MusicMeter logo menu
MusicMeter logo
poster

Era - The Mass (2003)

mijn stem
3,50 (24)
24 stemmen

Frankrijk
Pop / Wereld
Label: Universal

  1. The Mass (3:41)
  2. Looking for Something (4:10)
  3. Don't Go Away (4:24)
  4. Don't You Forget (3:41)
  5. If You Shout (3:49)
  6. Avemano Orchestral (4:21)
  7. Enae Volare (3:35)
  8. Sombre Day (3:42)
  9. Voxifera (4:21)
  10. The Champions (3:30)
totale tijdsduur: 39:14
zoeken in:
avatar van Gerards Dream
4,5
Is dit nu kunst of kitsch of iets anders? Dat was een vraag die bij me opkwam na eerste beluistering van dit album. De openingtrack is in ieder geval machtig te noemen. Daarnaast doet het klassiek aan wat niet zo vreemd is want de muziek is gecomponeerd door Carl Orff die bekend is geworden met de Carmina Burana.

Na deze krachtige opening blijft de drive er goed inzitten. Looking for Something roept qua muziek landschappen op en de stem van de zangeres is behoorlijk te noemen. Als daar later paters bijkomen geeft het mij het gevoel van in een grote kerk zitten. Na wat gezang van de paters begint Don't Go Away. Als daar later de zangeres bijkomt voel ik een vorm van hoop. Qua instrumentatie zit het goed in elkaar. Don't You Forget begint sprookjesachtig als twee jongetjes elkaar een belofte doen. Hierna volgt een mierzoet stuk muziek op en gedragen ritme Het geeft mij een gevoel of ik mijn eigen leven aan bekijken ben op een video. If You Shout start opnieuw met religieus gezang. Waarna een song volgt die hoop geeft in bange dagen. Als je maar hard genoeg schreeuwt wordt hij wel gehoord.

Avemano Orchestral is haast klassiek te noemen. Het roept bij mij een beeld op van een bijzondere gebeurtenis. Als daar later die gitaar bijkomt is het feest compleet. En de diverse stemmen maken er een heerlijk stuk muziek van om even van de wereld te zijn. Dat de kracht er nog in zit bewijst Enea Volare een behoorlijke orkestratie in combinatie met indrukwekkende stemmen. Het doet mij althans vliegen boven mooie landschappen. Na deze bombast is er een fraai rustpunt in de vorm van Sombre Day. Het is behoorlijk klassiek en bij mij bekruipt een gevoel van veilig binnen zitten terwijl buiten de regen met bakken uit de lucht komt vallen. Lekker de kachel een streepje hoger en genieten maar. Op Voxifera zijn die orkestrale stemmen opnieuw van de partij dit keer op een bed van violen en pauken. En dan veel te snel het fraaie slot van dit album. The Champions geeft echt zo'n gevoel van: jongens de strijd is gestreden en nu gaan we de winst uitbundig vieren.

Conclusie The Mass van Era is een bijna meesterlijk album te noemen. Waarom bijna? Her en der is het net een tikje te veel van het goede. Blijft staan dat ik wel genoten heb van deze bijzondere muziek.

avatar van Hardcoremaster
4,0
Prachtig muziek stukje op deze cd...met "Don't go Away & Don't you Forget" als favoriete nummers van de cd...ook Enae Volare mag zich uiters goed noemen...lekker om naar te luisteren als je geniet of aan het lezen bent. Maar al dit soort CD's wat ik heb, wordt ik gewoon rustig en de wereld rondom je verdwijnt..(als je op de bank ligt )

Fijne CD..evenals de vorige 2 delen.

avatar

Gast
geplaatst: vandaag om 12:46 uur

avatar

geplaatst: vandaag om 12:46 uur

Let op: In verband met copyright is het op MusicMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.