MusicMeter logo menu
MusicMeter logo
poster

Del the Funky Homosapien - Both Sides of the Brain (2000)

mijn stem
3,79 (48)
48 stemmen

Verenigde Staten
Hip-Hop
Label: Red Urban

  1. Time Is Too Expensive (4:47)
  2. If You Must (3:45)
  3. Jaw Gymnastics (3:44)

    met Casual

  4. Pet Peeves (7:10)
  5. Press Rewind (4:37)
  6. Offspring (4:20)

    met El-P

  7. Style Police (3:54)
  8. Fake as Fuck (4:20)
  9. BM's (4:15)
  10. Skull 7 Crossbones (4:16)
  11. Soopa Feen (5:23)
  12. Disastrous (3:19)
  13. Signature Slogans (4:22)
  14. Catch All This (4:05)
  15. Phoney Phranchise (3:38)
  16. Proto Culture (4:13)

    met Khaos Unique

  17. Stay on Your Toes (3:26)

    met A-Plus

totale tijdsduur: 1:13:34
zoeken in:
avatar van P Jay
3,5
Dit is een vreemd album. Eerst en vooral moet gezegd worden dat Del gewoon hoe je het ook draait of keert een steengoede MC is. Als je die flow hoort en de teksten er even bij neemt, dan moet je toegeven dat hij zowel qua rijmschema, cadens en flow topklasse is. Zijn stem en manier van intonatie moet je liggen, daar valt over te discussiëren. Ik kan zijn stem persoonlijk erg goed hebben eigenlijk.

Ook op dit album is Del flowgewijs in goede vorm en qua inhoud behandelt hij best veel onderwerpen die vaak niet zo alledaags zijn: bv. lichaamshygiëne, zijn eigen dood na een crash terwijl hij dronken achter het stuur zit, een verhaal over een drugsverslaafde, videospelletjes,... de waaier aan alternatieve, grappige onderwerpen is groot. Maar uiteraard zijn er ook veel tracks die gewoon dienen om Del's skills speciaal in de verf te zetten. Op deze tracks is hij meestal erg op dreef.

Dan even over de beats. Heb er toch wat moeite mee. De beats klinken erg digitaal, futuristisch en bevatten veel samples uit videospelletjes. Bij mij was het een hit or miss: bij sommige tracks "werkte" het, bij andere vind ik het irritant. Het is erg gewaagd en het zijn geen 13 in een dozijn-beats, dat kan je hem niet aanrekenen, maar soms klinkt het voor mij als een zootje en kan ik er gewoon niet van genieten. En dat zorgt er voor dat mijn quotering zéker niet hoger dan 3,5* zal worden, omdat ik van sommige beats en Del's flow op dergelijke beats (die plots ook slecht begint te klinken op een slechte beat in mijn gehoor) soms de kriebels krijg.

Verder is het album misschien ook nog een tikkeltje te lang om écht de aandacht vast te kunnen houden.

3,5*

avatar

Gast
geplaatst: vandaag om 22:29 uur

avatar

geplaatst: vandaag om 22:29 uur

Let op: In verband met copyright is het op MusicMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.