MusicMeter logo menu
MusicMeter logo
poster

Seventh Key - The Raging Fire (2004)

mijn stem
4,27 (13)
13 stemmen

Verenigde Staten
Rock
Label: Frontiers

  1. The Sun Will Rise (4:37)
  2. Always from the Heart (5:13)
  3. You Cross the Line (6:50)
  4. An Ocean Away (4:30)
  5. The Raging Fire (6:00)
  6. Sin City (5:10)
  7. It Should Have Been You (5:27)
  8. Run (4:18)
  9. Pyramid Princess (5:21)
  10. Winds of War (6:09)
  11. Love Train * (4:45)
toon 1 bonustrack
totale tijdsduur: 53:35 (58:20)
zoeken in:
avatar van Metalhead99
4,5
Het album knalt gelijk al uit de startblokken met heerlijke melodieuze rocker "The Sun Will Rise".
De toon is gezet. Slamer zorgt wederom voor erg fijn gitaarwerk. Iets dat bij het prachtige "Always from the Heart" weer op een geweldige wijze naar voren komt.
Hierna volgen eigenlijk alleen maar toppers. De mannen laten zowel heerlijke rockers als "Sin City" en "Winds of War" voorbij komen als ook een prachtige ballad in de vorm van "It Should Have Been You".
Liefhebbers van melodieuze rock muziek moeten deze band echt eens een kans geven. Ik ben er in ieder geval al helemaal aan verknocht. Tijd om door te gaan naar hun nieuwste langspeler!

avatar van Dukebox
4,5
Geweldig album, super gelikte productie in de goede zin van het woord en Slamer is geweldig op dreef. Een aantal composities zijn echt top, kunnen nauwelijks beter. Gevaarlijke muziek om op te fiets op je hoofd te hebben.....

avatar van RonaldjK
4,5
Geen gastmusici op Seventh Keys tweede album en toch is The Raging Fire simpelweg een stuk beter dan het toch al goede debuut. Omdat bandleider, zanger en bassist Billy Greer met Mike Slamer sterke composities schreef. Melodieuze hardrock met de nodige variatie tussen de nummers.

In het gitaarspel van de laatste is wederom soms de invloed van Eddie van Halen te horen, zoals de slaggitaar in Sin City. Toch heeft hij wel degelijk een eigen stijl en groot gevoel voor melodie, waarbij zijn vingervlugge solo's steevast liedjes in een liedje vormen. Zijn rol kan trouwens moeilijk onderschat worden: Slamer speelde ook toetsen, een beetje basgitaar én deed de kristalheldere productie, waarbij hij ervoor waakte de boel dicht te smeren.
Jamie Thompson was drummer en Terry Brock houdt het wederom bij slechts achtergrondzang, maar is belangrijk voor de koortjes; live speelt hij ook slaggitaar.

De bedankjes willen soms wat nuttige extra informatie geven: Slamer en zijn vrouw kwamen uit een periode van een "major health crisis", waarvan mogelijk wat doorklinkt in It Should Have Been You.
Het uptempo The Sun Will Rise is een knallend fijne opener met bovendien aangename toetsen. Straight from the Heart heeft een jaren '80-gevoel in de lijn van een Bad English, hier met een eigentijdse productie. En zo wisselen gevarieerde nummers elkaar af, al had ik liever nét iets meer uptempo werk gehoord.

Ook leuk zijn de Arabische invloedjes in Pyramid Princess en de blues in het in- en uittro van het verder robuust rockende Winds of War, waarvan de tekst helaas weer akelig actueel is.
Op mijn cd ontbreekt bonus Love Train, met opnieuw kleine bluestonen in een stevig nummer.

Anders dan Mssr Renard hierboven vind ik dit niet op Kansas lijken, tenzij hij hun aor-periode in de jaren '80 bedoelt. Nee, Seventh Key vaart een eigen koers, waarop Billy Greer een grotere rol kan spelen dan bij zijn hoofdgroep Kansas. Geen prog maar rechttoe hardrock. Een rol die hij in een ijzersterk album vertaalde, met die briljante Mike Slamer aan zijn zijde.

avatar

Gast
geplaatst: vandaag om 04:03 uur

avatar

geplaatst: vandaag om 04:03 uur

Let op: In verband met copyright is het op MusicMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.