MusicMeter logo menu
MusicMeter logo
poster

Satellite Stories - Vagabonds (2015)

mijn stem
3,43 (7)
7 stemmen

Finland
Pop
Label: XYZ

  1. Vagabonds (4:12)
  2. Heartbeat (3:08)
  3. Polarized (2:57)
  4. Campus (3:34)
  5. Heroine (3:17)
  6. When Love Became (3:09)
  7. Painted Arms (3:15)
  8. Round and Round (3:29)
  9. Same Sun (3:04)
  10. The Trap (3:51)
  11. With You (2:49)
totale tijdsduur: 36:45
zoeken in:
avatar van musician
3,5
Zou ik te oud worden om het nog aan te kunnen dat er door een artiest jaarlijks een nieuw album op tafel wordt neergelegd?

Waarschijnlijk. De laatste twee cd's van Satellite Stories zijn nog niet afgekoeld van het afspelen of het Finse viertal staat alweer te rammelen aan de deur met een nieuwe.

Ik kan hun jeugdige enthousiasme wel waarderen. Ik koppel mijn huidige muzikale voorkeur ook aan mijn waardering voor deze band de afgelopen jaren. Ze staan dan in mijn top 2, alleen de eveneens ijverige Steven Wilson weet ze nog bij te benen. Het is totaal verschillende muziek (vrolijke Indie tegen alternatieve, experimentele prog) maar de waardering voor beiden is onverminderd groot.

Ik heb nog niks gezegd over Vagabonds, niet in de laatste plaats omdat ik alleen nog maar de singles The Trap en Heartbeat heb gehoord. Daarin zetten de jonge Finnen de ooit ingeslagen weg onverminderd voort. Misschien dat ze, onvermijdelijk, enigszins wat aan jeugdigheid verliezen en dat ze dat omzetten in meer bedachtzaamheid en aandacht voor de songs.

Niettemin zal Vagabonds ongetwijfeld weer een geweldig album zijn. Deze week zijn Satellite Stories overigens twee keer in Nederland te zien. 5 maart Amsterdam, 6 maart in Tilburg.

Nieuwste clip: Vagabonds

avatar van musician
3,5
Vagabonds zou een geweldig album zijn geweest, als de band de ingeslagen weg van de eerste albums zou zijn blijven volgen.

Ik wil daar niet al te kritisch in zijn, en bij vlagen (Painted Arms) komt het vuur van de eerste albums heus wel weer naar boven.

De mannen zoeken verdieping, proberen wat uit, ook met andere klanken zoals blazertjes. Ze klinken daardoor enigszins onwennig en eigenlijk een beetje bleu. De rol van het stevige gitaarwerk wordt teruggedrongen naar een meer begeleidende, de snelheid is er wat uit.

De "feestende en onbezonnen" indie-gangers hebben duidelijk behoefte aan rust aan hun kop.

Ik vind het best nog wel een goed album maar wordt niet meer zo aangenaam weggeblazen als bij de eerste twee cd's.

avatar van coldwarkids
4,0
Dit blijft een erg lekker speels plaatje. Heerlijk bandje was dit. Vanaf het debuut zeer leuke liedjes gemaakt op elk album.

avatar

Gast
geplaatst: vandaag om 23:27 uur

avatar

geplaatst: vandaag om 23:27 uur

Let op: In verband met copyright is het op MusicMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.