MusicMeter logo menu
MusicMeter logo
poster

The Legend & The Dragon - Part 1: Once Upon a Time (2013)

mijn stem
3,25 (6)
6 stemmen

Verenigde Staten / Nederland
Hip-Hop
Uitgebracht in eigen beheer

  1. Once Upon a Time (1:15)
  2. Savior (3:48)
  3. Legend (Classic) (4:28)
  4. Da Burner (3:26)
  5. Hope You Understand Me (3:32)
  6. I Don't Think So (5:05)

    met Inseyed

  7. Blow (2:38)
  8. Rules (4:54)

    met Inseyed

  9. Prayer (2:21)

    met iBoom

  10. Obey (2:13)
  11. Keep Your Pitty (3:48)
  12. Demons (1:48)
  13. No Sleep (2:36)
  14. Take Me Alive (3:15)
  15. Survival (1:05)
totale tijdsduur: 46:12
zoeken in:
avatar van Silky & Smooth
In vergelijking met de eerdere mixtape is dit echt een stap omhoog. Hierbij mijn review:

Ik begin wel met Classic the Legend. Ik ken hem inmiddels een beetje en ik weet dat hij een gretige, productieve MC is en vooral dat hongerige is terug te horen in zijn raps. Ik heb verder nooit echt heel speciaal gevonden, maar ik ben hem wel meer gaan waarderen. Hij is net iets meer dan enkel opvulling voor Opin's beats (zo zag ik hem eerst wel).

Toch zijn het de producties van Opin die dit album echt wel goed maken. Het atmosferische maakt de muziek fijn en een tikkeltje zomers, maar hier en daar wordt het duister en rauwer (Take Me Alive). De variatie is goed en, zover ik verstand van beats heb, zit het technisch ook goed in elkaar. De samplekeuze vind ik sterk en origineel. Daarbij klinkt het gewoon goed wat Opin met deze samples doet.

Meestal ben ik bij zulke Nederlandse projecten bang dat het amateuristisch klinkt, maar ik vind dit vrij professioneel en ook internationaal klinken. Ik ben al een tijd van mening dat Opin nog meer uit zijn beats kan halen met betere rappers. Hij heeft inmiddels een niveau qua beats bereikt waarmee hij Classic wel is ontstegen.

Once Upon a Time is een dope album geworden, waarmee Opin zich zeker wel neerzet als producer! Ik gun hem daarbij ook zeker wel wat meer aandacht dan hij nu krijgt!

avatar van DarkoMarco
3,0
Ook al zijn de 2 heren voor mij niet bekend, moet het toch ergens mee beginnen. Dit is dus het eerste wat ik van hun check Een album met 15 nummers wat eigenlijk op geen punt saai wordt Classic zelf vond ik wel wat tegenvallen helaas, hij spit er wel lekker doorheen, maar blijft wat monotoon. Waardoor ik er met mijn gedachte er wat over heen zweef (wat wel prettig is, maar hierdoor verdwijnt de concentratie ernaar). Ook is er bewust gekozen voor de echo? jammer, het is wat vervelend. De productie van Opin is wel echt sterk, hij heeft bij elk nummer iets keurigs afgelegd (zoals Obey)

Vooral vanaf het nummer: Prayer begint het tof te worden, de nummers die hierna opvolgen blijven nog wel aardig. Toch is het zoals ik net al zei, door Classic die het album niet geheel interessant maakt.

Leuke samples, ook de leuke stukjes van de vrouw die verteld van 'The Dragon'. Met een sterke Classic op: 'Keep Your Pitty'.

Nog even mijn waardering aan Jelle voor de cover


Opin moet gewoon blijven doen, met waar hij mee bezig is. Classic moet meer emotie in een track stoppen, dan moet het goed komen Tot nu toe is het album wel aardig goed. Het luistert lekker door!

*3.0

avatar

Gast
geplaatst: vandaag om 21:54 uur

avatar

geplaatst: vandaag om 21:54 uur

Let op: In verband met copyright is het op MusicMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.