maar het is niet haar debuutalbum. Kacey Musgraves was pas 12 jaar oud toen ze samen met Alina Tatum een album uitbracht onder de naam Texas Two Bits. Vanuit het piepkleine Golden in Texas maakte ze ook nog drie albums als tiener, voor ze na de middelbare school naar Austin, Texas, vertrok.

De eerste drie albums van Kacey Musgraves zijn nog wel op het internet te vinden en alleen op het titelloze album uit 2007 hoor je iets van belofte. Het zou vervolgens vijf jaar duren voor Kacey Musgraves door zou breken naar een groot publiek en dat deed ze in de Verenigde Staten met Same Trailer Different Park, dat uiteindelijk twee Grammy’s binnen sleepte.

In Nederland trok Kacey Musgraves pas een wat groter publiek met het in 2015 uitgebrachte Pageant Material en dat is ook het album dat mij een groot Kacey Musgraves fan maakte. Pageant Material haalde de top 5 van mijn jaarlijstje, waarna Golden Hour in 2018 en Deeper Well in 2024 de eerste plaats in mijn jaarlijstje bereikten. Haar breakup album Star-crossed vond ik in 2021 een tegenvaller, al ben ik het album later wel meer gaan waarderen.

Over twee weken verschijnt het nieuwe album van Kacey Musgraves en in afwachting van Middle of Nowhere ben ik weer wat in haar oude werk gedoken. Ik heb in het verleden maar zelden naar Same Trailer Different Park geluisterd, dat ik altijd zag als een aanloop naar haar echt goede albums, maar nu ik het album de afgelopen weken wat vaker heb beluisterd ben ik behoorlijk gehecht geraakt aan het eerste album dat de Texaanse muzikante in haar volwassen leven opnam.

Natuurlijk was ik al bekend met een paar tracks van de keren dat ik Kacey Musgraves op het podium heb gezien, maar Same Trailer Different Park bevat ook een aantal tracks die ik niet of nauwelijks kende. Same Trailer Different Park heeft eigenlijk alles dat mijn liefde voor de muziek van Kacey Musgraves de afgelopen 13 jaar zo groot heeft gemaakt.

De songs bevatten flink wat invloeden uit de folk en de country, maar zijn ook niet vies van pop. Vergeleken met haar latere albums hoor je wat meer country in de songs op Same Trailer Different Park en het album klinkt ook wat minder geproduceerd dan latere albums, al ben ik gek op de producties van Ian Fitchuk en Daniel Tashian.

Het album bevat met Silver Lining, Merry Go 'Round en Follow Your Arrow een aantal klassieke Kacey Musgraves songs en ook de andere songs op het album mogen er zijn. En natuurlijk hoor je op Same Trailer Different Park haar uit duizenden herkenbare engelenstem, die voor een belangrijk deel het unieke Kacey Musgraves geluid bepaalt.

Ik ben echt heel erg benieuwd naar het nieuwe album van Kacey Musgraves, maar door het (her)ontdekken van Same Trailer Different Park heb ik er al minstens één mooi album van de Amerikaanse muzikante bij. Erwin Zijleman

avatar

Gast
geplaatst: vandaag om 07:11 uur

avatar

geplaatst: vandaag om 07:11 uur

Let op: In verband met copyright is het op MusicMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.