MusicMeter logo menu
MusicMeter logo
poster

Bløf - Naakt Onder de Hemel (1995)

mijn stem
2,76 (87)
87 stemmen

Nederland
Pop / Rock
Label: EMI

  1. Altijd Vanavond (5:41)
  2. De Duivel in het Bloed (5:14)
  3. Moeilijk Dood (4:58)
  4. Verkeerd Gedeeld (5:53)
  5. Heel Beheerst (5:12)
  6. Aan de Kust (3:43)
  7. Droomkoningin (3:59)
  8. Wat Zou Je Doen? (5:22)
  9. Schilder Me Rood (5:16)
  10. Buit (7:28)
  11. Wat een Leven! (5:13)
  12. Laatste Ronde (4:51)
totale tijdsduur: 1:02:50
zoeken in:
avatar van Boermetkiespijn
3,5
Sterk album, als ze op deze manier waren door gegaan was ik wellicht fan geworden. Vind dat ze in de albums die op dit album volgen een beetje afglijden.
De nummers zijn zoals eerder gezegd nog wat rauwer dan het latere oeuvre. De hele plaat luistert lekker weg, muzikaal sterk met redelijk goede teksten!

Favorieten zijn "Moeilijk Dood", "Aan de Kust" (beter dan de hit!), "Wat Zou Je Doen?" en "Wat Een Leven".

Al met al denk ik dat ik dit het beste album van deze band vind...

avatar van meneer
Ooit Bløf leren kennen door een cassettebandje van een vriend die dan weer bevriend was met Peter Slager. Van daaruit naar de CD presentatie van dit album gegaan in Het Arsenaal Theater in Vlissingen. Ik weet nog dat ik echt stijl achteruit sloeg tijdens het concert. Nederlandse muziek was ‘not done’ die dagen. Maar dit was gewoon retesterk met een 4-tal zeer gemotiveerde muzikanten.

De dag erna (of twee dagen) naar de platenwinkel gegaan om de cd te halen. Die vertelden dat ze deze nog niet hadden maar er zou ‘s middags iemand komen om ze te brengen. Dus ‘s middags er weer naar toe en toen bleek het de zanger van de band zelf te zijn die een doosje met cd’s kwam brengen. Aardige knul met wie ik nog heb staan te praten over het concert zelf. Natuurlijk het cd’tje gekocht. Was hij wel blij mee

En ik heb deze plaat dus al meer dan 20 jaar en zet hem nog regelmatig op. Maar dan zijn het vooral herinneringen die naar boven komen van zeer goede tijden. En bij elk nummer voel ik de sfeer van ‘toen’ in mijn lijf. En dat is een goed terugkijken.

Hoogtepunt blijft dan vooral voor mij ‘Laatste Ronde’ wat zo herkenbaar is voor ws menig café bezoeker maar in een goed Zeeuws Bruin café kan ik dit nummer nog steeds beleven terwijl ik de laatste slokken weemoedig neem van mijn hartvullend bier:

Gewogen maar te licht bevonden... Niet dit album want dit album is ware historie voor mij. Ik moet die jongens hier nog eens voor bedanken, ergens hangend in een kroeg met ‘Hard en Ziel’.

avatar

Gast
geplaatst: vandaag om 22:33 uur

avatar

geplaatst: vandaag om 22:33 uur

Let op: In verband met copyright is het op MusicMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.