Iris Hond is een Nederlands gedecoreerde talent op de piano heb ik gelezen die klassiek en pop gemakkelijk met elkaar kan vermengen. Ik zou het niet weten, kende haar niet maar ik vermoed dat dit nu iets is wat men NeoKlassiek (of NeoClassical) noemt. Wellicht het aanhoren waard.
In 1997 hadden de gebroeders Ron en Russell Mael van Sparks een geniale vondst:
Plagiarism. Ze haalde producer Tony Visconti erbij en maakt klassieke herbewerkingen van hun eigen werk. Iets wat zover ik weet niet eerder was gedaan door een band. Misschien zou je
Eleanor Rigby aanhalen als het eerst Pop nummer vermengd met klassieke muziek, maar het is zo geschreven. Het is niet een klassieke herbewerking zoals Sparks dat deden. Nu is het al bijna een standaard om dit soort albums te maken als je even niet meer weet wat je al band als volgende wilt uitbrengen. Bijvoorbeeld de nieuwe van
VNV Nation. Ik heb weinig met klassiek en dus was dat album destijds wel een soort deur opener. Niet dat ik klassiek ging luisteren maar wel om het hoger te waarderen dan ik tot dan toe deed.
Dit is mijn eerste(?) poging om een Pop/NeoKlassiek album aan te voelen. Zou dit iets kunnen zijn dat óók in mijn straatje past? Ik zeg het maar meteen, nee niet echt. Net iets te veel klassiek en te weinig Pop voor mij, verder erg rustig/ingetogen. Bovendien te weinig op gezongen, 2 nummers en dat is mijn grootste probleem van Klassieke muziek, er wordt te weinig gezongen, op een manier dat ik mooi vind, in elk geval.
De meeste klassieke muziek die ik ken is eigenlijk score/soundtrack muziek die ik af en toe luister omdat een act die ik zie zitten daar iets mee gedaan heeft. Het album heeft gewoon prima ingetogen muziek die zo door kunnen gaan voor een score/soundtrack en misschien zal Iris Hond daar in de toekomst meer terug te vinden zijn, wie weet. Dit kan ik prima luisteren zo laat op de avond terwijl ik aan het internetten ben of wellicht bij het lezen van een boek. Maar dat is meestal niet de reden waarom ik een bepaald album opzet. Ik zal een paar nummers toevoegen aan mijn playlist van 2016 dit album een paar keer luisteren en dan waarschijnlijk zal het mijn aandacht en geheugen ontglippen.
benieuwd wat andere hiervan vinden die veel meer NeoKlassiek / Klassiek luisteren of Philip Glass fans of zo.
Favorieten: gezongen nummers
Dream of Everything + Dear World en verder instrumentale
The Fall