MusicMeter logo menu
MusicMeter logo
poster

Jamiroquai - Emergency on Planet Earth (1993)

mijn stem
3,63 (230)
230 stemmen

Verenigd Koninkrijk
Funk / Pop
Label: Sony Soho Square

  1. When You Gonna Learn? (Digeridoo) (3:50)
  2. Too Young to Die * (6:05)
  3. Hooked Up (4:35)
  4. If I Like It, I Do It * (4:53)
  5. Music of the Mind (6:22)
  6. Emergency on Planet Earth (4:05)
  7. Whatever It Is, I Just Can't Stop (4:07)
  8. Blow Your Mind (8:32)
  9. Revolution 1993 (10:16)
  10. Didgin' Out (2:37)
  11. If I Like It, I Do It [Extended Mix] * (6:58)
  12. When You Gonna Learn [Cante Hondo Mix] * (5:47)
  13. When You Gonna Learn [Live at the Leadmill] * (9:49)
  14. Too Young to Die [Extended Mix] * (10:12)
  15. If I Like It, I Do It [Acoustic] * (4:24)
  16. Emergency on Planet Earth [London Rican Mix] * (7:14)
  17. Revolution 1993 [Original Demo] * (10:20)
  18. Didgin' Out [Live at the Milky Way, Amsterdam] * (3:25)
  19. Brothers Like You [Live at Glastonbury] * (4:32)
  20. God Make Me Funky [Live at Glastonbury] * (4:25)
  21. Music of the Mind [Live at Glastonbury] * (6:19)
toon 13 bonustracks
totale tijdsduur: 44:24 (2:08:47)
zoeken in:
avatar van barrett
4,0
Kingsnake schreef:
Weer onzin.

Naarmate steeds meer muzikanten het schip verlieten (Zender, Smith, Katz etc.) verdween de acid-jazz sound en werd het goedkope top40 discofunk.


Dat je na enkele albums toch een beetje van sound verandert is zeker niet abnormaal. Ik moet eerlijk toegeven dat ik ook eerder ben aan de eerdere platen maar dat komt ook mede door de goede teksten die later wat vervagen, en die teksten werden naar mijn weten oof Jay K geschreven.

avatar
2,5
Erg swingend en etc, etc. Is allemaal al een keer genoemd.
Hooked Up heeft een lekker onorthodox thema en Revolution 1993 een waanzinnige vamp die maar door blijft gaan. Geweldig.
De zwoele jazzy nummers zoals Music of the Mind vind ik daarentegen veel minder.

avatar van Kill_illuminati
Die bass in Too Young to Die is erg mooi.

avatar van josbosvos
3,5
Toch wel een hele funky plaat

avatar van thtboz
3,5
Too Young to Die is prachtig toch meteen het vetste van dit album naar mijn mening:)

avatar van FunkStar
4,0
Heerlijke funkyplaat van Jamiroquai en misschien ook wel hun beste album!
De hit Too Young To Die doet me altijd erg denken aan Stevie Wonder maar ik word er hoe dan ook altijd vrolijk van. De andere singles Blow Your Mind en When You Gonna Learn mogen er ook zijn, heerlijke funky tracks! De titelsong is ook een erg catchy deuntje.

4*

avatar van legian
4,0
zo ben dan maar begonnen bij het begin, de derde die ik van ze luister en ik moet zeggen het klinkt weer super.

het begint al goed met de digeridoo.
lekker nummers, goede zang en veel creativiteit, en dat is toch wel wat deze plaat zo sterk maakt.
het is redelijk afwisselend, en er zitten ook wat langere nummers tussen wat voor mij toch wel aangenaam is.
in tegenstelling met Dynamite en wat ik nog erger heb met A Funk Odyssey, is dat ik deze opnieuw kan gaan beluisteren zonder dat het allemaal zo bekend klinkt.

ik kan er eigenlijk weinig meer over zeggen dan dat het gewoon een erg goed album is.
de creativiteit en de afwisseling maakt het voor mij toch wel een van de betere albums.
4*

avatar van Ronald5150
3,5
"Emergency on Planet Earth" van Jamiroquai is een aanstekelijk groovend samenraapsel van funk, jazz, soul en disco. Van begin tot eind hoor ik pakkende en aanstekelijke ritmes. Vooral de bas funkt de pan uit. De instrumentatie is rijk met bas, drums, gitaar, keyboards, blazers, percussie en natuurlijk de stem van Jay Kay. Hier word ik dus vrolijk van. "Emergency on Planet Earth" is een heerlijke plaat om lekker op te relaxen. De ritmes voeren je mee en je kunt hier heerlijk op wegdromen. Loungemuziek pur sang wat mij betreft, en dat bedoel ik positief.

avatar van Melodic Fool
4,5
Groovy!

wat een heerlijk album, overduidelijk de beste van Jamiroquai!
hier nog een echte band die heerlijke funky jazz maakt, en JK die op een stijlvolle manier klaagt over de wereld, maar vooral: met die afro-hoed.

er is niets mis met de latere albums van jamiroquai, maar dit is het meesterwerk!

avatar van pureshores
heerlijk debuut van The cat in the hat. Met 4 zeer sterke singles, al vind ik Blow your mind wel vrij saai anno 2012 en die andere 3 toch sterker voor de dag komen. Hier zijn nog geen knievallen gedaan wat vanaf album 3 wel gaat spelen. De muziek van Jamiroquai staat aan de ene kant stil maar aan de andere kant is er duidelijk invloed van dance, house en rock op de latere albums te horen. Dit debuutalbum sluit echter nog aan bij acts van bijv. het talkin Loud label.

Ik ga Revolution 1993 erweer bij pakken

avatar van Shelter
4,0
Dit vind ik het beste werk van hen, hier is het nog echt meer funky dan pop.
Tracks 1, 2, 5, 6, 8 en 9 vind ik geweldig. Favoriete track is het eerste nummer.

4*

avatar
Ozric Spacefolk
Ik ben even lekker een nineties-groove, en Jamiroquai hoort daar natuurlijk ook bij.

Ik ga de komende tijd, me weer eens lekker onderdompelen in de heerlijke acidjazz/funk/soul van JK en co.

Hier nog bijgestaan door Toby Smith, Stuart Zender, Nick van Gelder, Wallis Buchanan, gavin Dodds, Maurizio Ravalico, DJ D-Zire en meer, als is het niet helemaal duidelijk wat de samenstelling van de band is.

De kern is hier JK, Smith, Zender, Buchanan, Ravalico, Dodds, want dat is volgens mij de touring-band. Dat zal in de loop van 1994 wel helemaal veranderen.

De blazers zijn erg goed, moet ik zeggen en is altijd wel een belangrijke factor geweest in het succes van de eerste platen. Naast natuurlijk het keyboardwerk van Smith en het basspel van Zender.

De band brengt hier een sterk door Stevie Wonder beïnvloedde smooth-jazz/dance, waar Incognito en Brand New Heavies ook mee bezig waren. We noemden dat toen Acid Jazz.

avatar van thelion
4,0
De man met de immense hoofddeksels Jay Kay levert met Emergency On Planet Earth samen met zijn collectief Jamiroquai een geweldig sterke debuut plaat af.
Funky en dansbaar, maar ook maatschappij en politiek kritisch (o.a. op To Young To Die wat een statement is tegen de eerste Golfoorlog).
Dit debut is gelijk de blauwdruk van alles wat hierna nog zou komen van Jamiroquai, soms wat meer rock / pop invloeden maar de basis is altijd jaren 70 Funk.
Zeer krachtig album.

avatar van DeWP
3,0
Het klinkt allemaal behoorlijk "black" & "soulfoul"... lekker in het gehoor liggend.

avatar
Deze plaat swingt de pan uit. Wat hebben we deze cd grijsgedraaid in onze jeugdsoos. Heb hem te veel geluisterd tot het m'n strot uit kwam en nu zoveel jaren later weer eens beluisterd en begrijp weer waarom ik hem kapot gedraaid heb. Mooie ritmes en melodieën.

avatar van T.O.
4,5
Sinds de verschijning van Emergency On Planet Earth heb ik al aardig wat meer 'rare groove', jazz-funk en disco uit de hoogtijdagen beluisterd. Onlangs weer eens van begin tot eind opgezet en ik moet zeggen dat ik dit album daar erg goed op vind aansluiten. Vooral Too Young To Die en Blow Your Mind zijn echt geweldig.

avatar van Twinpeaks
3,5
Wel lekker allemaal. Het steekt goed in elkaar. Destijds waren eigenlijk alleen de singles bekend bij mij , maar een vol album trek ik ook wel . Lekkere volle productie en songs met een boodschap. Ik moet dit alleen niet te vaak horen , want dan werkt de "vrolijkheid" averechts bij mij. 3.5 ster kan ik er wel aan kwijt

avatar van west
4,5
Ik heb de 30th anniversary 2LP binnen gekregen en die klinkt uitstekend. Mooi helder geluid, veel details en een diepe bas. Het ziet er allemaal ook mooi uit: het 'clear' vinyl, de gatefold hoes, de fraaie binnenhoezen en een extra inlegvel. Een aanrader, zeker nu de prijs flink naar beneden is.

avatar

Gast
geplaatst: vandaag om 20:03 uur

avatar

geplaatst: vandaag om 20:03 uur

Let op: In verband met copyright is het op MusicMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.