MusicMeter logo menu
MusicMeter logo
poster

Salah Edin - Nederlands Grootste Nachtmerrie (2007)

mijn stem
2,70 (103)
103 stemmen

Nederland
Hip-Hop
Label: Top Notch

  1. NGN (2:22)

    met Focus...

  2. T.H.E.O. (Teleurstelling, Haat, Ergernis & Onbegrip) (3:10)
  3. Het Land Van... (3:32)
  4. Geliefd Om Gehaat Te Worden (3:46)
  5. Opgeblazen (3:27)

    met Opgezwolle

  6. 0172 (3:56)
  7. Zwarte Gat op het Witte Doek (4:12)

    met Focus...

  8. Geld (2:54)

    met Big Boy Caprice

  9. Hosselaar (3:51)
  10. Skit 10 (0:39)
  11. Vrouwtje Is een Bitch (3:43)
  12. Samen Huilen, Samen Lachen (3:51)
  13. Koning Te Rijk (3:48)
  14. Oog Om Oog (3:30)

    met Mr. Probz

  15. De Voorbereiding (Skit) (0:24)
  16. Paradijs Is Nu (3:29)
  17. Op de Straat (6:24)

    met Sticks, Kempi, Appa en Winne

totale tijdsduur: 56:58
zoeken in:
avatar
Gekkenhuis
Net als het album van Cilvaringz is dit album maatschappij kritisch. Waar Cilvaringz Amerika op de schop nam, doet Salah dat bij Nederland. De gehele plaat (op 1 track na) is geproduceerd door Aftermath producer Focus.

Ten eerste moet je wel van de stem van Salah houden om deze plaat te kunnen beluisteren. Hij rapt met een heel erg zware / hese stem (zwaarder dan ik hem in interviews hoor praten, maar goed) en dat kan je irriteren. Salah is geen slechte MC, maar tot de top van Nederland behoort hij niet. Zijn flow is redelijk, maar zijn rijmwoorden zijn soms om van te huilen. De Nederlandse taal wordt ook niet altijd goed in de praktijk gebracht door Salah. Het refreintje in Hosselaar kent wel een heel erg storende fout: Luister deze waargebeurde verhaal..

De producties op dit album zijn goed, maar saai en zonder afwisseling en dat zorgt ervoor dat alle tracks wel op elkaar lijken. De enige beat van Focus die ik echt lekker en origineel vind is die van 0172. Een andere leuke productie is die van Op De Straat wat een leuke sample heeft, maar dat is dan ook de enige track die niet van Focus is die track is namelijk geproduceerd door Concrete.
Het album telt ontiegelijk veel 50 Cent en Kempi refreintjes, catchy maar o zo commercieel ook al Salah zijn boodschap is wel heel anders dan die van bovengenoemde. Die refreintjes zullen dan ook wel echt bedoelt zijn om de verkoop te stimuleren.

De track met Opgezwolle vind ik ook niet speciaal. Sticks komt redelijk en Rico heeft als enige doel op deze track om er een superflow uit te gooien want de tekst die hij spitt gaat daadwerkelijk nergens over: Shit is ranzig als rabarber en warme marmelade // Opgeblazen gemanipuleerde varkenskarbonades het flowt verschrikkelijk goed, maar wat het nou toevoegt aan zo’n track.. Op de straat is een leuk idee, jammer dat ik vrijwel niets van Kempi zijn verse versta en dat de verse van Winne, die wel origineel is, een beetje buiten de boot valt bij die van de andere MC’s.

Pluspunt op deze plaat zijn de delivery en geloofwaardigheid van Salah, de man heeft zeker wel een punt. De producties en MC kwaliteiten zijn beiden absoluut niet slecht, maar gewoon niet top. 3*

avatar van Word_Play
4,0
Tja, daar is hij dan. Nu al het meestbesproken album van het jaar. Voor velen nog een onbekende, maar degenen die de Nederlandse scene een beetje in de gaten houden hadden lucht gekregen van zijn samenwerking met Aftermath-producer Focus en zijn tracks 0172 en Welkom in Alphen al gehoord die voor een aardige buzz zorgden.

Op deze tracks was een rauwe emcee te horen met teksten over het leven van de straat (zoals die andere Marokkaanse rapper). Daar is echter op dit album weinig van te horen. Salah profileert zich op dit album als iemand die kritische noten zet bij de Nederlandse samenleving en daarbij geen klare taal schuwt. Met nummers als NGN en Het Land Van... legt hij nogmaals de vinger op de zere plek, waar we de afgelopen tijd genoeg ophef en overtrokken reacties over hebben gezien.

Verrassend is zijn creativiteit op tekstueel gebied. Ware ballen toont hij op het nummer T.H.E.O. waar hij vanuit het oogpunt van Mohammed B. rapt om de zaak van de andere kant van de medaille eens te bekijken. Op Geliefd Om Gehaat Te Worden heeft hij het over de (verwachte) kritiek op Het Land Van... en snijdt hij de vrijheid van meningsuitingkwestie aan. Paradijs Is Nu zou zo de audiobook-versie kunnen zijn van de film Paradise Now, over een man die van plan is om een zelfmoordaanslag te plegen. Salah's zware stem en het gezongen refrein versterken de door Focus neergezette sfeer perfect. Niet voor iedereen, maar je kan zijn originaliteit niet ontkennen.

Voor degenen die niet veel waade hechten aan tekstuele inhoud maar echt van flow houden is Opgeblazen echt een geweldig nummer. Opgezwolle joint op dit nummer waar vooral Rico indruk maakt. Salah doet hier ook zeker niet onder. Ook de afsluiter Op De Straat is een zeer dik nummer te noemen. Op het onverstaanbare gebrabbel van Kempi na zijn het allemaal stuk voor stuk sterke verses. Jammer dat U-Niq niet meedeed op dit nummer.

Allemaal mooi en al, maar er zijn ook wat minpuntjes te noemen. De beats van Focus zijn los van elkaar gezien prima, maar lijken nogal op elkaar. Bij sommige nummers kan je ook duidelijk horen dat zelfs de claps, snares en kicks hetzelfde klinken. Daarnaast valt het nummer Vrouwtje Is Een Bitch totaal uit de toon van het album. Een ontzettend standaard nummer, waarschijnlijk gemaakt om toch nog een hitje te scoren?

Gelukkig blijft het hierbij en is het verder zeker genieten. Een boeiende emcee met prima beats waar we nog veel van zullen horen. Ik wacht met smart op het Arabischtalige debuut Horr.

****.

avatar van Word_Play
4,0
Gekkenhuis schreef:
De Nederlandse taal wordt ook niet altijd goedi n de praktijk gebracht door Salah. Het refreintje in Hosselaar kent wel een heel erg storende fout: Luister deze waargebeurde verhaal..


Kon ik me persoonlijk totaal niet aan storen. Net zoals ik me er niet aan stoor als een willekeurige Amerikaanse emcee My homies is in the hood, we in here to get our partyin' on o.i.d. hoor rappen.

avatar van BoordAppel
Dat is slang, dit is gewoon foutief Nederlands.

avatar van HiLL
Waarom wil hij als een radicale moslim aka Mohammed B. op de hoes? Of in ieder geval de associatie maken?

avatar
Mojo Pin
Om te shockeren? Publiciteit?

avatar van tomthumb
Weinig bescheiden in ieder geval afgaand op de albumtitel. Nederlands grootste nachtmerrie is nog altijd Balkenende als minister-president.

avatar van HiLL
tomthumb schreef:
Nederlands grootste nachtmerrie is nog altijd Balkenende als minister-president.

Dat vind ik altijd nog Woutertje Bos op financiën.

avatar
Akonner
Om te Shokeren en Omdat Mohammed B zijn voorbeeld is.

avatar
Mojo Pin
HiLL schreef:
(quote)

Dat vind ik altijd nog Woutertje Bos op financiën.

Wat dacht je van Hilbrand Nawijn

avatar van tomthumb
of Hilbrand Nawijn in welke hoedanigheid dan ook.

edit: Tja, Mojo je haalt me de woorden uit de mond!

avatar van HiLL
Akonner schreef:
Om te Shokeren en Omdat Mohammed B zijn voorbeeld is.

Is dat zijn voorbeeld? Lekker ventje dan, ik zal meteen eens even de AIVD inlichten.

avatar van Kos
Kos
Welnee.

avatar van tomthumb
HiLL schreef:

Is dat zijn voorbeeld? Lekker ventje dan, ik zal meteen eens even de AIVD inlichten.


Heb ik al geprobeerd, maar ze nemen niet op.

avatar van HiLL
tomthumb schreef:
(quote)

Heb ik al geprobeerd, maar ze nemen niet op.

Oh, ok. Probeer je het later nog eens?

avatar
Akonner
Hij heeft heel veel respect voor Mohammed B. Hij snapt precies waarom hij het gedaan heeft en vind het terecht. Ook al zou hij zelf de 'dialoog' op zoeken.

avatar van HiLL
Jaja dat laatste dan wel even snel zeggen, terwijl je precies snapt waarom iemand het doet ( ) en het ook nog eens terecht vindt! ( )

Ik heb over het algemeen ook veel respect voor terroristen...

avatar van pascal83
3,0
Dit valt erg tegen. Salah heeft hier en daar wat te melden, maar de raps zijn over het algemeen te simpel, producties doen me niets, en de flow staat me niet aan. De singles, 'Paradijs Is Nu' (muv het refrein), 'Opgeblazen' en 'Op De Straat' (Winne ) maken het nog enigszins de moeite waard. Salah kan beter in het Arabisch (blijven) rappen, dan komt hij veel beter uit de verf.

3*

avatar van Kos
Kos
Die eerste track alleen al .

avatar van tomthumb
Lekker schoppen tegen de Nederlandse samenleving maar wel subsidie ontvangen van de overheid om je clip te maken. Sorry, ik vind het gewoon een lul die vooral zichzelf (p)hypt.

avatar van Kos
Kos
Ik weet niet, Het land van vind ik toch wel leuk en dat iedere 'rechtschapen burger' er over valt maakt het alleen maar leuker.

avatar
Relax
Commercieel rot album, ik helemaal denken deze man gaat helemaal schelden op Nederland enzo... of wat er beter kan.. maar het is weer zo'n stereotype album.
Het Land Van is ook gelijk het enige nummer dat eruit springt en dus ook het hoogtepunt.
De intro vind ik wel geweldig maar niet origineel, je hoord hem wegrennen van de Politie, wat ik dus ook hoorde in NWA
Het album kent ongelovelijk veel commercieele beats en teksten, zoals: Hosselaar, Vrouwtje is Een Bitch en Geld... de titels zeggen het al een beetje maar de inhoud is zo lachwekkend.
Nog 1x beluisteren dan komt mijn oordeling, ik vind het werkelijk om te huilen.. en nee het is geen groei album.

avatar van pascal83
3,0
tomthumb schreef:
Lekker schoppen tegen de Nederlandse samenleving maar wel subsidie ontvangen van de overheid om je clip te maken.

En wat is daar mis mee? Waarom zou je als (Nederlandse) burger geen kritiek mogen heb op de bepaalde onderdelen van 'de Nederlandse samenleving'?

avatar van HiLL
pascal83 schreef:
(quote)

En wat is daar mis mee? Waarom zou je als (Nederlandse) burger geen kritiek mogen heb op de bepaalde onderdelen van 'de Nederlandse samenleving'?

Dat mag zeker, maar om dan iemand met radicale opvattingen zo openlijk te steunen en/of te respecteren gaat mij ff wat te ver.

avatar van pascal83
3,0
HiLL schreef:
(quote)

Dat mag zeker, maar om dan iemand met radicale opvattingen zo openlijk te steunen en/of te respecteren gaat mij ff wat te ver.

Niet iedereen interpreteert de teksten van Salah even goed, of ziet het doel niet dat hij met dergelijke teksten voor ogen heeft ...

Zo steunt hij niet de opvattingen van Mohammed B. maar heeft hij begrip voor zijn frustraties, niet voor zijn daden. Veel mensen hebben al erg snel een oordeel klaar liggen ...

avatar
4,0
Deze Cd is zeker wel chill, in het begin wat maatschappij kritisch, daarna wordt het meer straat en gevoelig en love op het laatst sluit het af met wat lekkere tracks en Koning Ter Rijk en Paradijs Is Nu zijn ook goede tracks, ik heb er weinig op aan te merken, de beats zijn lekker, dit album is gewoon Erg chill. Zijn stem is ook chill, wel is hij natuurlijk een Arabische MC, maar hij heeft veel middelen, zoals een VMA team voor zijn videoclips. De boodschap is er, De beats zijn er, De gedachte is er. Wat wil je nog meer, een 4. Radicale Opvattingen kan ik niet echt vinden.

avatar van BoordAppel
Veel mensen hebben al erg snel een oordeel klaar liggen ...

Vaak al als ze zelf nog niets van de betreffende artiest hebben gehoord of gezien.

avatar van tomthumb
Ik heb anders genoeg van deze meneer gezien en gehoord.

avatar van pascal83
3,0
tomthumb schreef:
Ik heb anders genoeg van deze meneer gezien en gehoord.

Jij leest zeker de Telegraaf.

avatar van MJ_DA_MAN
2,5
Die voorkant , echt schandalig. Maar ik zal er maar niks meer over zeggen, anders ontstaat er weer een politieke discussie.

avatar

Gast
geplaatst: vandaag om 03:39 uur

avatar

geplaatst: vandaag om 03:39 uur

Let op: In verband met copyright is het op MusicMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.