MusicMeter logo menu
MusicMeter logo
poster

Tangarine - There and Back (2016)

mijn stem
3,82 (33)
33 stemmen

Nederland
Folk
Label: Excelsior

  1. New York City (2:40)
  2. Stars in Your Eyes (3:14)
  3. Things Go Like This Anyway (3:40)
  4. Until a River Came By (3:26)
  5. Love Could Tear Us Apart (3:42)
  6. Home in Your Arms (2:55)
  7. My Friend (3:19)
  8. Streets of Difference (4:02)
  9. Where Did My Happiness Go (3:24)
  10. The Book That Can't Be Read (2:20)
  11. Everything Is Different Now (5:24)

    met Joey Burns

totale tijdsduur: 38:06
zoeken in:
avatar van erwinz
4,5
Today:
De krenten uit de pop: Tangarine - There And Back - dekrentenuitdepop.blogspot.nl

Het door de tweelingbroers Arnout en Sander Brinks gevormde duo Tangarine vormde een seizoen lang het gezicht van De Wereld Draait Door, maar ik ken het tweetal toch vooral van het uitstekende Seek & Sigh uit 2013 (en in iets mindere mate van Move On uit 2014).

Voor hun nieuwe plaat trokken de tweelingbroers naar Tucson, Arizona, waar Calexico voormannen Joey Burns en John Convertino klaar zaten in de studio.

Burns en Convertino drukken over het algemeen hun stempel op de platen die ze produceren, maar There And Back laat horen dat Tangarine haar bijzondere geluid grotendeels heeft behouden.

Dat betekent dat ook de nieuwe plaat van Tangarine weer volop associaties oproept met de muziek van onder andere The Everly Brothers en Simon & Garfunkel en driftig strooit met tijdloze popliedjes die goed zijn voor een hele brede glimlach.

Joey Burns en John Convertino hebben het geluid van Tangarine weliswaar niet volgepropt met Mariachi trompetten of andere invloeden uit het arsenaal van Calexico, maar hebben wel degelijk invloed gehad op het geluid van de broers Brinks. Vergeleken met zijn voorgangers laat There And Back meer invloeden uit de country horen en bovendien klinkt de plaat werkelijk fantastisch.

Het zorgt ervoor dat de bijna onwerkelijk mooi bij elkaar kleurende stemmen van Arnout en Sander Brinks nog wat fraaier uit de speakers komen. Het zijn deze stemmen die There And Back uiteindelijk naar grote hoogten tillen. De songs op de plaat en de instrumentatie en productie zijn van een bijzonder hoog niveau, maar als de broers Brink gaan zingen gebeurt er iets. De zon gaat opeens schijnen, alle ellende van de wereld om je heen is verdwenen en een gevoel van gelukzaligheid maakt zich van je meester.

Natuurlijk borduurt Tangarine voort op flink wat muziek die inmiddels enkele decennia oud is, maar gedateerd klinkt het geen moment. There And Back staat vol met goudeerlijke popliedjes waarvan je alleen maar heel vrolijk kunt worden. De prachtige vocalen op de plaat zorgen voor het kippenvel dat de bijzondere luisterervaring compleet maakt.

Seek & Sigh vond ik erg goed, met There And Back bereikt Tangarine een niveau dat in, maar ook buiten Nederland betrekkelijk zeldzaam is. Erwin Zijleman

avatar
3,5
Kor
Ik heb de cd nu twee keer beluisterd, en inderdaad, hun beste plaat tot nu toe. Goed evenwicht ook, als het wat te lief en zoet klinkt, komt er wat meer power in. Ik krijg wel zo nu en dan het gevoel, hé nu lijkt het wel erg veel op Magna Carta (Engelse folk and uit de zeventiger jaren, vooral bekend van hun album Seasons).
Al met al een cd om zo nu en dan te draaien.

avatar

Gast
geplaatst: vandaag om 11:20 uur

avatar

geplaatst: vandaag om 11:20 uur

Let op: In verband met copyright is het op MusicMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.