menu

Wardruna - Runaljod Ragnarok (2016)

mijn stem
3,91 (35)
35 stemmen

Noorwegen
Wereld
Label: By Norse

  1. Tyr (6:28)
  2. UruR (10:09)
  3. Isa (7:11)
  4. MannaR: Drivande (4:07)
  5. MannaR: Liv (5:11)
  6. Raido (4:45)
  7. Pertho (2:16)
  8. Odal (5:29)
  9. Wunjo (5:18)
  10. Runaljod (7:34)
totale tijdsduur: 58:28
zoeken in:
avatar van Kayan
5,0
Einde van de trilogie. Geweldige cd van de huisband van Odin.

avatar van Proeflokaal
5,0
Ragnarok weet beide voorgangers te overtreffen met een bijzonder diep en rijk geluid. Een prachtig einde van een unieke muzikale trilogie. Deel 1 was meteen raak, deel 2 is een plaat die even moet bezinken maar uiteindelijk toch zijn schoonheid blootgeeft en dit derde deel vat alles mooi samen. Daarbij rockt deze groep als een malle, ondanks het volledig ontbreken van gitaren. Want "ballen" willen nog weleens ontbreken binnen dit muziekgenre. En die ballen heeft Warduna wel! Knap.

4,5
Wat een disk van een plaat, Neo Folk / Rock /Avantgarde allies wordt doorstaan met subliem geluid.
En loopzuivere loopjes, engelachtige koortjes. Nu waan ik me direct in een sprookje, met duistere figuren, en poliserende klanken en subtiele boventonen en wateren stem. 3de deel van Dee triologie smaakt naar meer, veel meer. Meesterwerk op en top

3,5
Gaahl wordt node gemist.

avatar van RuudC
5,0
Halfje bij! Ik wilde even snel een liedje opzetten, maar ik krijg het niet over mijn hart om weer wat anders te draaien.

3,5
Ik heb deze cd gekocht bij een grote internetwinkel, waar deze voor een redelijk klein prijsje aangeboden werd. Nieuw zelfs.
Aangezien het mede betiteld werd als dark folk was mijn interesse gewekt. Het viel me wel op dat deze groep enkel gerecenseerd werd door metal sites. En toen ik de cd opzette kwam vrouwlief al spoedig aangelopen met de vraag of ik een cd van mijn zoon, metal liefhebber, op had staan.
Ik moet ook wel wennen aan de plaat. Het is zeker geen metal, folk is een ruim begrip, maar ook moeilijk om dat te horen. Het is wel bijzonder intens, mede door de inheemse instrumenten die gebruikt worden. Zeker de trommels die soms onafgebroken te horen zijn zorgt wel voor een etnische beleving, je zou er door in trance geraken. Het is een 'zware' plaat die je meeneemt naar duistere oorden. Voor mij zit er weinig lucht tussen de muziek, het is heel compact.
Maar ondanks dat ik in alles merk dat het voor mij allemaal net iets te veel is, zie ik wel de kwaliteit, originaliteit. En je bent nooit te oud om je open te stellen voor weer wat nieuws. Geen plaat om zo maar op te zetten, maar met mate kan ik hier toch wel van genieten.

avatar van RuudC
5,0
Ruim vier jaar geleden verhoogde ik al vrij snel en nu geef ik met gemak de maximale score. Het einde van deze drieluik is duidelijk de beste van de drie. Ragnarok, ofwel het einde of de ondergang, sleept je direct mee in de juiste sfeer. Voortdurend is de duistere ondertoon aanwezig. De muziek is rijk en melancholisch. Zelfs de vreugde rune Wunjo klinkt neerslachtig. Iets wat met het kinderkoor zelfs wat macaber is. Verder klinkt Wardruna hier strijdlustig met duidelijke oorlogsritmes. Tyr is natuurlijk de oorlogsgod, dus het past zeker. Ook bij UruR en Isa houd ik dat gevoel. Het zijn prachtige stukken. Pertho blijft voor mij onlosmakelijk verbonden met de scene van Vikings waarin Einar Selvik een cameo had als muzikant die de grote heidense vloot uitzwaait. Prachtige neofolk dit. Met name de drumritmes zijn aanstekelijk.


Tussenstand:
1. Ragnarok
2. Yggdrasil
3. Gap Var Ginnunga

avatar van lennert
4,5
Kijk, deze snap ik eindelijk. De sfeer is consistent imposant, er is genoeg prachtige zang aanwezig om de songs herkenbaar/onderscheidend van elkaar te maken. Het geheel voelt muzikaal ook dreigender en zwaarder, wat de metalliefhebber in mij toch ook plezier doet. De toevoeging van een kinderkoor zorgt nog voor een extra bijzonder randje. Uiteindelijk is ook dit album wel iets dat als achtergrondmuziek te omschrijven is, maar dan wel van het intense soort waar experimenteren met bepaalde paddestoelen nog wel eens goed bij zou kunnen werken. Mooi werk, zeer mooi werk zelfs. Hier kan ik zeker wat mee!

Tussenstand:
1. Ragnarok
2. Yggdrasil
3. Gap Var Ginnunga

Gast
geplaatst: vandaag om 07:36 uur

geplaatst: vandaag om 07:36 uur

Let op: In verband met copyright is het op MusicMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.