MusicMeter logo menu
MusicMeter logo
poster

Les Négresses Vertes - Mlah (1989)

mijn stem
3,83 (130)
130 stemmen

Frankrijk
Pop / Wereld
Label: Warner Bros.

  1. La Valse (1:31)
  2. Zobi La Mouche (3:25)
  3. C'est Pas La Mer a Boire (4:30)
  4. Voila L'Ete (4:05)
  5. Orane (4:17)
  6. La Faim des Haricots (4:01)
  7. Les Yeux de Ton Pere (4:00)
  8. Il (3:30)
  9. L'Homme des Marais (3:31)
  10. Les Rablablas les Roubliblis (3:13)
  11. Marcelle Ratafia (3:10)
  12. La Danse des Negresses Vertes (2:55)
  13. Hey Maria (3:35)
  14. La Pere Magloire (3:00)
totale tijdsduur: 48:43
zoeken in:
avatar van LucM
4,5
Sommige nummers werden veelvuldig gedraaid in de (lange en warme) zomer van 1989 en dit feestelijk album met zigeunermuziek doet mij ook dadelijk denken aan een overvol terrasje tijdens een snikhete zomerdag.
In ieder geval, heel gezellige muziek vind ik dat, dit album met als uitschieters "Zobi La Mouche" en "C'est Pas La Mer a Boire" zal ik nog meer draaien deze zomer.

avatar
Father McKenzie
Deze plaat associeer ik dus met tongzoenende lesbo's maar dat komt enkel door... (zie enkele berichten terug bij mijn oude alter ego EVANSHEWSON).

avatar van Oldfart
5,0
....must have been a life changing experience, hey father, still talking about this (twice) after all those years

avatar
Father McKenzie
Oldfart schreef:
....must have been a life changing experience, hey father, still talking about this (twice) after all those years

Sicher, jawohl!

avatar van Oldfart
5,0
dirty ol' bugger, we'll blame this on to the heatwave
Maar het zomernummer van deze plaat is natuurlijk ' Voila L'Ete'

avatar
Joy
het openingsnummer vind ik echt prachtig

iemand tips voor meer acordeonmuziek deze stijl?

avatar van deric raven
3,0
Mano Negra en onze eigen Mala Vita.

avatar van herman
4,0
Of de soundtrack van Amélie. Die staat vol met dit soort walsjes, volgens mij staat dit nummer zelfs in een andere versie op die soundtrack. Mano Negra is toch een stuk steviger over het algemeen.

avatar
Joy
amelie kan ik ondertussen wel dromen

meer meer wil ik - vooral wat meer volwassen nummers ipv filmmuziek - dus bedankt, ik ga eea eens opzoeken

avatar
5,0
Mau Mau, de Italiaanse Negresses Vertes zeg maar, zit ook bomvol met sfeervolle accordeon.

avatar van Oldfart
5,0
Eindelijk een mooi stukje live van de Groene Negerinnen op You Tube:

http://www.youtube.com/watc...

avatar van herman
4,0
Prachtig!

avatar
africalove
Schitterende plaat. Ik hou wel van die wereldse muziek...

avatar
Social_Mask
Lekker funky. Houd hier wel van, al kon ik gek genoeg niet zo heel veel met Amélie.. Maar het is al een tijdje geleden dat ik dat nog gedraaid heb - moet nodig verandering in komen. Dit is wel erg leuk, speels is nog te zacht uitgedrukt. Erg, erg fijn. Zeker in gedachte houden, zou de zon weer mogen schijnen. Of voor een feestje waar er een overvloed is aan drank en vrouwen!

Wie dit leuk vindt, moet zich zeker eens wagen aan Les Cowboys Fringants. Persoonlijk vind ik dat nog een tikkeltje beter.

avatar van LeRoi
4,5
Deze KLASSIEKER eindelijk maar ook eens op hard-copy aangeschafd. Heerlijke tijdloze CD die eigenlijk bij elke muziek-/feest-/dansliefhebber in de kast hoort te staan....

avatar
4,5
deze plaat eergisteren mogen kopen op vinyl
ik had nog nooit van deze groep gehoord.

Ik moet zeggen dat ik hem erg goed vind klinken.

Het klinkt idd erg zomers en fleurt je humeur op \\
Met dit koude natte weer buiten wordt het spontaan een beetje zonniger binnen

avatar
Aap
Social_Mask schreef:
Wie dit leuk vindt, moet zich zeker eens wagen aan Les Cowboys Fringants. Persoonlijk vind ik dat nog een tikkeltje beter.

Ga ik zeker proberen.
Ik dacht nog aan dit en dit album.

avatar van Oldfart
5,0
bedankt Social_Mask voor de tip van die Cowboys Frignants uit Quebec.
Klinkt goed, maar wel een heel stukje 'gewoner' dan de Negerinnen.
Die hadden toch met Helno een meer bijzondere voorman ( type prettig gestoord), en muzikaal gezien is de mix wat uitgebreider.
Maar zeker het opsporen in de platenzaak waard.

avatar van LeRoi
4,5
Tip voor mensen die deze plaat geweldig vinden: check 'Olodum', 20 Anos: de muziek & de sfeer is vergelijkbaar, de grootheid van beide bands ook...

avatar van Ataloona
3,0
Via dit mixalbum Daddy G - DJ-Kicks waarop Daddy G bekend van Massive Attack wereld muziek mengt met electronics/trip-hop kennis gemaakt met Les Négresses Vertes. Face a la Mère stond daarop, is dit album een beetje in de stijl van dat nummer?

avatar van herman
4,0
Die remix is wat lomer en ingetogener dan de meeste nummers hier, maar afgezien daarvan is het wel gewoon dezelfde band natuurlijk. Hier ga je je geen buil aan vallen.

avatar van Ataloona
3,0
Oké dan ga ik dit snel eens proberen

avatar van pjh1967
C'est Pas La Mer a Boire werd dit jaar bij de Avondetappe gebruikt bij de items van Joost Prinssen. Heerlijk zomers nummer.

avatar van ArthurDZ
4,5
Man man man, wat een geweldig werkje is dit toch! Komt het beste tot zijn recht op warme, broeierige avonden zoals vandaag. Staat dan ook al een tijdje op repeat bij mij!

avatar van EttaJamesBrown
4,0
Vive la France!

avatar van EttaJamesBrown
4,0
Treurig draai ik de groene negerinnen, gewoon omdat het moet.

avatar van Boenga
Ik dacht dat LNV al een poosje in de geschiedenisboeken stond - maar zie net dat ze in mei verschillende keren in België spelen, en ook al op de affiche van Dranouter Festival staan.
En dan ook wel in NL, veronderstel ik.

avatar van aerobag
3,5
Opvallend gezelschap, wat de artisanale ArthurDZ mij tipt voor de super-tiptopper. Een Franse groep met een bandnaam die de wenkbrauw doen fronzen, maar volgens het internet een geuzennaam betreft, aangezien de bandleden de naam adopteerden na vergeleken te zijn geweest met de ‘kitscherige’ schilderijen van Vladimir Tretchikoff. Achteraf om meerdere redenen een geschikte bandnaam, ook met het oog op de vele ‘wereldmuziek’ invloeden die de band zich aan lijkt te meten en tevens weet te combineren met een frisse, energetische sound.
Nog een frappante detail, rechtstreeks van de wikipedia-pagina: Het is een band ontstaan uit een vriendengroep, waarvan menigeen eerder nog nooit een instrument had aangeraakt. Op dezelfde pagina ook een tragisch detail: zanger/frontman Helno Rota de Lourcqua overleed 4 jaar na dit debuut album aan een heroïne overdosis.
Ik draag dit soort muziekstijlen altijd een warm hart toe. Het is kleurrijk, fantasievol en opzwepend. Vanaf de eerste tonen van Mlah wordt al duidelijk dat je je het komende uur in goed gezelschap zal begeven. Het is goed gemutste muziek, maar de punky-attitude waar soms aanspraak op gemaakt wordt, zorgt ervoor dat het niet te jolig wordt. Album verliest voor mij wel klein beetje momentum richting het einde, waar de bodem van de put der creativiteit toch wat in zicht lijkt te komen. Over de breedte gezien absoluut wel een zeer vermakelijk album. Bedankt voor de Tip Arthur!

3.7*
Highlights: Zobi La Mouche, L'homme des marais, Voilà l'été

avatar

Gast
geplaatst: vandaag om 04:44 uur

avatar

geplaatst: vandaag om 04:44 uur

Let op: In verband met copyright is het op MusicMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.