MusicMeter logo menu
MusicMeter logo
poster

Pro-Pain - The Final Revolution (2013)

mijn stem
4,07 (14)
14 stemmen

Verenigde Staten
Metal / Punk
Label: SPV

  1. Deathwish (2:44)
  2. One Shot One Kill (2:54)
  3. Southbound (2:43)
  4. Problem Reaction Solution (3:26)
  5. The Final Revolution (3:04)
  6. Can't Stop the Pain (2:53)
  7. All Systems Fail (3:27)
  8. Want Some? (2:53)
  9. Fall from Grace (2:43)
  10. Emerge (3:38)
  11. Mass Extinction (2:52)
  12. Under the Gun (3:19)
  13. Life's Hard [Live] *
  14. Get Real [Live] *
  15. Party in Paris *
toon 3 bonustracks
totale tijdsduur: 36:36
zoeken in:
avatar van JacoBaco
4,5
Weer een nieuwe Pro-Pain? Super!!

avatar van Banjo
5,0
Een nieuwe Pro-pain!?
dat is mooi en ze treden nu overal op in Nederland he!
ik ga er in ieder geval heen...

avatar van JacoBaco
4,5
Even in het kort:
Goede plaat weer. Zwaar, ruig en lomp. Ook een aantal relatief snelle songs. Iets afwisselender dan hun vorige. Gary Meskil klinkt zeer overtuigend. Dit is hoe we Pro-Pain het liefst horen. Puur en eerlijk. Voor mij blijft dit één van de betere hardcore-/metal bands.

avatar van Banjo
5,0
Hey JacoBaco ik wil een paar cd's van pro-pain aan gaan schaffen
welke raad je me aan?
ik heb nu alleen Run For Cover thuis liggen?

avatar van JacoBaco
4,5
Waarom heb je eigenlijk uitgerekend de CD met alleen covers?

Oké, ik raad ze allemaal aan! Nee iedereen heeft zo zijn favorieten. Pro-Pain is geen uitdagende ingewikkelde muziek waardoor het soms kan gaan vervelen. Toch zit het allemaal zeer solide in elkaar en luister ik het regelmatig. Terugkerende thema's zijn vaak kritiek leveren op bepaalde besluiten van de kerk... Denk aan de kruistochten en de (Spaanse) inquisitie. Dit is met name te horen op de CD Age Of Tyranny – The Tenth Crusade met als albumcover de bijbel, alleen i.p.v. de tekst Holy Bible concordance staat er dus Age Of Tyranny – The Tenth Crusade. Maar voor 75% is het kritiek leveren op de VS en oorlog. Ik vind het (vaak) overtuigende teksten.

Maar laat ik je er een handjevol van harte aanprijzen: Over het algemeen zitten er (voor mij) geen hele slechte tussen, want ze blijven trouw aan hun eigen sound. Afwijkend is wel No End in Sight. Sommige tracks kun je haast wel pop metal noemen met melodieuze refreinen. Hoewel veel mensen het helemaal niets vinden, vind ik No End in Sight heel erg leuk! Dan uiteraard het debuut Foul Taste of Freedom. Een ware klassieker, maar bedenk wel dat het inmiddels ruim 21 jaar geleden is. Round 6... Een strakke beukende plaat met als enige nadeel weinig afwisseling. Ik denk dat de meeste Pro-Pain liefhebbers deze plaat hebben. Prophets of Doom. Met slechts 7 stemmen op musicmeter vind ik dat deze tot de top van Pro-Pain hoort. Net als The Final Revolution lekker zwaar en ruig met heerlijke solo stukken. Absolute Power... Ook weer een echte knaller. Agressief en snel. Heerlijke riffs! Een relatief afwisselende plaat. Zelf vind ik Straight To The Dome ook erg leuk. Een soort Round 6, maar dan sneller. Het is vooral heel erg hardcore (punk) metal. En tot slot The Final Revolution ook gewoon aanschaffen.

Onder de fans is volgens mij The Truth Hurts ook zeer geliefd. Zelf luister ik deze bijna niet meer.

En ga die gasten een keer live zien ja! 8 december Sneek. Voor mij allemaal te ver weg. Een tijdje terug waren ze vaak in Leiden, dat is 15 minuten met de bus.

avatar van Banjo
5,0
Ik heb die cover cd gekocht om dat dat de enigste was die ze hadden!
ik moest wel Hij is wel heel fijn hoor, ik hoor hem vaak op m'n mp3 speler bij het hardlopen...
als ik andere cd's wil dat moet hij ze voor mij bestellen...

Maar bedankt voor je informatie, en ze treden ook op in Deventer he!
Met Zuulfx, soulline, en Manu amatra...

avatar van iamsolo
4,5
Ik weet niet wie die Meskil zo kwaad gemaakt heeft, maar die mogen we wel dankbaar zijn. Het levert al jaren rete strakke platen op.
Tis wel altijd meer van 't zelfde, maar dat vinden we geen enkel probleem hier.

Under the Gun (vanaf 1:28). Oei oei, lekker hoor.

Ik ga de mannen maar weer eens ff live opzoeken.

avatar van Banjo
5,0
Man o man! het was was weer een heerlijk optreden in Sneek.
Gewoon heel erg goed en van uit het hard!..
Heerlijk, even bij komen van de adrenaline....
Ik heb deze cd daar gekocht en hij is uitstekend!.

het zet mij weer even met de voeten op de grond.

4 1/2 ster

avatar van james_cameron
4,0
Altijd een feestje, een nieuw album van Pro-Pain. De mengeling van hardcore en metal levert steevast iets moois op, ook ditmaal. Twaalf songs lang is het beuken geblazen, zonder dat de band gas terug neemt. Opzwepend, stoer en ruig, precies zoals we Pro-Pain willen horen. De formule verveelt in ieder geval nog steeds niet.

avatar van Banjo
5,0
YouTube - PRO-PAIN - Deathwish

Wat een heerlijk 'intro' nummer!

avatar van Spitzenfinger
5,0
Ik heb EINDELIJK deze band ontdekt, via de clip van het nr. Deathwish...
Man, man, man, wat heb ik al die jaren gemist zeg!
Staat werkelijk als een huis deze hardcore/metalcore. Vet.
Ik heb een hoop in te halen.

avatar van Banjo
5,0
En let op he alle albums van pro-pain zijn goed..
En zelfs het uitstekende cover's album Run For Cover...

avatar van aslan
4,0
aslan (crew)
goed bezig spitzenfinger

avatar van Lau1986
3,0
Pro-Pain heeft altijd een herkenbaar lekker agressief geluid. Zo is dat ook bij deze plaat. Toch mist bij Pro-Pain ook wel altijd net dat beetje extra. Het klinkt allemaal goed en een aantal nummers blijven ook best hangen, maar een hele plaat is toch net iets teveel. Deathwish is mijn favoriet van deze plaat.

avatar van repelstefan
Zoooo, deathwish kwam voorbij in een playlist ?. Wat een heerlijk nummer, rest maar eens checken ?

avatar
3,5
Pro Pain is altijd lekker sinds Meskill 'normaal' zingt. Deze vind ik echter niet zo goed als alle andere CD's van de laatste 10 jaar. Ik mis de toppers op deze plaat. Alleen 'Want Some?' is super!

avatar

Gast
geplaatst: vandaag om 21:36 uur

avatar

geplaatst: vandaag om 21:36 uur

Let op: In verband met copyright is het op MusicMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.