MusicMeter logo menu
MusicMeter logo
poster

New Wave (2015)

mijn stem
3,30 (32)
32 stemmen

Nederland
Hip-Hop
Label: Top Notch

  1. Ronnie Flex en Jonna Fraser - Het Is Zover (2:21)
  2. Ronnie Flex, Idaly, Lil' Kleine, Bokoesam en Jonna Fraser - Hoog / Laag (3:31)
  3. Ronnie Flex en Lil' Kleine - Zeg Dat Niet (3:28)
  4. SFB, Ronnie Flex, Lil' Kleine en Bokoesam - Investeren in de Liefde (2:57)
  5. Ronnie Flex, Jandro, Cartiez en Lijpe - Vallen in de Club (4:07)
  6. Bokoesam, Lil' Kleine en D-Double - 43 (3:25)
  7. D-Double en Lijpe - Dikke Gun (3:45)
  8. Bokoesam, Def Major, Lil' Kleine, Jandro, Idaly en Ronnie Flex - No Go Zone (3:50)
  9. D-Double, Frenna en Spanker - Druk het voor Me (2:57)
  10. Frenna - Langste SMS (3:24)
  11. Lil' Kleine en Ronnie Flex - Drank & Drugs (2:26)
  12. SFB - Jij Kan Chillen Met Mij (2:59)
  13. Jonna Fraser, Lijpe, KM en Ronnie Flex - Kan Er Niet Omheen (4:05)
  14. Lijpe - Veranderd (2:20)
  15. Ronnie Flex en SFB - Nigga Als Ik (3:56)
  16. Lil' Kleine, Bokoesam en Cartiez - Dom Dom Dom (2:27)
  17. Ares en Afriki - Voor een Ander (3:40)
  18. Ronnie Flex, Lil' Kleine, Bokoesam, XL en Idaly - Goonies & Hoolies *
  19. Lil' Kleine, Ronnie Flex en Jonna Fraser - Liegen voor de Rechter * (3:27)
toon 2 bonustracks
totale tijdsduur: 55:38 (59:05)
zoeken in:
avatar van Appels123
1,5
Dat kwalitatief goede Nederlandse hip-hop al lang en reeds is overleden, was al duidelijk. Nadat Rico, Sticks en Typhoon overgingen in de Fakkelteitgroep ging helaas ook hun niveau ietwat omlaag. Op enkele kleine hoogtepuntjes na (Fresku, Zwart Licht, Lobi da Basi) was kwaliteit ver te zoeken in Nederhop. Wat Nederlandse rappers daarentegen wel goed kunnen is hits maken. Gers Pardoel, Sef, Dio, the Opposites, de Jeugd.. noem ze maar op. Op New Wave komen een paar van de grootste Nederlandse hip-pop talenten samen en dat levert een handvol interessante top 40 nummers op. Zo is Drank & Drugs een grote hit en staan er nog meer potentiële krakers op. Je moet dit niet gaan luisteren voor diepgaande teksten of prachtige instrumentaties, maar als je op zoek bent naar wat feesthits, dan kan New Wave iets voor je zijn.

avatar van 3dwardVan3
3,5
Ronnie Flex en Lil' Kleine brachten ons in 2015 'Drank en Drugs'. Een song waar je niet om heen kon, en welke van jong tot oud werd meegezongen (gerapt), en dan vooral de woorden 'Drank en Drugs' uitgesproken op de typische laid-back mellow manier.
Eind 2015 won New Wave - waartoe ook Ronnie en Lil' - behoren - de Popprijs 2015, en normaliter wordt deze prijs door het publiek van Eurosonic Noorderslag beloond met een 'bierdouche'. Een verbod hiertoe van de organisatie onthield de heren echter even van hun 'Drank', maar dat mocht de pret waarschijnlijk niet drukken.
New Wave is een veelzijdig album alleen al door de grote hoeveelheid jonge rappers. De lyrics zijn niet altijd even sterk maar staan waarschijnlijk wel dicht bij de heren. New Wave is voor mij een nieuw hoogtepunt in de vaderlandse Hip Hop geschiedenis, welke waarschijnlijk verder wordt ingevuld met solo projecten van de op New Wave horende rappers. Een eerste teken daartoe is het recent uitgekomen album van Lijpe.

avatar

Gast
geplaatst: vandaag om 06:43 uur

avatar

geplaatst: vandaag om 06:43 uur

Let op: In verband met copyright is het op MusicMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.