MusicMeter logo menu
MusicMeter logo
poster

Art Blakey And The Jazz Messengers - Tough! (1966)

mijn stem
3,50 (4)
4 stemmen

Verenigde Staten
Jazz
Label: Cadet

  1. Scotch Blues (7:55)
  2. Flight to Jordu (7:20)
  3. Transfiguration (5:08)
  4. Exhibit A (6:37)
  5. Gershwin Medley: Rhapsody in Blue / Summertime / Someone to Watch Over Me / The Man I Love (5:57)
totale tijdsduur: 32:57
zoeken in:
avatar
PlaysWithMatches
Heruitgebrachte plaat van Blakey and the Jazz Messengers. Opnamen dateren uit 1957 maar wie Ritual heeft heeft al de helft want Scotch Blues en Exhibit A staan sowieso op de plaat. Verder wel prima, vooral de aanwezigheid van McLean maakt het voor mij interessant.

Op Spotify te beluisteren maar in zeer matige kwaliteit, weliswaar van vinyl maar met veel ruis.

avatar van Sandokan-veld
2,5
Met Art Blakey (drums); Jackie McLean (altsax); Bill Hardman (trompet); Sam Dockery (piano); 'Spanky' DeBrest (bas)

Opnames uit het voorjaar van 1957 of wellicht eerder, aangezien zoals hierboven al wordt gezegd twee composities ook al voorkomen op het in januari en februari van dat jaar opgenomen Ritual. Volgens mij zijn het niet dezelfde takes, alhoewel ik niet zover ben gegaan ze op twee spelers tegelijk af te spelen ter vergelijking. Hoe dan ook werden deze opnames in 1966 als nieuwe Jazz Messengers-plaat uitgebracht door Chess-sublabel Cadet.

De plaat is te vinden op Spotify, maar klinkt daar ondanks de belofte 'Hd Remastered' te zijn alsof iemand een stoffige vinylplaat draait over een transistorradio. Dikke foei voor de rechthebbenden, als je mensen nieuwsgierig wil maken naar je catalogus dan is dit niet de manier. Men mag hopen dat de oorspronkelijke lp beter klinkt, maar het versterkt wel het gevoel (samen met de korte speelduur) dat hier wat inferieure opnames bij elkaar worden geharkt om wat geld te slaan uit een band die halverwege de jaren zestig een 'household name' was geworden in de jazz. Hoesje met random witte dame eromheen en verkopen maar.

Ondanks dit alles toch wel het aanhoren waard, 'Flight to Jordu' bevat misschien wel de lekkerste solo die Hardman voor de Jazz Messengers speelde. Verder niets dan lekkere hardbop, zoals je verwacht van de Messengers. Het is alleen moeilijk een argument te noemen om dit album nog een keer te draaien als je de vorige Messengersplaten Hard Bop en Ritual ook tot je beschikking hebt.

avatar van captain scarlet
4,0
Vond laatst een Nederlandse persing van deze Lp op Chess label, ook uit 1966 (overigens met een andere hoes) en die klinkt prima.

avatar

Gast
geplaatst: vandaag om 10:47 uur

avatar

geplaatst: vandaag om 10:47 uur

Let op: In verband met copyright is het op MusicMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.