MusicMeter logo menu
MusicMeter logo
poster

Nick Lowe - The Impossible Bird (1994)

mijn stem
4,00 (45)
45 stemmen

Verenigd Koninkrijk
Pop / Rock
Label: Demon

  1. Soulful Wind (3:01)
  2. The Beast in Me (2:29)
  3. True Love Travels on a Gravel Road (3:38)
  4. Trail of Tears (3:19)
  5. Shelley My Love (3:14)
  6. Where's My Everything? (2:43)
  7. 12-Step Program (To Quit You Babe) (3:17)
  8. Lover Don't Go (4:07)
  9. Drive-Thru Man (2:42)
  10. Withered on the Vine (3:23)
  11. I Live on a Battlefield (3:24)
  12. 14 Days (2:58)
  13. I'll Be There (2:16)
totale tijdsduur: 40:31
zoeken in:
avatar van potjandosie
4,5
"The Impossible Bird" markeert het begin van 5 fraaie singer/songwriter albums van de inmiddels 76-jarige Nick Lowe dat vooralsnog eindigde met het album "This Old Magic" (2011). albums waarop hij de pub-rock of rock 'n roll van zijn eerdere albums grotendeels achter zich liet.

op dit album staat een groot aantal prachtige ballads, de 1 nog mooier dan de ander met als favorieten "The Beast In Me", de cover "True Love Travels on a Gravel Road" (A.L. Owens/Dallas Frazier), het intense "Shelley My Love", "Lover Don't Go" met een fraai koortje en het eveneens klein gehouden "Withered on the Vine". nummers die stuk voor stuk raken. een quote uit dat laatste nummer "But the hardest pill, To swallow is still, Not the reason for my leaving, But the way I let it happen".

de pracht melodieën van de iets meer up-tempo nummers "Soulful Wind", "Trail of Tears" (Roger Cook/Allen Reynolds), het schitterende "Where's My Everything" en het speelse honky-tonk ritme van "12-Step Program" hebben hetzelfde effect.

het album met een glansrol voor het orgelspel van Geraint Watkins, sluit fraai af met 1 van de 3 covers, het aloude, up-tempo gespeelde "I'll Be There" (Rusty Gabbard/Ray Price).

zag Nick Lowe begin 70's ooit als frontman optreden van de pub-rock band Brinsley Schwarz in zaal Eksit in Rotterdam. herinner het mij als een heerlijk muziek avondje. hij was 1 van de belangrijkste songwriters van die band met wie hij de semi-klassieker "Silver Pistol" (1976) maakte, waar eveneens prachtige songs van hem opstaan.

Album werd geproduceerd door Nick Lowe & Neil Brockbank

Robert Trehern: drums
Bill Kirchen (mede oprichter van de Commander Cody band): electric guitar, trombone
Paul Riley: bass
Geraint Watkins: organ, electric guitar
Nick Lowe: rhythm guitar, bass

avatar

Gast
geplaatst: vandaag om 23:27 uur

avatar

geplaatst: vandaag om 23:27 uur

Let op: In verband met copyright is het op MusicMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.