MusicMeter logo menu
MusicMeter logo
poster

Keith Richards - Crosseyed Heart (2015)

mijn stem
3,51 (68)
68 stemmen

Verenigd Koninkrijk
Rock
Label: Virgin

  1. Crosseyed Heart (1:52)
  2. Heartstopper (3:04)
  3. Amnesia (3:35)
  4. Robbed Blind (4:00)
  5. Trouble (4:17)
  6. Love Overdue (3:28)
  7. Nothing on Me (3:47)
  8. Suspicious (3:42)
  9. Blues in the Morning (4:25)
  10. Something for Nothing (3:28)
  11. Illusion (3:48)
  12. Just a Gift (4:01)
  13. Goodnight Irene (5:46)
  14. Substantial Damage (4:21)
  15. Lover's Plea (4:23)
  16. Love Overdue * (3:28)

    met Lee "Scratch" Perry

toon 1 bonustrack
totale tijdsduur: 57:57 (1:01:25)
zoeken in:
avatar van Thunderball
4,0
Het was even wennen en er in te komen de eerste keer luisteren, maar bij de tweede luisterbeurt is dit toch wel een zeer lekkere, klassieke Keith plaat.
Heartstopper, Amnesia en Trouble zijn lekkere, typische Richards rock nummers, die zo van zijn vorige solo platen hadden kunnen komen.
Nothing on me lijkt verdacht veel op eerder werk van de Raaf, ik kan het even niet plaatsen.
De song Something for Nothing, met het gospel koor, vond ik erg goed en ook het duet met Nora Jones, Illusion, is sterk.

Ik heb hem pas sinds vanmiddag toen de post een groot pakket afleverde en mijn spullen besteld op de Keith site er in bleken te zitten:

1 LP met een T-shirt
1cd met een metal boxje met gitaar plectrums
1cd met een hooded trui

Wachten is nu nog op de cd met bonustrack.

avatar van brain75
4,0
Dit is het eerste solo-album van Keith Richards wat ik beluisterd heb. Getriggerd door twee nummers op Steel Wheels waar hij de zang voor zijn rekening neemt (Slipping Away: zo mooi!) vond ik het wel het proberen waard.

Allereerst de hoes: wat heerlijk ontnuchterend. Geen gezeik met moeilijke kunst op de hoes: gewoon een vriendelijke lachende Keith. 'Hey maat, ik ben het! Keith!': lijkt die te zeggen met die foto. Als je kijkt naar de tracklist kun je een glimlach al niet onder drukken: Heartstopper en Amnesia? Leuk gekozen titels voor een man op leeftijd.

Dan de muziek. Dat is echt een heerlijke mix van no-nonsense rock-and-roll nummers met hier en daar afgewisseld door mooie ballads. Persoonlijke toppers zijn Heartstopper, Nothing On Me en Something for Nothinh. Kleine dissonanten vind ik de meer bluesachtige nummers: Cross Eyed Heart en Blues in the Morning zijn (nog) niet mijn 'cup-of-tea'.

Is dit album vernieuwend? Nee. Keith levert precies wat je van Keith verwacht: dat spat zoals gezegd al van de hoes af. Dit is Keith Richards: no surprises here. Maar wat die levert vind ik van een goede kwaliteit. Keith doet gewoon waar die goed in is: het leveren van goed in het gehoor liggende rock-and-roll. En daar prijs ik hem voor!

avatar

Gast
geplaatst: vandaag om 05:10 uur

avatar

geplaatst: vandaag om 05:10 uur

Let op: In verband met copyright is het op MusicMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.